Avalon » Serie komiksowe » Tales of Suspense » Tales of Suspense #48

Tales of Suspense #48

Tales of Suspense #48

"The Mysterious Mr. Doll!"

Postacie
Cytat

- How'dja like ol'Happy to take ya to a movie tonight?
- It's the most reprehensible, repulsive, ridiculous idea I've ever heard!
- Yeah! But what's your answer?

Streszczenie

Pepper informuje swego szefa, że pan Carter zrywa z nim umowę. Zdenerwowany Tony postanawia udać się do niego osobiście i zapytać o powód nagłej decyzji. Gdy Stark dojeżdża do posiadłości Cartera, spostrzega postać w dziwnym kostiumie i domyśla się, że nie może ona oznaczać niczego dobrego. Przebiera się więc w zbroję Iron Mana i rusza, by dokładniej sprawdzić, co się dzieje. Okazuje się, że tajemniczy osobnik o pseudonimie Mr. Doll, wykorzystując lalkę z podobizną Cartera, torturuje go i zmusza do zerwania wszystkich umów oraz przepisania całego majątku przestępcy. Iron Man atakuje złoczyńcę, lecz ten szybko zmienia lalkę w podobiznę złotego herosa. Superbohater, w bólu, ledwo wychodzi z pokoju. Na jego nieszczęście jednak, trafia na balkon, gdzie traci równowagę i spada do morza. Szczęściem, fale wyrzucają go na brzeg nieopodal.

Mr. Doll myśląc, że zabił Iron Mana, wraca do swej ofiary. Tymczasem sam Stark wyczołguje się na ląd. Transystory podtrzymujące działanie jego serca zaczynają tracić moc. W ostatniej chwili, Tony'emu udaje się dotrzeć do swego laboratorium, gdzie podłącza się do zewnętrznego zasilania i mdleje.

Następnego dnia Pepper i Happy nie mogą znaleźć swojego szefa. Potts wpada na pomysł by zadzwonić do jego laboratorium. Starka budzi telefon. Tony udaje, że zaspał w pracy i prosi by mu nie przeszkadzać. Dochodzi do wniosku, że zbroja, którą nosi jest za ciężka i wymaga zbyt wiele energii, przez co szybko rozładowuje jego transystory. Przez chwilę bohater zastanawia się, czy nie powinien porzucić roli Iron Mana, dochodzi jednak do wniosku, że stworzy nową zbroję.

W czasie, gdy Stark opracowuje lżejszą zbroję, Carter jest przesłuchiwany przez policję, lecz odmawia złożenia zeznań, twierdząc, że teraz będzie wolny. Okazuje się także, iż Mr. Doll wykorzystał niejednego bogacza. Sam Doll zaś planuje właśnie atak na kolejną osobę, Anthony'ego Starka!

Tony w tym czasie ukończył nową, lżejszą, wytrzymalszą zbroję z dodatkowymi bateriami i większą ilością kolorów. Nowy Iron Man jest gotów do walki. Gdy Stark wypróbowuje swoje dzieło, jego firmę odwiedza policja. Tony spotyka się z funkcjonariuszem, który wyjaśnia, że chce by Stark został przynętą na Mr. Dolla. Miliarder zgadza się i ma zostać zamknięty w pokoju pod ochroną. By zostać sam zagaduje strażnika, informując go, że chce wykorzystać czas na randkę z Pepper i pokazuje mu, iż nie ma w pokoju żadnego innego wyjścia ani wejścia. Strażnik zgadza się zaczekać na zewnątrz, a rozradowana Potts rzuca się w ramiona ukochanego szefa. Szefa, który chwali jej "aktorskie" umiejętności i wychodzi tajnym wyjściem by przebrać się w Iron Mana. Jako heros każe odejść strażnikowi i sam staje na warcie.

W samą porę, gdyż Mr. Doll przypuszcza swój atak, wykorzystując lalkę do pokonania ochrony. Iron Man znów jest bezsilny, a Doll postanawia przejąć całą fabrykę. Stark udając pokonanego pyta o źródło niesamowitych zdolności wroga. Okazuje się, że posiada on artefakt afrykańskich szamanów. Następnie zmienia lalkę w Starka by sprawić mu ból. Iron Man nie chcąc zdradzić prawdziwej tożsamości, odwraca się od przeciwnika, ten zaś sądząc, że jest to oznaka słabości ze strony herosa, każe mu odejść. Stark resztkami sił konstruuje nowe urządzenie i znów atakuje Mr. Dolla. Ten zmienia wygląd lalki, lecz Iron Man używa swego wynalazku by zmienić oblicze artefaktu na podobiznę Dolla. Zaskoczony przestępca upuszcza swą broń i traci przytomność.

Na koniec Iron Man oddaje Dolla w ręce policji i jako Stark wraca do biura. Tam Happy przypomina mu, że szef zostawił Pepper samą. Wściekła sekretarka wychodzi z pokoju, a biedny Hogan nie jest w stanie zrozumieć jej zachowania. Dlaczego jest wściekła, skoro wszystko dobrze się skończyło?

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales of Suspense #48

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.