Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 » Avengers vol. 4 #25

Avengers vol. 4 #25

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in do AvX!
• Captain America wypowiedział X-Men wojnę!
• Szokująca ostatnia historia napisana przez Briana Bendisa!

Cytat

Spider-Woman: "Hey, nice super-tech fancy guns these guys got. How come we don't have nice super-tech fancy guns?" [Red Hulk i Thor powalają armię mandroidów] "Oh yeah, don't need 'em."

Streszczenie

Teraz, Utopia. Trwa bitwa między Avengers a X-Men.

Znacznie wcześniej, nowa Avengers Tower. Captain America podczas treningu masakruje roboty, przeciw którym walczy, Tony pyta więc przyjaciela, czy coś jest nie tak. Ten jednak zapewnia, że wszystko jest w porządku i odchodzi. Stark stwierdza, że sam nie tak dawno był głową Obrony Narodowej, którą to pozycję zajmuje teraz Kapitan, i wie, jak to jest być obwinianym za wszystko.

Steve stoi na dachu Wieży, wspominając to, co mówili Osborn, Madame Hydra czy Wonder Man. Nagle u jego boku zjawia się Thor, pytając, co niepokoi przyjaciela. Ten więc przyznaje, że ostatnie czasy były ciężkie. Odinson zauważa, że Rogers jest najlepszy w tym, co robi, gdy walczy z systemem. Teraz, gdy sam jest owym systemem, nie jest w swoim żywiole. Steve odpowiada, że po prostu potrzebuje czegoś, co można bez cienia wątpliwości uznać za zwycięstwo. Thor wskazuje mu więc panoramę Nowego Jorku i stwierdza, że mimo ataków miasto nadal stoi – i oto jego zwycięstwo. Nagle na dachu zjawia się Noh-Varr, który informuje, że przez jakiś czas poszukiwał śladów AIM, a chociaż naukowcy ukryli się przed ziemską technologią, w końcu udało mu się ich odnaleźć za pomocą urządzeń Kree, na które nie byli przygotowani. Po chwili na miejscu zjawia się również Iron Man, który potwierdza to, co znalazł kosmita i proponuje wybranie się na łowy.

W tajnej bazie AIM Monica Rappaccini przemawia do agentów, zapewniając, że światowe rządy boją się ich, wiedzą bowiem, że przyszłość należy do nich, a świat władany z pomocą nauki osiągnie to, o czym politycy mogą jedynie marzyć. Dodaje, że teraz, gdy w ich rękach znalazły się sekrety super-mocy, są bliżej osiągnięcia swego celu niż kiedykolwiek. Nagle jeden z agentów informuje ją, że sensory wykryły zbliżającą się w ich stronę chmurę "niczego". Wkrótce też ich baza zostaje porażona piorunem, a to dzięki Thorowi i Storm. Razem z pozostałymi Avengers atakują oni techno-terrorystów, podczas, gdy Captain oddziela się od nich i infiltruje bazę. W tym czasie doktor Rappaccini każe zniszczyć wszystko, co bohaterowie mogliby wykorzystać, gdy jednak próbuje się wymknąć, zostaje obezwładniona przez lecącą ku niej tarczę.

Wkrótce później. Schwytani agenci AIM są aresztowani. Monica Rappaccini oznajmia, że chociaż herosi wygrali tę bitwę, ich sekrety nadal są w ich rękach i wkrótce Avengers stracą swoją przewagę.

Po powrocie do Avengers Tower Captain gratuluje drużynie przeprowadzonej akcji, przede wszystkim zaś chwali Protectora. Noh-Varr dziękuje i stwierdza, że choć trudno mu to wyrazić, naprawdę kocha być częścią zespołu i żegna się z resztą, ignorując nadal próbującego go namówić do pracy w swojej firmie Tony'ego. Udaje się do swojej kwatery, gdzie otrzymuje wiadomość od samej Supreme Intelligence. Supremor oznajmia, że ku Ziemi zbliża się Phoenix Force, najbardziej niszczycielska siła we Wszechświecie, a zadaniem Noh-Varra jest jej zatrzymanie i schwytanie. Może współpracować z Ziemianami, jeśli będzie to w jego interesie, jednak jeśli spróbują go powstrzymać przed wykonaniem jego misji, ma ich zgładzić. Nic nie jest ważniejsze od tego, by schwytał Phoenix Force ku chwale Imperium.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #25 Avengers vol. 4 #25 Avengers vol. 4 #25 Avengers vol. 4 #25 Avengers vol. 4 #25 Avengers vol. 4 #25 Avengers vol. 4 #25 Avengers vol. 4 #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.