Avalon » Serie komiksowe » Wolverine & the X-Men » Wolverine & the X-Men #9

Wolverine & the X-Men #9

Wolverine & the X-Men #9

"Day of the Phoenix. Dark night of the soul."

Postacie
Zapowiedź

• AvX Tie-In!
• Wolverine jest rozdarty między dwoma drużynami!
• Czy szkoła imienia Jean Grey podąży za swoim liderem?

Cytat

Kid Omega: "Hate to break it to you, folks... but either Cyclops was right or we're all about to die. And either way... Things are definietly gonna burn."

Streszczenie

W jednym z kasyn na planecie Sin gromada kosmitów obstawia, którą planetę w systemie Andromedy unicestwi przejście Phoenix Force. Wraz z "wygrywającą" Andromedą 9 życie traci dziewięć miliardów mieszkańców planety. Kasyno zaczyna przyjmować kolejne zakłady.

Wolverine i Beast odpoczywają nad basenem. Obaj wylizali się już z ran odniesionych w poprzednich przygodach. Sielankę przerywa alarm pochodzący z sondy kosmicznej Beasta. Wykrywa zbliżającą się Phoenix Force. X-Mani szykują się na wizytę gości.

Na zajęciach prowadzonych przez Shadowcat Oya wygłasza esej o Feniksie. Jest kosmiczną siłą reprezentującą śmierć i ponowne narodziny. Co jakiś czas znajduje nosiciela, tak jak niegdyś - Jean Grey. Kiedyś zniszczyła planetę pełną kosmitów wyglądających jak brokuły. Niektórzy mutanci wierzą, że w jakiś sposób odpowiada za narodziny Hope Summers i pojawienie się pierwszych mutantów po M-Day, w tym Oyi.

W szkole zjawia się Kapitan Ameryka. Nie może uwierzyć, że Wolverine zarządza tak przyjaźnie wyglądającą instytucją, ale po chwili musi unikać ataków Danger Roomu. Logan wyłącza komputer, przepraszając Rogersa za ten incydent. Szkoła wciąż nie jest w pełni sprawna. Beast domyśla się, czemu Steve ich odwiedził. Czeka ich długa rozmowa.

Warbird medytuje na dachu szkoły. Przeszkadza jej wiadomość od Gladiatora. Zakłócenia na linii przerywają rozmowę, uniemożliwiając Shi'Ar zrozumienie ostrzeżenia o nadciągającej Phoenix Force.

W pobliżu grupka uczniów szykuje się do lekcji latania na jetpackach pod opieką Cannonballa i Husk. Po starcie Sam próbuje porozmawiać z siostrą o tym, co ją dręczy i o jej wariujących mocach. Paige reaguje emocjonalnie, próbując mu wmówić, że nic jej nie jest, i odlatuje w inną stronę. Quentin zaczyna nabijać się z Genesisa, nazywając go "Kid Apocalypsem". Po chwili traci nad sobą kontrolę. Jednocześnie podobny szok przeżywa Marvel Girl. Oboje doświadczają wizji zbliżającej się Phoenix Force. Kid Omega zaczyna spadać. Najszybciej reaguje Toad - przestaje zmywać ze ściany graffiti autorstwa Quire'a, wskakuje na dach, wybija się i łapie chłopaka językiem, łagodząc jego upadek.

Toad próbuje wrócić do swoich obowiązków, ale chwilowo powstrzymuje go Husk. Mówi mu, że to, co zrobił, było niesamowite. Mortimer nie wie, jak zareagować. Paige prosi go, by mówił jej po imieniu, więc Toynbee rewanżuje się tym samym.

Tymczasem Quentin ostrzega gromadzących się wokoło mutantów o nadciągającym zagrożeniu.

Kapitan Ameryka mówi, że gromadzi zespół, który spróbuje powstrzymać Phoenix Force przed dotarciem na Ziemię. Beast sam się do niego zgłasza po czym zostawia Logana i Rogersa samych. Wolverine informuje Kapitana, że Feniks leci, by połączyć się z Hope Summers. Cyclops wierzy, że tym razem Phoenix Force przynosi ze sobą odrodzenie, i jeśli Rogers chce nadzorować sytuację, musi przygotować się na starcie, bo Summers nie odda Hope bez walki. Steve prosi Wolverine'a o pomoc. Logan przypomina, że w ten sposób musiałby walczyć z innymi X-Men. Według Kapitana Ameryki stawką jest przetrwanie świata.

Jakiś czas później Shadowcat informuje Wolverine'a o psychicznym szoku, jakiego doznali Marvel Girl i Kid Omega. Uczniowie plotkują o Feniksie, a wizyta Kapitana Ameryki tylko podsyciła ich zainteresowanie. Logan każe jej zwołać zebranie rady pedagogicznej i wychodzi.

Opierając się o stojący przed budynkiem pomnik Jean Grey, Wolverine stwierdza, że nie wie, co robić. Z drugiej strony monumentu Oya je obiad. Logan dołącza do niej. Dziewczyna tłumaczy, że choć polubiła resztę uczniów, co jakiś czas potrzebuje być sama. Zdradza mu w sekrecie, że zdążyła już polubić Instytut. Wolverine odpowiada, że też go lubi.

Na zebraniu rady pedagogicznej Wolverine oświadcza, że Phoenix Force kieruje się ku Ziemi. Beast poleci w kosmos z grupą Avengers, by ją powstrzymać, a Logan dołączy do oddziału Avengers, który spróbuje przejąć opiekę nad Hope. Poleca swojemu zespołowi pozostać w Instytucie i za wszelką cenę strzec bezpieczeństwa uczniów.

Beast i Wolverine razem wychodzą z zebrania. Hank wie, że Logan starał się nie zbliżać do Hope, obawiając się, że nadejdzie taki dzień, gdy będzie musiał ją zabić. Prosi go, by pamiętał, że to jeszcze dziecko, ale Wolverine odpowiada, że na szali jest życie wielu dzieci. Mimo to rozstają się, żartując.

Wolverine wychodzi na zewnątrz. Nad Instytutem zawisł Helicarrier S.H.I.E.L.D., który ma go zabrać. Uczniowie wylegli na zewnątrz, by mu się przyjrzeć. Genesis pyta Anole'a, czemu Blindfold płacze. Victor mówi mu, że Ruth jest jasnowidzką.

W kasynie na planecie Sin wszyscy zgromadzeni kosmici pozbywają się swoich pieniędzy, byle obstawić zniszczenie Ziemi.

Beast leci wraz z grupką Avengers na spotkanie Phoenix Force.

Tymczasem Wolverine z pozostałymi Avengers leci Helicarrierem na Utopię.

A na Chandilarze, stolicy cesarstwa Shi'Ar, Gladiator podejmuje decyzję. Poleci na Ziemię by ocalić swego syna. Pod wpływem nalegań swojej doradczyni uruchamia ponadto "Protokoły Feniksa" - plan, który zakłada wysłanie oddziału Death Commandos z zadaniem wyeliminowania nowego nosiciela, zanim Phoenix Force się z nim połączy.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Wolverine & the X-Men #9 Wolverine & the X-Men #9 Wolverine & the X-Men #9 Wolverine & the X-Men #9 Wolverine & the X-Men #9 Wolverine & the X-Men #9 Wolverine & the X-Men #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.