Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Spider vol. 2 » Scarlet Spider vol. 2 #3

Scarlet Spider vol. 2 #3

Scarlet Spider vol. 2 #3

"Scarlet Fury"

Postacie
Zapowiedź

• Mroczny klon Spider-Mana kontynuuje swoją misję ku odkupieniu.
• Kain odkrywa, że nie wszyscy są zadowoleni, gdy mają w swoim mieście bohatera i kryminaliści z Houston dają o tym znać.

Cytat

Donald: "You know, for a super hero, you're pretty scary."
Kaine: "I'm not a super hero."
Donald: "You're wearing a super hero costume."
Kaine: "It's not mine."

Streszczenie

Trzy tygodnie temu. Doktor Meland każe spisać godzinę śmierci dwóch ofiar wypadku, matki i córki. Następnie przekazuje złą wiadomość mężowi i ojcu zmarłych, Terrence'owi Mitchelowi. Ten wpada w szał, oskarżając Donalda o ich śmierć. Rzuca się na doktora, a gdy zostaje odciągnięty przez strażników, krzyczy, że Meland już nie żyje.

Teraz, wieczór. Kobieta zostaje zaatakowana w ciemnej uliczce, niedoszłego złodzieja chwyta jednak w pajęczynę Kaine, grożąc mu śmiercią lub kalectwem, jeśli nie wyniesie się z Houston. Następnie zaczyna przemierzać miasto na pajęczynach, nagle jednak mija ostatni wieżowiec w okolicy i opada na dach jednego z budynków. Niedługo później rozmawia z barmanką w hotelu, w którym mieszka, prosząc ją o przysługę. Ta początkowo zauważa, że nie wie on nawet, jak się nazywa, przedstawia się jednak jako Annabelle Adams i zgadza się mu pomóc. Tymczasem Aracely budzi się w pokoju Kaine'a i, słysząc otwieranie drzwi, rzuca się na wchodzących Kaine'a i Annabelle. Uspokaja się dopiero, gdy do pokoju zagląda też Donald. Gdy lekarz zajmuje się pacjentką, Kaine wyjaśnia barmance, że dziewczyna jest nielegalną imigrantką, ukrywa ją więc przed władzami, dopóki nie znajdzie jakiegoś rozwiązania jej problemu – potrzebuje jednak kogoś, kto będzie trzymał na nią oko. Meland potwierdza tę historię, Annabelle daje się więc przekonać. Donald dodaje też, że będą musieli udać się do szpitala po środki dla Aracely.

Następnego dnia Meland mija strażnika w nadal uszkodzonym po ostatnim ataku szpitalu, obiecując, że przyszedł tylko po swój komputer. Odnajduje potrzebne leki i wręcza je czekającemu w oknie jego gabinetu Kaine'owi. Ten zauważa zdjęcie Donalda i sierżanta Laytona i pyta, czy dwaj mężczyźni są przyjaciółmi, doktor ujawnia więc, że są małżeństwem. Nagle widzi coś za oknem, a zauważywszy celownik laserowy na skroni lekarza, Kaine odpycha go i wyrusza za snajperem. Wdaje się z nim w walkę, każąc sobie powiedzieć, kto go wynajął, zabójca stwierdza więc jedynie, że dane klientów Gildii są poufne i rzuca w stronę klona granat gazowy. Gdy Kaine zdejmuje maskę, by zaczerpnąć powietrza, snajper rozpoznaje go i znika. Klon wraca więc do szpitala, gdzie już dotarł Wally, i informuje Donalda, że stał się on celem Gildii Zabójców. A co gorsza, teraz, gdy wiedzą oni, że klon jest w Houston, on też znalazł się na ich celowniku. Snajper tymczasem dociera do Nowego Orleanu, gdzie informuje o wszystkim Bella Donnę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Scarlet Spider vol. 2 #3 Scarlet Spider vol. 2 #3 Scarlet Spider vol. 2 #3 Scarlet Spider vol. 2 #3 Scarlet Spider vol. 2 #3 Scarlet Spider vol. 2 #3 Scarlet Spider vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.