Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #8

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #8

Postacie
Zapowiedź

• Wiadomość o nowym Spider-Manie dotarła w końcu do wielu znanych osób.
• Scorpion zjawia się w Nowym Jorku i Wielkie Jabłko czuje jego żądło.
• Co planuje wuj Aaron z Milesem i jego mocami?

Cytat

Prowler, do Milesa: "C'mon kid... do us both a favor and cut the song and dance. I saw it. I saw you get bit by that spider. I know where it came from."

Streszczenie

Paryż. May i Gwen spędzają dzień na zwiedzaniu i przekomarzaniu się ze sobą. Aż do chwili, kiedy May zauważa we francuskiej gazecie artykuł o nowym Spider-Manie.

Brooklyn Visions Academy. Aaron przywołuje gestem bratanka. Miles odprawia przyjaciela, po czym idzie porozmawiać z wujkiem. Ten z miejsca mówi, że wie iż to Miles jest nowym Spider-Manem. Poprzedni powstał po ukąszeniu przez stworzonego przez Normana Osborna pająka, zapewne takiego samego, jak ten, którego sam ukradł z laboratorium Osborna i który ukąsił chłopaka na jego oczach. Mówi, że muszą obgadać sytuację w spokojnym miejscu. Na szczęście dla Milesa, w tej chwili pojawia się nauczycielka i – ponieważ Aaron nie znajduje się na liście – wyprasza go z terenu szkoły. Całe zajście z ukrycia obserwował zmartwiony Ganke.

Posterunek policji. Kapitan Quaid idzie na przesłuchanie mężczyzny, który każe się nazywać Kangaroo, a którego wcześniej schwytał nowy Spider-Man. Policjant nie jest jednak zainteresowany tym, co rzezimieszek ma do powiedzenia o sobie – chce wiedzieć wszystko o Spider-Manie.

Brooklyn. Kryjówka miejscowych gangsterów. Przybyły z Meksyku Scorpion szuka Prowlera. Nie uzyskawszy od zbirów satysfakcjonującej wskazówki, gdzie go znaleźć, zabija ich i obwołuje się nowym kingpinem.

Brooklyn Visions Academy. Miles konsekwentnie ignoruje przyjaciela. Wreszcie wieczorem prosi Ganke, by go krył, po czym sam idzie się przewietrzyć. Korzystając ze zdolności kamuflażu wymyka się z dormitorium.

Siedząc do góry nogami na ścianie budynku, chłopak rozmyśla o tym, co teraz z nim będzie. Nie ma złudzeń, że wuj będzie chciał go szantażować. Czarnowidztwo przerywa mu tłum ludzi uciekających przed dziwnymi latającymi obręczami. Spider-Man idzie zbadać sprawę. W centrum zamieszania znajduje Ringera. Przestępca nie chce dać się pokonać i całą uwagę poświęca na atakowanie Spider-Mana. Wreszcie unieruchamia ręce przeciwnika za pomocą swych obręczy, ale Milesowi wystarczają nogi, by go znokautować.

Z powodu ciasnych obręczy brakuje mu tchu. Wtedy na miejscu pojawia się policja. Kapitan Quaid chce z nim porozmawiać.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #8 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #8 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #8 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #8 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #8 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #8 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.