Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #681

Amazing Spider-Man #681

Postacie
Zapowiedź

• Spider-Man i Human Torch uwięzieni na stacji kosmicznej pełnej Octo-Zombi, spadającej w kierunku Ziemi.
• Czas ucieka, podobnie jak powietrze.
• Finałowa część wielkiego planu Doktora Octopusa właśnie się zaczyna.

Streszczenie

Stacja kosmiczna Apogee 1. Spidey, Human Torch i John Jameson zostali otoczeni przez opanowany przez Doctora Octopusa personel stacji kosmicznej. Nie mają innego wyboru jak uciekać - nie chcą przecież zrobić krzywdy niewinnym ludziom. Ich plan jest prosty - dostać się na statek, którym przylecieli super herosi. Niestety ten eksploduje. Na szczęście jest jeszcze prom, którym przyleciała załoga. Ale zanim trójka herosów zbliża się do niego i on wylatuje w powietrze.

Sytuacja wydaje się beznadziejna. Wtedy Spider-Man wpada na pomysł - sami ubiorą się w skafandry, odetną na chwilę dopływ powietrza na stacji, dzięki czemu zombie octoboty stracą przytomność. Potrzebują do tego celu pomocy Jurgena. Na szczęście Johnny ma komórkę zaprojektowaną przez Reeda i chwilę później Pająkowi udaje się nawiązać połączenie z Ziemią. Po chwilowej walce słownej z J.J.Jamesonem, który oczywiście obwinia o wszystko Spider-Mana, Spidey wyjaśnia swój plan Muntzowi.

Podwodna baza Octopusa. Wyłączenie tlenu przez Horizon staje się faktem. Doc Ock zauważa ten manewr i sprawdza co dzieje się na stacji. Gdy, na ekranie monitora, zauważa Spider-Mana wpada we wściekłość. Wciska przycisk i Apogee 1 włącza swoje silniki kierując się ku zniszczeniu w ziemskiej atmosferze.

Spider-Man nie poddaje się jednak. Po kilku minutach ma gotowy plan. Zmienia kartridże w sieciowodach na magnetyczne i dzięki nim (i metalowym octobotom przyczepionym do ciał) zbiera całą, nieprzytomną załogę stacji.

Chwilę później Apogee 1 rozpada się w ziemskiej atmosferze. Na szczęście Spidey, Torch, Jameson i załoga skryli się w komorze do badań deprywacji sensorycznych. Spadając w atmosferę Johnny pochłania całe ciepło jakie się przy tym wytwarza i tuż przy ziemi generuje strumień ognia, który działa jak silnik hamujący. Spidey dorzuca do tego dwa wielkie spadochrony z sieci. Dzięki czemu ten niecodzienny pojazd i jego pasażerowie bezpiecznie lądują w oceanie.

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #681 Amazing Spider-Man #681 Amazing Spider-Man #681 Amazing Spider-Man #681 Amazing Spider-Man #681 Amazing Spider-Man #681

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.