Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #396

Amazing Spider-Man #396

Amazing Spider-Man #396

"Back from the Edge" – Part 3: "Deadmen"

Postacie
Streszczenie

Daredevil, w kostiumie zawierającym elementy zbroi, atakuje z zaskoczenia dwójkę przestępców. Są to współpracownicy Lelanda Owsleya, złoczyńcy znanego jako Owl. Próbuje się dowiedzieć o miejscu jego przebywania, lecz otrzymuje jedynie informację, iż Owl planuje coś wielkiego. Daredevil rozprawia się z przeciwnikami szybko i brutalnie. Po chwili zwraca się do postaci, która od kilku dni śledzi każdy jego ruch, by w końcu stanął z nim twarzą w twarz i powiedział, o co mu chodzi. Spider-Man skacze z pobliskiego dachu na ścianę i mówi do Daredevila, że w tej chwili najbardziej potrzebuje przyjaciela, zwracając się do niego po imieniu, Matt. Ten odpowiada, że Daredevil, którego znał leży w grobie na cmentarzu. Peter zastępuje mu drogę wyznając, iż on również jest martwy.

Tymczasem Owl siedząc na szczycie jednego z budynków, rozmyśla nad swoim dotychczasowym życiem. Zdał sobie właśnie sprawę z dwóch rzeczy. Czuje, że dopada go kryzys tożsamości oraz pierwszy raz od dawna wie, iż posiada sumienie. Jego głębokie przemyślenia przerywa pojawienie się Vulture'a, który wypomina mu spóźnienie na spotkanie, zwracając się po nazwisku. Owl prosi by ten nie zwracał się do niego w ten sposób, po czym odlatują.

Pittsburgh. Mary Jane nie może usnąć w domu swojej siostry. Zbyt dużo wspomnienień wiąże się z tym miejscem. Wszystko potęguje fakt, iż jutro kobieta ma spotkać się ze swoim ojcem. Mary Jane dociera do ogródka, gdzie wspomina dziecięce zabawy z siostrą, które przerywa ojciec wrzeszczący by było cicho. Do zapłakanej kobiety wychodzi Gayle, która przytula siostrę.

Szybując przez Nowy York Daredevil stara się pozbyć Spider-Mana. Ten nie daje za wygraną, stwierdzając, że Matt mógł nabrać media i ludzi, ale on śledząc go w ostatnich dniach ma pewność, iż Matt Murdock jest dalej Daredevilem. Peter prosi przyjaciela, by ten zatrzymał się na chwilę i go wysłuchał i pomógł, ponieważ nie potrafi wyjść z pułapki życia pomiędzy Pająkiem i Człowiekiem. Po krótkiej wymianie ciosów Daredevil proponuje, by wybrali się oddać cześć zmarłemu.

Daredevil i Spider-Man docierają na grób Matta Murdocka. Parker słyszy od przyjaciela, że gdyby faktycznie upozorował swoją śmierć, by móc się odrodzić, to proponuje by Spider-Man zabił natychmiast Parkera i zapomniał o jego istnieniu. Peter po krótkiej chwili dołącza do oddalającego się Daredevila z pytaniem czy może razem z nim zapolować na Owla. Jego towarzysz jedynie uśmiecha się w odpowiedzi.

W jednym z opuszczonych budynków Vulture i Owl rozmawiają o sposobach pozbycia się osób, które wiedzą o ich cywilnych tożsamościach. Vulture prezentuje towarzyszowi wirusa, którego wykradł z wojskowego laboratorium, wstrzykując go pewnemu bezdomnemu mężczyźnie. Wściekły Owl nakazuje mu natychmiast podać mężczyźnie antidotum. Ten odpowiada, że wojsko nie opracowało jeszcze leku i po chwili skręca kark bezdomnemu. Zdegustowany Owl wylatuje z budynku, słysząc od Vulture'a, że jego ptaki i tak rozniosą po mieście wirusa i zginą w ten sposób wszyscy, którzy znają ich tożsamości.

Gdy Owl siedzi na jednym z budynków i ponownie zastanawiając się nad swoją tożsamością, zostaje odnaleziony przez Spider-Mana i Daredevila. Nim rozpoczęła się walka Spider-Man zostaje zraniony szponami przelatującego obok niego orła. Ku przerażeniu Daredevila, Parker pada na ziemię bez ruchu. Owl decyduje się na ucieczkę, tym samym jest przekonany, że jego ludzka część umarła, tak jak zapewne Spider-Man.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #396

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.