Avalon » Serie komiksowe » Tales of Suspense » Tales of Suspense #50

Tales of Suspense #50

Tales of Suspense #50

"The Hands of the Mandarin"

Postacie
Cytat

[...], you must go about your daily tasks... working out the fateful pattern of your life... and knowing that wherever you are, whatever you doo... in this vast and wonderful universe, you are never alone!

Streszczenie

Przez lata ludzie wymawiali imię Mandarina ledwie słyszalnym szeptem. Dla zachodniego świata jest on nie więcej niż straszną legendą, dla orientalnych, komunistycznych Chin jest on jednak prawdziwym powodem do strachu.

Właśnie teraz, jeden ze sług przerażającego Mandarina informuje swego pana, że komunistyczny rząd wysłał do niego czterech żołnierzy. Potężny Chińczyk jest oburzony przybyciem bez zapowiedzi, lecz postanawia przyjąć przerażonych jego osobą mężczyzn. Okazuje się, że przyszli oni z prośbą, by Mandarin wyjawił rządowi swoją wiedzę nt. atomowej energii. Zapytanie rozwściecza chińskiego posiadacza najnowszej technologii. Nie ma on zamiaru pomagać żadnemu narodowi, sam przecież wkrótce będzie władał całym światem.

Tymczasem w Stanach Zjednoczony również rośnie obawa przed złowieszczym zagrożeniem z Chin. Rząd decyduje się poprosić Iron Mana o pomoc w zgromadzeniu informacji nt. Mandarina. Najpierw heros musi jednak odwołać swoje przybycie, jako Tony Stark, na uroczystą kolację pracowników. Niestety, podwładny, którego poinformował o zmianie planów sądzi, że jest to wynik poczucia wyższości szefa, o czym nie waha się powiadomić zainteresowanego w dość bezpośredni sposób. To z kolei denerwuje Happy'ego, który zdzielił pracownika pięścią w twarz. To znów rozjusza Starka, który ostrzega, że jeśli coś takiego się powtórzy, Hogan zostanie zwolniony. Cała kłótnia zaś działa na nerwy Pepper, która przygotowała nową fryzurę, nie zauważoną w wyniku niespodziewanej sytuacji.

Kilka godzin później, Iron Man zostaje zrzucony z samolotu amerykańskiego na teren Chin. Jego przylot zauważają komunistyczne oddziały. Jednak nie spostrzegając żadnego spadochronu dochodzą do wniosku, że szpieg zabił się, spadając i nawet nie trudzą się poszukiwaniami zwłok. Avenger zaś dochodzi niezauważony do zamku Mandarina. Niedaleko od niego zostaje nagle zaatakowany przez żołnierzy, lecz nie są oni żadnym wyzwaniem dla złotego herosa. Okazuje się jednakże, że poziom energii zbroi zaczyna spadać w wyniku wewnętrznego spięcia.

Tymczasem Mandarin na swoim monitorze obserwuje poczynania amerykańskiego superbohatera. Używając swoich niesamowitych pierścieni, uruchamia system przyciągania magnetycznego, który wciąga Iron Mana prosto w pułapkę. Starkowi udaje się z niej ujść z życiem i staje twarzą w twarz z chińskim złoczyńcą. Ten nie traci czasu i wystrzeliwuje promień paraliżujący. Avenger zatrzymuje go i atakuje przeciwnika trafiając jedynie w pustkę. Uruchamia więc fale wysokiej częstotliwości, mające zatrzymać wroga. Mandarin jednak, używając jednego ze swych pierścieni, niweluje działania herosa. Na tym się nie kończy, Chińczyk zwiększa intensywność swoich fal i ogłusza Iron Mana, a następnie z innego pierścienia strzela promieniem paraliżującym, unieruchamiając Amerykanina.

Tymczasem w Stanach, samotna Pepper postanawia jednak umówić się na spotkanie z Happym, który jest szczęśliwy, że pod nieobecność szefa może bez problemu spotkać się z ukochaną.

Szef Hogana, w tym czasie, budzi się w niewoli Mandarina, który wyzywa go na pojedynek wręcz. Okazuje się, że Chińczyk jest mistrzem japońskich sztuk walk. Podczas walki wychodzi na jaw, że gdy Tony był nieprzytomny, jego wróg osłabił zbroję superbohatera. Używając kalkulatora w ramieniu, Stark oblicza kąt, pod jakim powinien sparować nadchodzący cios karate. Blokując go pod kątem 38 stopni, sprawia, że Mandarina tak rozbolała ręka, iż zemdlał on z bólu. Korzystając z chwili wytchnienia, Avenger ucieka z zamku na miejsce odbioru go z Chin przez C.I.A..

Starkowi udaje się więc przybyć na kolację z pracownikami. Pepper ma nadzieję, że jeszcze zdobędzie serce szefa. Happy jest zaniepokojony faktem, że Tony wydaje się jakiś smutny. Sądzi, że to dzieje się tak, gdyż Potts woli Hogana, a nie Starka. Daleko od nich, Mandarin obmyśla plan zemsty...

"Them!"

Scenariusz: Stan Lee, Larry Lieber
Rysunki: Larry Lieber

Historia spoza uniwersum Marvela.

Pewien mężczyzna ucieka ulicami, krzycząc, że ścigają go "oni". W końcu trafia na posterunek policji, gdzie na własne życzenie zostaje zamknięty w areszcie. To jednak mu nie wystarcza, zaczyna krzyczeć, że "oni" znajdują się już w jego celi. Nikogo nie widząc, policjanci wpadają w złość i zostawiają go samego. Po kilku minutach wracają z psychiatrą. Okazuje się, że nikogo nie ma. Mimo zamknięcia tajemniczy mężczyzna znikł. Policja nie jest w stanie rozwiązać tej tajemnicy.

Tymczasem w biurze jednego z wydawców poczytnych powieści odrzucona zostaje propozycja wydania książki. Książki o tajemniczym mężczyźnie uciekającym przed "nimi". Tak, mężczyzna ów pochodził z innego wymiaru, wymiaru postaci książkowych. I nigdy więcej nie będzie próbował z niego uciec, gdyż już wie, że nie ma ucieczki przed "nimi"!

"Journey’s End!"

Scenariusz: Stan Lee, Larry Lieber
Rysunki: Larry Lieber

Postacie:
* Watcher

Watcher opowiada historię.

Historię o Wilburze Weemsie, pilocie kosmicznym. Z powodu jego wstydliwej natury, często był wyśmiewany przez innych. Pewnego razu wykryto prawdopodobnie niebezpieczne promieniowanie kosmiczne niedaleko Ziemi. Nikt nie chciał ryzykować swego życia, lecz Wilbur zgłosił się na ochotnika by wyruszyć z misją badawczą. Okazało się, że promieniowanie miało odwrotny niż spodziewany skutek. Zamiast zabić, odżywiło komówki Weemsa, który jako silny, odważny młodzieniec trafił na inną od swojej planetę. Na Ziemi zaś wszyscy założyli, że poległ podczas misji, gdyż był zbyt słaby i głupi. Tymczasem chmura była testem innej cywilizacji. Cywilizacji dobrej i pokojowej, która chce by najlepsi i najodważniejsi ludzie do niej dołączyli. Jednym z nich okazał się być Wilbur Weems.

I tak kończy się kolejna historia dziwnych losów śmiertelników. Pamiętaj więc, cokolwiek czynisz, w tym wielkim i wspaniałym wszechświecie nigdy nie jesteś sam/a!

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales of Suspense #50

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.