Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #395

Amazing Spider-Man #395

Amazing Spider-Man #395

"Back from the Edge" – Part 1: "Outcasts!"

Postacie
Streszczenie

Manhattan. W jednym z mieszkań finalizowany jest zakup narkotyków. Nagle mężczyźni słyszą przeraźliwy ryk. Gdy jeden z nich szykuje się do ewakuacji, na jego drodze staje szykujący się do ataku Puma. Pozostałą dwójkę handlarzy obezwładnia Nocturne. Gdy Puma szykuje się do zabicia jednego z przestępców, zostaje powstrzymany napływem pozytywnych emocji do swojego umysłu, co spowodowała Nocturne. Jednak przestępca nie cieszy się z ocalenia życia, ponieważ kobieta importuje do jego umysłu uczucia bólu i cierpienia każdego narkomana, któremu zniszczył życie.

Spider-Man odwiedza pusty dom cioci May i jest wyraźnie przybity wydarzeniami, których ostatnio doświadczył. Przemierzając korytarze czuje, że ogarnia go coraz większy strach i poczucie samotności. Przez chwilę zaczyna wspominać dobre chwile, które spotkały go w tym miejscu. Jednak po krótkiej chwili jest już pewien, że to są wspomnienia Petera Parkera. On jest już zdecydowany: Parker umarł, a on jest tylko Pająkiem!

Pittsburgh. Przemoknięta Mary Jane bije się z myślami, czy słusznie zrobiła przybywając do tego miejsca. Po chwili puka do drzwi. Otwiera je Gayle, która wita serdecznie siostrę.

Puma i Nocturne przemieszczają się przez miasto. Po chwili kobieta stwierdza, iż nadszedł czas. Czym prędzej udają się w kierunku miejsca, które wskazują im zmysły kobiety.

Midtown High. Pająk wspomina w tym miejscu, jak wyglądały jego czasy w szkole. Z głębokiego zamyślenia wyrywa go ryk. Nagle atakuje go Puma, który według Parkera powinien być martwy. Dochodzi do krótkiej, acz intensywnej walki, w której Pająk nie powstrzymuje ciosów. Nagle Puma i Pająk zatrzymują się. Jest to spowodowane pojawieniem się Nocturne, która swoimi mocami uspokaja mężczyzn. Parker zgadza się wyruszyć z tą dwójką, by odbyć spokojną rozmowę w pobliskim lesie.
Na miejscu Nocturne pokazuje w umyśle Parkera jak spotkała rannego Thomasa Firehearta i pomogła mu wyciszyć uczucie bólu i cierpienia, ale równocześnie sprawiła, że ludzka część umysłu Pumy odsunęła się w cień. Nocturne wyjaśnia Pająkowi, że przyciągnął ją do niego ból i cierpienie, którego emanuje od Parkera. Chce mu pomóc za to, jak on się nią zaopiekował, gdy dostała swoje zdolności. Połączenie umysłów Parkera i Nocturne spowodowało u kobiety osłabienie. Puma uznaje zaistniałą sytuację za atak na swoją towarzyszkę i rzuca się na Pająka. Nocturne, próbując powstrzymać walkę, otrzymuje od Pumy cios szponami w twarz. Peter dochodzi do przekonania, że faktycznie zarówno Peter Parker jak i Thomas Fireheart są martwi i zostali tylko Pająk i Puma. Rozpoczyna się walka na śmierć i życie.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #395

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.