Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Spider Unlimited » Scarlet Spider Unlimited

Scarlet Spider Unlimited

Scarlet Spider Unlimited

"The Tomb of Kaine!"

Postacie
Streszczenie

Trzy tygodnie temu. W podziemiach jednego z magazynów pewne istoty odkrywają kapsułę zawierającą ciało Kaine'a. Gdy jedna z istot chce ją otworzyć, słyszy od towarzysza, iż ich misją jest zabezpieczenie sekretów ich pana i muszą się tym zająć.

Dzień dzisiejszy. Scarlet Spider obserwuje działania policji w okolicach magazynu, o którym wie, że jest tylko przykrywką dla laboratorium zmarłego Szakala. Na miejscu dostrzega również detektywa Jacoba Ravena, który wykrada kombinezon ochrony i wkracza do budynku. Gdy Ben chce dostać się do środka, otrzymuje informację od naukowców z W.H.O., że w tym miejscu został stworzony wirus, które Szakal użył w Springville. Reily nie zostawszy wpuszczonym głównym wejściem postanawia skorzystać z kanałów by zbadać to miejsce i zobaczyć co kombinuje Raven.

Naukowcy opuszczają magazyn stwierdzając, że przeszukali całe to miejsce i nic podejrzanego nie znaleźli. Ukryty w cieniu Raven mówi sam do siebie, że nie wiedzieli czego mają szukać. Po chwili znajduje ukrytą dźwignię, która otwiera tajne zejście do podziemi. Tam odkrywa zaawansowane laboratorium Szakala oraz kapsułę. Gdy orientuje się, że w środku jest Kaine, wyciąga broń i otwiera kapsułę. Niespodziewanie zostaje zaatakowany od tyłu przez istoty broniące planów swojego pana. Kapsuła z ciałem Kaine'a pozostaje uchylona.

Tymczasem Ben przemierza kanały rozmyślając o Szakalu i śmierci jakiej doznał Kaine. Zastanawia się, czy Raven wie o tej śmierci.

Raven uwięziony od szyi w dół pajęczym kokonem jest przesłuchiwany przez istoty, które go schwytały. Nim otrzymuje jakiekolwiek wyjaśnienia, alarm informuje jego oprawców o kolejnym intruzie. Po chwili dochodzi do konfrontacji Scarlet Spidera z tymi istotami, które przedstawiają mu się jako Animen. Są to zwierzęta o humanoidalnych kształtach, które zachowały swoją zwierzęce zdolności. Reilly wykorzystuje pełnię swoich zdolności i broni. Udaje mu się odciąć przeciwników od tunelu i wrócić do laboratorium, by zbadać co w nim jest i pomóc Ravenowi.

Na miejscu Scarlet Spider odkrywa komputery, z których Animen kopiują całą zawartość i kasują wszystkie dane z dysku głównego. Po chwili udaje mu się zlokalizować Ravena. Jednak Animen również powrócili i jeden z nich rzuca Benem wprost na kapsułę, w której znajduje się Kaine. Gdy Raven chce zaatakować dowódcę Animen, ta nokautuje go w brutalny sposób. Eskalację walki przerywa pojawienie się hologramu szefa Animen, którym jest High Evolutionary. Gdy jego ludzie raportują, iż mają już wszystkie danie, ten nakazuje natychmiastowy odwrót i rozpoczyna ich teleportację. Ben, ratując nieprzytomnego Ravena od ciosu Animena, chwyta napastnika siecią. Zbyt późno orientuje się, iż w ten sposób zostanie wyteleportowany razem z przeciwnikiem. Tymczasem za leżącym, nieprzytomnym Ravenem, kapsuła zawierająca Kaine'a zaczyna wydawać z siebie dziwne dźwięki. Zaczyna się otwierać.

Wundagore. Scarlet Spider rozpoczyna ucieczkę przed ścigającymi go hordami Animen. W pewnym momencie wpada przez dach do kościoła. Tam przed śmiercią Bena ratuje rozkaz kobiety o twarzy kota. Po chwili wszyscy Animen składają pokłon zaskoczonemu Benowi. Okazuje się, że ten kościół jest świątynią ku czci Szakala. W centralnym punkcie ołtarza znajduje się pomnik ku czci tego złoczyńcy. Jest on uważany przez Animen za zbawcę. Słysząc te słowa Reilly zaczyna protestować, iż Szakal nie był zbawcą tworzącym genetyczne wirusy zmieniające ludzkie DNA, ale szaleńcem, który klonował ludzi.

Szefowa Animen opowiada Benowi historię swoich ludzi, których stworzył High Evolutionary doprowadzających do ewolucji zwierząt, do prawie ludzkich postaci. Okazuje się, iż asystentem tego naukowca był profesor Miles Warren. Po jakimś czasie doszło do różnicy zdań między mężczyznami. Warren opuścił Wundagore z garstką Animen, którzy widzieli w nim zbawcę, mogącego zrobić z nich ludzi w pełnym tego słowa znaczeniu. Tymczasem High Evolutionary przeobraził swoją bazę w statek kosmiczny i wyruszył w kosmos z pozostałymi Animen.

Warren i jego ludzie osiedli niedaleko Wundagore. Profesor wyruszał w świat, wracając każdego lata z planem na zrobienie z nich ludzi. Jednym z nich było serum stworzone z DNA ludzkich ochotników. Gdy Warren zastosował je na kilku Animen, stawali się ludźmi. Niestety tylko na pewien czas. Ben szybko rozpoznał, iż to musiał być pierwowzór wirusa Carriona.

