Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 3 » Daredevil vol. 3 #10

Daredevil vol. 3 #10

Postacie
Zapowiedź

• Daredevil kontra Mole Man!
• Zaczynają się pojawiać pęknięcia w fasadzie Matta Murdocka.

Streszczenie

Daredevil w ostatniej chwili zaczepia się o kawałek skały. Niestety trafia do paszczy potwora. Tam rozpoczyna walkę z gigantycznym językiem. Monstrum wypluwa Śmiałka z bólu. 

Matt biegnie w kierunku skupiska grobów. Murdock słyszy Mole Mana, który przeniósł się do swojego lokum. Złoczyńca opłakuje ukochaną. Okazuje się, że to jej ciała szukał. Przerywa mu Daredevil, który wpada do pomieszczenia i pyta czego Harvey chce od skradzionych zwłok. Elder tłumaczy, że sprowadził jedyną osobę, która nie patrzyła na niego z pogardą. Rozpoczyna się walka. Śmiałek wypytuje Mole Mana, czyzawarł z kimś pakt o przywrócenie do życia jego ukochanej. Okazuje się, że mężczyzna chciał jedynie popatrzeć na jej twarz ten ostatni raz. W końcu starcie przenosi się na złoża diamentów. Matt obwinia przeciwnika za zakłócenie spokoju bliskim zmarłych, których groby zabrał, a w szczególności jego samego, ponieważ zniknęło ciało jego ojca. W końcu Murdock powala Eldera na ziemię. Mole Man nie rozumie zdenerwoania Śmiałka, ponieważ to tylko ciała w drewnianych skrzyniach. Zmarłych tak naprawdę tam nie ma. Ostatecznie Daredevil nokautuje złoczyńce i zabiera go do pałacu. Bierze też kilka odkruszonych diamentów i ciało ukochanej Harvey'a. 

Jakiś czas później. Po remoncie cmentarza każdy nagrobek ma wbudowany kawałek diamentu, co ma w jakiś sposób zrekompensować brak zwłok, które leżą rozwalone w podziemiach. Odbywa się krótka ceremonia upamiętniająca zmarłych. Są na niej Murdock i Nelson. 

Chwilę wcześniej. Matt wraca do domu. Dostrzega, że ktoś majstrował przy schowku, gdzie znajdował się Omegadrive. Na szczęście przedmiot leży na swoim miejscu wraz z krótkim listem. Black Cat pisze w nim, że chciała sprawdzić czy to prawda, co mówią o tym urządzeniu. Prosi też Daredevila, aby schował je bezpieczniej, ponieważ jeśli ona była je w stanie wykraść, to może to zrobić każdy z członków Megacrime. Ostrzega też Śmiałka przed tym, że Black Spectre śledzi każdy jego ruch. Ona tym samym musi się na jakiś czas ukryć, po tym jak wykiwała potężną organizację przestępczą.

Teraz. Matt dostrzega jak obserwuje go agent Black Spectre i prosi Foggy'ego, aby też się obrócił. Obserwator jednak znika, przez co Nelson go nie dostrzega. Murdock tłumaczy się przyjacielowi, że na penwo nie oszalał.

Kontynuacja w Daredevil vol.3 #10.1.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Daredevil vol. 3 #10 Daredevil vol. 3 #10 Daredevil vol. 3 #10 Daredevil vol. 3 #10 Daredevil vol. 3 #10 Daredevil vol. 3 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.