Avalon » Serie komiksowe » Tales of Suspense » Tales of Suspense #51

Tales of Suspense #51

Tales of Suspense #51

"Face-to-Face with The Sinister Scarecrow"

Postacie
Cytat

Maybe there's a providence watching over this planet... safeguarding mankind! A providence that will protect us till the end of our days!

Streszczenie

Iron Man właśnie przelatywał nad kasą z biletami na przedstawienie, gdy spostrzegł, że zwróciła ona uwagę złodzieja. Przestępca zaczyna swoją ucieczkę przez teatr, gdzie jeden z występujących, Umberto, postanawia wyprzedzić superbohatera i złapać uciekającego samemu. Posiadając wielką sprawność fizyczną, mężczyzna faktycznie powstrzymuje złodzieja. Iron Man dziękuje nieznajomemu, mówiąc, że cieszy się, iż znajduje się on po dobrej stronie prawa. To stwierdzenie mocno pobudza wyobraźnię Umberto, który postanawia wykorzystać swe umiejętności w łamaniu prawa.

Wieczorem kradnie ze sklepu z kostiumami przebranie stracha na wróbla. Następnie porywa wytrenowane kruki innego sztukmistrza, Thorntona. Tak wyposażony decyduje się na pierwszą ważną robotę, okradzenie Anthony'ego Starka.

Tymczasem do biura Tony'ego przybyła blond piękność, z którą był umówiony. Pepper jednak informuje kobietę, że jej szef wyjechał na tydzień. Rozwściecza tym blondynkę, dodając jeszcze, iż najpewniej pan Stark zwyczajnie zapomniał o spotkaniu. Kilka minut później sam Tony pyta Potts czy przyszła do niego umówiona piękność, lecz Pepper stwierdza, że żadnych blondynek nie było. W pewnym sensie jest to prawda, kobieta miała rozjaśnione włosy. Stark domyśla się, że sekretarka z zazdrości odesłała kobietę, nie ma jednak nic przeciw temu, gdyż i tak zaczynała go nudzić. Przywołuje następnie Happy'ego, by zawiózł go na wspólną grę w pokera. Gdy docierają do luksusowego apartamentu, okazuje się, że został on obrabowany. Złodzieja słychać jednak na piętrze. Hogan i Stark stają po chwili twarzą w twarz ze Scarecrowem. Happy atakuje przestępcę, lecz szybko zostaje przez niego pokonany. W międzyczasie Tony przywdział zbroję Iron Mana. Złoczyńca, używając kruków, spowalnia herosa, zrzucając mu dywan na głowę, po czym udaje, że uciekł przez okno. Superbohater rusza za fałszywym tropem. Tymczasem Scarecrow pozostaje w apartamencie. Happy próbuje jeszcze raz swych sił, lecz zostaje trzymając jedynie fragment ubrania przestępcy, który ucieka oknem.

Sprawdzając swoje łupy, czarny charakter odkrywa, że zabrał projekty nowych urządzeń dla armii. Dzwoni więc do Starka proponując mu odkupienie planów. Tony musi jednak na spotkanie przyjść sam. Multimiliarder wyraża zgodę, pomimo sprzeciwów Hogana i rusza na spotkanie. Wcześniej umieszcza w walizce z pieniędzmi pewne małe urządzenie.

Na miejscu kruki atakują Starka, podczas gdy Scarecrow zabiera walizkę i znika, informując, że to dopiero pierwsza z zapłat za projekty. Po wszystkim, Iron Man znów pojawia się w akcji. Złodziej w tym czasie płynie motorówką na spotkanie ze statkiem, który ma zabrać go na Kubę. Na pokładzie daje żołnierzom walizkę z planami. Nagle wylatuje ona z ręki Kubańczyka i ląduje w uchwycie złotego Avengera. Pokonuje on atakujących żołnierzy, wyrzuca Scarecrowa za burtę i zatapia statek. Przestępca jednak z pomocą kruków odpływa w kierunku Kuby. Iron Man ma za mało energii by za nim podążyć, lecz odzyskał plany i pieniądze.

Na koniec Tony ma prezent dla Pepper. Uradowanej sekretarce wręcza dwa bilety do teatru. Razem z Hoganem mogą tam pójść jako nagroda za ich pracę. Potts jest zła na szefa, a z dala od tej sytuacji Scarecrow przygotowuje zemstę na Iron Manie...

"The Green Thing"

Scenariusz: Stan Lee, Larry Lieber
Rysunki: Larry Lieber

Historia spoza uniwersum Marvela.

Pewien mężczyzna udaje się do swej szklarni. Okazuje się jednak, że w środku znajduje się potężna, inteligentna roślina z kosmosu. Posiada ona ogromne moce, telekinezę, możliwość zmieniania właściwości istot wokół siebie i inne. Planuje ona podbicie całej Ziemi. Zanim jednak może wprowadzić swój plan w życie, zostaje nagle zaatakowana i zabita przez przelatującego kruka, którego nie spostrzegła na czas.

"The Primitive!"

Scenariusz: Stan Lee, Larry Lieber

Postacie:
* Watcher

Watcher opowiada kolejną historię.

Historię o dwóch braciach. Jeden chce zarabiać pieniądze i nic innego go nie interesuje. Drugi natomiast jest opętany myślą odnalezienia wysoko rozwiniętej cywilizacji pozaziemskiej. Poszukiwania doprowadzają jednak do tego, że odnajduje mnóstwo prymitywnych ludów, traci zapasy, a brat nie przestaje namawiać go założenia spółki. W końcu zawierają umowę: jeśli jeszcze jedna planeta nie będzie zamieszkana przez zaawansowane istoty, astronauta zgodzi się na zrezygnowanie z podróży. Niestety, okazuje się, że kosmici nie są rozwinięci. Próbują mu oni wręczyć podarunek, lecz zrezygnowany młodzieniec wraca i godzi się na warunki brata. A gdyby zerknął na prezent, zobaczyłby, że jest to pozostałość po wojnie, która zniszczyła najbardziej zaawansowanych cywilizacyjnie ludzi w galaktyce...

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales of Suspense #51

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.