Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #636

Journey Into Mystery #636

Journey Into Mystery #636

"The Terrorism Myth" Conclusion

Postacie
Zapowiedź

• Zakończenie "Terrorism Myth"!
• Z małą pomocą małego boga Nightmare zrobił sobie koronę czyniącą z niego króla wszystkich strachów!
• Jedyna nadzieja w tym, że Loki jakoś ją sabotował. Co!? Nie zrobił tego?
• Za późno na heroizm, pora spróbować czegoś innego...

Streszczenie

Wymiar snów. Nightmare mozolnie wykuwa koronę z esencji strachu stworzonej przez Serpenta. W tym samym czasie Hellstorm egzorcyzmuje tą mroczną energię z ostatniego śpiącego dziecka. Informuje o tym Leah. Dzieciaki mogą teraz rozpocząć realizację swojego planu.

Lordowie Strachu zbierają się ponownie. Nikt nie przyznaje się do zwołania tego spotkania, co wszystkich irytuje. Zaczynają się wzajemne oskarżenia i pogróżki. Nagle zjawia się Loki i chce im przekazać wiadomość, która jeszcze bardziej ich zdenerwuje.

Nightmare kończy swą koronę, kiedy otwiera się portal, przez który przechodzą pozostali Lordowie Strachu. Nie chcą oni pozwolić na samowolkę Nightmare'a. Żądają równych praw i podziału mocy. Ten jednak nie ma zamiaru się godzić. To jego dominum i to on tu rządzi. Dodatkowo ma koronę.

W tym samym czasie w innym wymiarze otwiera się portal, przez który przechodzi Lurking. Ten wymiar zamieszkany jest przez malutkie wróżki bojące się niemal wszystkiego. Lurking skonsumuje ich strach i urośnie do monstrualnych rozmiarów.

Po chwili otwiera portal i ogromną ręką wciąga całą twierdzę Nightmare'a do innego wymiaru. Tutaj władca koszmarów nie jest już tak potężny. Może i jest najsilniejszy z Lordów, ale nie da rady pokonać wszystkich na raz. Traci on koronę, którą podnosi Dweller-In-Darkness i ucieka z nią do kolejnego wymiaru. Pozostali Lordowie ruszają za nim w pogoń.

Loki siedzi przy ognisku wraz z Daimonem i Leah. Chłopak jest dumny ze swojego planu. Lordowie Strachu nigdy nie zaufają sobie na tyle, aby powierzyć koronę tylko jednemu z nich. Poza tym, ich działaniami kieruje strach. Nigdy nie osiągną porozumienia, przez co nie stanowią dla nikogo zagrożenia. Daimon nie ma zamiaru go chwalić. Będzie bacznie obserwował jego działania. Następnie znika. Leah też nie ma zamiaru paść przed nim na kolana. Radzi mu lepiej opowiedzieć o wszystkim swoim przełożonym.

W ruinach Asgardu Loki składa raport przed All-Mothers. Boginie doceniają jego osiągnięcie, ale nie zlecały mu tej misji. Powinien powiadomić je o zagrożeniu i im zostawić rozwiązanie problemu. Nie został także zakończony problem wybitego okna. Zapłaciły już za szybę. Loki odpracuje to w ogrodzie. Musi jeszcze przeprosić ofiarę.

Loki i Leah wkraczają do restauracji. Przy barze siedzi chłopak, którego wyrzucili przez okno. Loki od razu uspokaja śmiertelnika. Chcą tylko porozmawiać. Leah najpierw opiernicza go za to, jakim jest idotą, po czym przeprasza za swoją przesadną reakcję. Aby wyrównać szkody sama wyskakuje przez okno i zostaje pokaleczona odłamkami okna. Loki szybko biegnie za nią i przeprasza za szybę.

Autor: Spell

Galeria numeru

Journey Into Mystery #636 Journey Into Mystery #636 Journey Into Mystery #636 Journey Into Mystery #636 Journey Into Mystery #636 Journey Into Mystery #636 Journey Into Mystery #636 Journey Into Mystery #636

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.