Profesor kontynuował badania, ale był coraz bardziej rozczarowany niepowodzeniami. Ostatnim pomysłem jaki stworzył Warren były sztucznie stworzone ciała, zmodyfikowane genetycznie tak, by ich umysły były puste. Dzięki temu można by przenieść umysły Animen. Ben nie wytrzymuje i stwierdza, iż w ten sposób Warren chciał stworzyć armię klonów z ich zwierzęcymi instynktami. W odpowiedzi słyszy, że być może takim zna Milesa Warrena, ale wtedy przyświecały mu inne cele. Naukowiec wyruszył ponownie w świat, by sprawdzić, czy jego odkrycie da się wcielić w życie. Wrócił po dość długim czasie. Miał na sobie kostium szakala, ponieważ chciał być bardziej jak jego ludzie. Opowiedział im, że udało mu się sklonować Gwen Stacy oraz Spider-Mana. Zabrał ze sobą kilka potrzebnych urządzeń i znów wyruszył w drogę. Tym razem powiedział im na odchodne, by kontynuowali pracę, gdyby coś mu się stało. Nim Animen zdołali zrozumieć o co chodziło, powrócił z kosmosu High Evolutionary domagając się szacunku od istot, które stworzył. Został stworzony tajny kult szakala. Wysłani szpiedzy odkryli, iż ich zbawiciel nie żyje. Jakiś czas później, podczas swojej krucjaty, High Evolutionary udowodnił Animen, że ich zbawca nie sklonował ani Gwen Stacy, ani Spider-Mana. Byli to zwykli ludzie, którzy zostali genetycznie zmodyfikowani. Dopiero odnalezienie przez szpiegów Animen dziennika Szakala w jednym z jego laboratoriów, przekonało ich, iż Joyce Delany i Anthony Serba byli ofiarami ich zbawcy.

Ben informuje Animen, że Szakal naprawdę opracował metodę klonowania. Animen decydują się wyruszyć do laboratorium High Evolutionary by odkryć prawdę. Na miejscu zostają zaatakowani przez członków Knights of Wundagore. Po krótkiej walce na miejscu pojawia się właściciel tego miejsca nakazując zaprzestania walki.

High Evolutionary teleportuje Bena ze sobą do jednego z gabinetów. Tam wyjawia, iż on jest odpowiedzialny za stworzenie Szakala. Okazuje się, że wśród zwierząt, które Warren chciał przetworzyć na ludzi, był szakal. Gdy to mu się udało, pozostawiając jedynie głowę zwierzęcia, był bardzo zadowolony. Niestety pojawiły się skutki uboczne. Istota ta miała problemy z psychiką. Skutkowało to tym, że pewnej nocy wykradł się z laboratorium i wymordował zwierzęta w jednym z gospodarstw. Skutkowało to gniewem mieszkańców. Za karę High Evolutionary wyrzucił swojego asystenta. Warren zakochał się z wzajemnością w kobiecie z sąsiedztwa. Miał z nią dwójkę dzieci. Niestety naukowe ambicje Milesa doprowadziły do opuszczenia go przez rodzinę. W tym samym czasie High Evolutionary odkrył, że szakal, którego stworzył Warren, uciekł z celi. Stworzenie to śledziło każdy ruch swojego stwórcy i jego rodziny. Gdy rodzina Warrena jechała samochodem, została zaatakowana przez szakala. Policja powiadomiła go o ataku dzikiego zwierzęcia, które skutkowało śmiercią jego bliskich. Miles zrozumiał co się stało. Obwinał High Evolutionary’ego o śmierć rodziny i zdecydował się wrócić, by przejąć władzę nad Animen. Udało mu się to tylko częściowo, zabierając ze sobą część stworzeń. High Evolutionary wyjawia Benowi, że Miles Warren opracował skuteczną metodę klonowania, czego przykładem były klon Gwen Stacy oraz Spider-Mana. Naukowiec nie chciał, by świat się o tym dowiedział, dlatego spreparował dziennik Szakala, który mówił o genetycznej modyfikacji, a nie klonowaniu. High Evolutionary przeprasza Bena za wyrządzone zło. Nie chciał stracić swoich stworzeń, dlatego kłamał. Działanie Daydreamer, przekształcające klona Gwen Stacy w Joyce Delany, pomogło w ukryciu prawdy.

Ben i High Evolutionary powracają do miejsca, w którym Animen i Knights of Wundagore rozpoczęli ponownie walkę. Reilly mówi im, iż Warren dopracował technikę klonowania, ale równocześnie wymordował mieszkańców pewnego miasta, tylko po to, by zastąpić ich klonami na jego usługach. Naukowiec natomiast mówi do walczących, iż ich przeznaczeniem nie jest stać się ludźmi, lecz gatunkiem im równym. Osiągną to pracując wspólnie.

Scarlet Spider zostaje teleportowany do magazynu, z którego wyruszył. Znajduje tam dochodzącego do siebie Ravena. Mężczyzna krzyczy do niego, że Kaine zniknął z kapsuły. Na podłodze widoczne są ślady zielonej substancji, prowadzące w kierunku schodów na powierzchnię.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Scarlet Spider Unlimited

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.