Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #171

Thunderbolts #171

Postacie
Zapowiedź

• Thunderbolts uciekają przez czas, a Songbird... na wakacje!
• Na Thaiti pewien naukowiec bierze na celownik Melissę Gold!

Streszczenie

Wyspa Ryker. Jeden z więźniów wyrywa się i strażnicy nie mogą go spacyfikować. Chce rzucić się na naczelnika, ale skutecznie obezwładnia go Luke. Walker cieszy się, że go widzi. Mają problemy z personelem. MACH V i Songbird zostali wysłani na przymusowy zaległy urlop.

Melisa jest na Thaiti. Obecność bohaterki budzi ogólną ciekawość. Jej pobyt w basenie przerywa kelner. Przyniósł telefon. Dzwoni Abe, który jest w swoim rodzinnym domu w New Jersey. Kobieta próbuje przekonać ją, aby do niej dołączył. Po skończeniu rozmowy kelner podaje jej drinka. To prezent od mężczyzny siedzącego przy barze. Facet wynajmuje turystom łodzie i oferuje bohaterce małą przejażdżkę. Ponieważ to niezłe "ciacho", Songbird zgadza się.

Później, oboje płyną przez ocean, aby dotrzeć do bezludnej wyspy. Melissa napawa się rajskimi widokami i błogim nieróbstwem. Na miejscu zamiast skorzystać z małej motorówki, aby dotrzeć na brzeg, Songbird zakłada swoją uprząż i przenosi swojego gospodarza na ląd. Para cieszy się swoim towarzystwem przez cały dzień i zasypia przy ognisku. Rano kobieta nurkuje w poszukiwaniu muszli. Widzi, jak jej partner rozmawia z jakąś dziwną istotą na brzegu. Nie zauważa ogromnej ośmiornicy, która zakrada się do niej od tyłu i ją porywa.

Sonbird odzyskuje przytomność w tajemniczym miejscu. Ktoś przewozi ją na łóżku szpitalnym. Ma wygolone pół głowy i bliznę na niej. Pilnuje jej mężczyzna, z którym tu przybyła. Podchodzi do niech jakiś mały potworek i chce jej przekleić jakiegoś pasożyta, który pomoże ją kontrolować. Niestety doktor tego zabronił. Mogło by to wpłynąć na efekt operacji mózgu. Lekarz właśnie do nich dołącza. Jego operacja umożliwi jej korzystanie ze swoich mocy bez głupich maszyn. Lekarzem jest dr. Dorcas, który w niedługim czasie uczyni z bohaterki jego poddaną. Jest on zafascynowany Melissą od dłuższego czasu. Teraz ma zamiar się zrelaksować w objęciach dwóch pięknych kobiet będących pod wpływem neuropijawek. Kiedy Sobgbird zostaje sama z mężczyzną, który ją tu zwabił, dowiaduje się, że on nie jest pod wpływem pasożyta. On to robi dla kasy. Kobieta traci przytomność.

Kiedy Melissa budzi się po raz kolejny, jakiś mały dziwny stworek wylizuje jej stopy. Mały próbuje uciekać, ale bohaterka każe mu zostać. O dziwo koleś wykonuje jej polecenie. Wydaje się być pod jej kontrolą. Z oporami, ale pomaga jej wyłączyć jej uprząż. Nagle zjawia się doktor. Zaczyna napawać się swoim zwycięstwem i snuć plany na przyszłość. Ku jego zaskoczeniu bohaterka nagle uwalnia się. Szaleniec nie wiedział, że kiedyś posiadała możliwość manipulowania ludźmi za pomocą swojego głosu. Kobieta przy okazji niszczy akwaria, w których były więzione inne stworzenia. Istoty rzucają się na swojego stwórcę.

3 tygodnie później. Abe ląduje na wyspie. Trwają kolejne zamieszki. Luke stwierdza, że pomoc nie będzie konieczna. Więźniów zmiata potężna fala dźwiękowa. Songbird każe się wszystkim poddać.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #171 Thunderbolts #171 Thunderbolts #171 Thunderbolts #171 Thunderbolts #171 Thunderbolts #171

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.