Avalon » Serie komiksowe » Wolverine » Wolverine #305

Wolverine #305

Wolverine #305

"Rot" Part 1

Postacie
Zapowiedź

• Zupełnie nowy początek.
• Za scenariusz odpowiadać będzie młody pisarz Cullen Bunn (Fear Itself: The Fearless, The Damned, The Sixth Gun).

Streszczenie

Nowy Jork, Bronx. W jednej z alejek dwójka detektywów przygląda się miejscu zbrodni. Wymieniają nazwy miast w całym kraju, w których miały miejsce podobne mordy, i dochodzą do wniosku, że mają do czynienia z seryjnym zabójcą, albo i gorzej – ze żniwami. Trzech mężczyzn leżących w alejce zostało bowiem pozbawionych mózgów. Nagle do detektywów podchodzi policjant, oznajmiając, że znaleźli świadka – jeden z mieszkańców widział całe zdarzenie ze swego okna.

Chwilę później mundurowi znajdują się już w sypialni małego chłopca, który rysuje im "portret pamięciowy" zabójcy – w dżinsach i flanelowej koszuli, z czarnymi włosami i bokobrodami, i z trzema metalowymi pazurami u każdej dłoni...

Tego wieczora, w barze nieopodal Dunwich w Kalifornii. Kelnerka podrywa Logana, który wyjaśnia, że ma pewne rzeczy do zrobienia i wychodzi. Po opuszczeniu przybytku stwierdza, że zwłaszcza teraz nie może sobie pozwolić na pobyt wśród innych ludzi – ostatnio zaczęły zdarzać mu się przypadki utraty świadomości, po których budził się w nieznanych miejscach, ubroczony krwią. Wie, kto jest za to odpowiedzialny i zamierza go znaleźć.

Tej nocy Wolverine zakrada się do opuszczonego Dunwich Sanatorium, gdzie kieruje się do podziemnego oddziału dla nieuleczalnie chorych. W archiwum odnajduje teczkę, której poszukiwał. Nagle coś wyczuwa, a gdy się odwraca, odkrywa, że został otoczony przez potwory zbudowane z tkanki nerwowej. Rzuca się na nie z pazurami, przebijając się przez kolejne ich zastępy. W pewnym momencie monstra zaczynają się transformować w przyjaciół i przeciwników Logana, wyszukując obrazy w umyśle mutanta, to go jednak nie powstrzymuje.

Następnego ranka, Instytut Jean Grey. Kitty i Rachel zastanawiają się, gdzie podział się ich dyrektor, gdy Idie informuje ich o czekających na nie gościach. Rachel telepatycznie sprawdza, z kim mają do czynienia i ostrzega Kitty, która mimo to wita się z detektywami i agentem FBI Dennisem Wellsem. Przyznaje, że wie, dlaczego tu przybyli –myślą bowiem, że ich dyrektor jest mordercą.

Dunwich Sanatorium. Wolverine wychodzi na zewnątrz, w ręku trzymając teczkę Algernona Rotwella. Nie wie, że w gałęziach drzewa ukrywa się mózgostwór z zainstalowaną kamerą, przez którą Doctor Rot obserwuje każdy jego krok.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine #305 Wolverine #305 Wolverine #305 Wolverine #305 Wolverine #305 Wolverine #305 Wolverine #305

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.