Avalon » Serie komiksowe » Tales of Suspense » Tales of Suspense #49

Tales of Suspense #49

Tales of Suspense #49

"The New Iron Man Meets the Angel!"

Postacie
Cytat

And thus the Sneepers wait for [mankind's] self-destruction! But, You must not allow it to happen! You must not permit the Sneepers to gain control of the galaxy... by default! Somehow, some way, you must prove them wrong! You must heed my warning!

Streszczenie

Angel, członek X-Men, leci właśnie do szkoły Professora X. By skrócić czas przylotu, postanawia użyć skrótu nad pewną fabryką. Okazuje się jednak, iż jest to jedna z fabryk Tony'ego Starka, gdzie właśnie prowadzone są atomowe eksperymenty. Młody mutant, nieświadomy zagrożenia, spostrzega Iron Mana próbującego ostrzec skrzydlatego młodzieńca. Zanim słowa złotego herosa zostają zrozumiane, jest już za późno, dochodzi do eksplozji. Zbroja Starka chroni go przed wszelkimi negatywnymi efektami wybuchu, lecz Angel wchłania w siebie potężną dawkę radioaktywnego promieniowania, która zmienia jego osobowość. Teraz mutant jest złą osobą, pewną siebie i nie pamiętającą wszystkich faktów ze swego życia.

Iron Man próbuje dosięgnąć członka X-Men, lecz jego transystory w butach się wyczerpują i zaczyna spadać na ziemię. Używa więc pola magnetycznego do spowolnienia upadku, który kończy się jedynie uszkodzeniem płyty ochronnej na piersi Avengera. Kilka minut później, już w swojej pracowni, Tony dzwoni do Pepper by powiadomić ją by mu nie przeszkadzano przez najbliższe dwie godziny.

Tymczasem Angel ogłasza pozostałym X-Men, że odchodzi z grupy, co więcej, zamierza dołączyć do złych mutantów. Gdy informuje o tym, reszta drużyny postanawia go powstrzymać. Rozpoczyna się walka. X-Men nie są w stanie jednak zatrzymać Angela, który im umyka. W międzyczasie Tony kończy naprawy swojej płyty ochronnej. Z lecącym mutantem zaś telepatycznie kontaktuje się Professor X, wzywając go do powrotu, lecz Warren odmawia i kontynuuje poszukiwania złych mutantów. X-Men decydują się poprosić o pomoc Avengers i wysyłają do nich wiadomość. Niestety, Bruce Banner przebywa właśnie w laboratorium i nie może odpowiedzieć. Don Blake znajduje się w szpitalu, z dala od komunikatora. Henry Pym i Janet van Dyne spędzają razem wieczór, a ich myśli skupione są tylko na sobie nawzajem. Jedynie Tony Stark odbiera wiadomość. Każe więc Happy'emu opuścić swoje biuro. Zdenerwowany Hogan zastanawia się czy nie odejść całkiem z pracy, lecz rozmyślania prowadzą go jedynie do kolejnej słownej potyczki z Pepper.

Iron Man tymczasem jest już gotów ruszyć do akcji. Angel zaś kradnie dynamit i rozrzuca go powodując eksplozje w różnych miejscach w mieście, nie czyniąc jednak przy tym żadnych szkód. W ten sposób pragnie zwrócić na siebie uwagę złych mutantów. Warrena zaczyna ścigać policja, lecz pojawiający się na miejscu Iron Man przekonuje stróżów prawa, że sam zajmie się sprawą członka X-Men. Otrzymuje na to 10 minut.

Wywiązuje się powietrzna walka. Avenger nie jest tak zwinny w locie, jak Angel, przenosi więc potyczkę na ziemię. Wpadają do lotniska, gdzie Iron Man, za pomocą swoich urządzeń blokuje wyjścia. Po chwili jednak walka wraca w przestworza. W jej trakcie Starkowi zaczyna brakować energii i spada na ziemię. Jego upadek zakończy się niechybnie śmiercią. Widząc to, Angel przeżywa wewnętrzny szok i nie pozwala Avengerowi zginąć, tym samym lecząc się z przemiany.

Na koniec Iron Man wyjaśnia wszystko policji, a Angel wraca do X-Men.

Scenariusz: Stan Lee, Larry Lieber
Rysunki: Larry Lieber

* Watcher
* Leonardo da Vinci
* Sneeperzy

Watcher opowiada jedno z wydarzeń, którego był świadkiem.

W odległym kosmosie istnieje planeta, zamieszkana przez Sneepersów. Ich cywilizacja jest o wiele bardziej zaawansowana technicznie niż ziemska, lecz nie znają oni za to uczuć, takich jak litość czy miłość. Ich głównym zajęciem jest brutalne podbijanie innych planet i zniewalanie innych ras.

Sneepersi od wieków obserwują także Ziemię. Patrząc na jaskiniowego człowieka, doszli do wniosku, że nie warto atakować planety. Później jednak zobaczyli tworzenie się wielkich imperiów, jak Imperium Rzymskiego, uświadczyli talentów Ziemian, jak malarstwo Leonardo da Vinciego, stali się obserwatorami narodzin pierwszych maszyn. Szybki progres sprawił, że część Sneepersów zaczęła się obawiać, że w przyszłości Ziemianie przejmą kontrolę nad galaktyką, lecz inni twierdzili, że osiągnęli oni już szczyt swych możliwości. Technika na Ziemi wciąż jednak się rozwijała. Pojawienie się samolotów mocno zaniepokoiło Sneepersów, lecz wciąż ich statki kosmiczne nie były w stanie dosięgnąć odległej planety. Zaczęli więc snuć plany zbombardowania Księżyca by wpłynąć na przypływy lub zatrucia atmosfery. Wkrótce potem postanowili jednak zaczekać, gdy Ziemianie wynaleźli broń atomową, lecz zaczęli jej używać tylko do walki między sobą.

W końcu Sneepersi zostali usatysfakcjonowani, tym, co obecnie widzą. Nie muszą już atakować Ziemi. Ziemianie sami siebie niszczą. To tylko kwestia czasu nim cywilizacja na tej planecie ulegnie całkowitej anihilacji.

Watcher jednak wysyła swoje ostrzeżenie! Sneepersom nie wolno przejąć kontroli nad galaktyką! Ziemianie muszą udowodnić swoją wartość. Jeśli słyszysz te słowa to działaj dla dobra świata, gdyż Ty możesz mu pomóc, Watcher może jedynie obserwować!

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales of Suspense #49

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.