Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #219

The Spectacular Spider-Man #219

The Spectacular Spider-Man #219

"Back from the Edge" – Part 4: "Two of a Kind"

Postacie
Streszczenie

Daredevil pochyla się nad leżącym Spider-Manem. Delikatnie podnosi go i równocześnie wyczuwa, jak mocno bije mu serce. Zdaje sobie sprawę, że Peter musi, czym prędzej trafić do szpitala, ponieważ nie wiadomo, jaka trucizna została na nim użyta. Gdy Parker odzyskuje przytomność, chce ruszyć za uciekającym Owlem. Wyręcza go Daredevil, który wściekły rozpoczyna pościg. Uciekający Owl wyjaśnia przeciwnikowi, że Spider-Man został zarażony wojskowym wirusem, który bardzo szybko działa. Gdy Daredevil rzuca w niego swoją bronią, ta w ostatniej chwili zostaje przechwycona przez przybyłego na miejsce Vulture'a, któremu towarzyszą dwa sępy gotowe do ataku na bohatera. Podnoszący się z ziemi Spider-Man łapie ptaki w sieć i ostatkiem sił rzuca na Owla swój nadajnik, który trafia na jego buty.

Pittsburgh. Mary Jane z ogromnym wahaniem puka do drzwi pokoju hotelowego swojego ojca. Philip Watson cieszy się na widok swojej córki.

Owl dociera do kryjówki Vulture'a. Ten ciesząc się na jego widok mówi mu, że spodziewał się jego przybycia i by to uczcić opowiada mu, że rozpoczął już eliminację przeszłości Owla. Ten jest wściekły i chce wyjaśnień. Okazuje się, że Vulture wczoraj zatruł posiłek Paula Greysona, rywala biznesowego Owla. Powinien umrzeć jeszcze tej nocy. Złoczyńca dodaje, że nie by do końca szczery mówiąc, że nie ma antidotum na wirusa. Rzuca w ręce Owla fiolkę i mówi, że pozwoli mu zadecydować o losie jego byłego konkurenta w interesach. Ten nie waha się i wylatuje odszukać mężczyznę. W myśach ciągle przeżywa kryzys tożsamości.

W swoim mieszkaniu Parker, któremu towarzyszy Daredevil, bada pod mikroskopem wirusa, którym został zarażony. Po chwili mówi do przyjaciela, że muszą szybko zlokalizować Owla i antidotum.

Owl odnalazł Paula Greysona, którego obserwuje z ukrycia. Widzi, że wirus zaczyna już działać. Po krótkiej chwili wahania nie podejmuje żadnego działania. Odlatując widzi jak jego oponent w interesach pada na ulicę bez ruchu.

Mary Jane próbuje nawiązać rozmowę ze swoim ojcem. Gdy dostrzega zdjęcie swojej matki wybucha gniewem. Jest wściekła, że mimo wszystkiego, co zrobił swojej żonie, dalej trzyma jej zdjęcie. Ten zapłakany wyjaśnia, iż właśnie po to jest to zdjęcie, by mu przypominało o krzywdach, jakie wyrządził rodzinie. Mary Jane kładzie rękę na barku ojca mówiąc, iż doskonale go rozumie.

Spider-Man i Daredevil przeszukują miasto w poszukiwaniu swoich przeciwników. Parker próbuje okłamać przyjaciela, że czuje się trochę lepiej. Zapomina, że zdolności Matta z łatwością obalają jego słowa.

Owl powraca do kryjówki Vulture'a. Ten, widząc antidotum w rękach towarzysza, jest bardzo zadowolony z drogi, na którą wkroczył.

Nadajnik Spider-Mana zostanie zniszczony przez Owla, dlatego Daredevil wykorzystuje swoje zdolności i po chwili odkrywa miejsce przebywania złoczyńców.

Mary Jane żegna się ze swoim ojcem. Niespodziewanie rzuca mu się na szyje i prosi by ich spotkanie było zupełnie nowym początkiem ich stosunków. Uradowany ojciec zgadza się bez wahania.

Daredevil i Spider-Man atakują kryjówkę Owla i Vulture'a, który wypuszcza ptaki mające na szponach wirusa. Parker zajmuje się schwytaniem ptaków, a Daredevil po krótkiej walce pokonuje Vulture'a. Jeden z ptaków zdołał umknąć Spider-Manowi. W tym momencie ptak zostaje zabity przez Owla, który dodatkowo rzuca Peterowi antidotum. Mówi przy tym, że jego dług wobec Daredevila został w pełni spłacony.

Po wypiciu antidotum Daredevil wyczuwa, że stan Parkera zaczyna pomału stabilizować się. Mówi przyjacielowi by postarał się zbudować swoje życie na nowo wokół rzeczy, które są dla niego ważne. Peter odpowiada, że będąc tak blisko śmierci jak dziś nie pragnie niczego innego.

Stojąc w swoim domu Peter zaczyna wspominać wydarzenia, jakie spotkały go ostatnio w życiu. Dopiero bliskość śmierci uświadomiła mu, jak wiele jego życie dla niego znaczy. Równocześnie zdaje sobie sprawę, że śmierć dalej na niego czeka, ponieważ zbadał antidotum, które okazało się wodą z kranu.

Mary Jane jest pełna radości, ponieważ udało jej się pogodzić zarówno z siostrą jak i ojcem. Teraz jest gotowa by spotkać się ze swoim mężem i powiedzieć mu jak bardzo jest pełna życia.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #219

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.