Avalon » Serie komiksowe » Avengers: X-Sanction » Avengers: X-Sanction #4

Avengers: X-Sanction #4

Postacie
Zapowiedź

W swojej ostatniej godzinie Cable będzie musiał unieszkodliwic Wolverine'a i Spider-Mana, inaczej ziści się katastroficzna przyszłość!

Streszczenie

Nowy Jork. Godzinę temu. Wolverine zwraca uwagę New Avengers, iż długo im zajęło przybycie na miejsce. Mówi do Luke'a Cage'a i jego zespołu, iż członkowie Lethal Legion są związani i czekają na zabranie. Prosi ich by przypilnowali złoczyńców, po których przybędą niebawem strażnicy z więzienia Raft. Jedynie Thing jest niezadowolony z tego, że traktuje się ich jak członków Damage Control. Stwierdza, że jeśli się nabałaganiło, to trzeba po sobie sprzątać. Żąda wyjaśnień gdzie są Kapitan i Stark. Słyszy od Spider-Mana, że tego właśnie nie wiedzą. Logan mówi mu, że upadek samolotu transportowego był celowym działaniem, a nie wypadkiem. Ktoś doskonale wiedział co robi.

11 minut później. Spider-Man i Wolverine natrafiają na miejsce gdzie upadł zestrzelony Falcon. Logan stwierdza, że ich zabawa była odwróceniem uwagi, podczas gdy Stark, Rogers i Red Hulk zaginęli. Mówi do Parkera, że jeśli jego węch go nie zawodzi, to czeka ich walka do końca z osobą za to odpowiedzialną. Sugeruje by Spider-Man wrócił do domu, bo to co się stanie będzie nieprzyjemne. Parker odpowiada, że dziękuje mu za troskę, ale traktuje naprawdę poważnie przynależność do Avengers.

Współczesność. Statek Blaquesmitha. Spider-Man jest zaskoczony, iż złoczyńcą jest Cable. Wymiana ciosów między Summersem a Loganem nabiera tempa. Wolverine przebija pazurami prawie ramię Nathana, które jest zainfekowane wirusem jak całe ciało. Powoduje to upadek jego broni. Hope łączy się z nim telepatycznie i błaga by zaprzestał swoich działań. Równocześnie podnosi broń taty i oddaje strzały ostrzegawcze w kierunku Spider-Mana. Nathan telepatycznie każe córce opuścić statek z Cyclopsem natychmiast. Spider-Man ma dość ostrzału i za pomocą pajęczej sieci wyrywa broń z ręki kobiety. Jeden promieni broni, która oddaje strzały bez kontroli, trafia w plecy Cyclopsa, który próbuje wyzwolić Kapitana Amerykę. Ten w odwecie strzela promieniem z oczu w Spider-Mana, który wypada na zewnątrz statku przez dziurę. Wygląda na to, że Cable w końcu zdobywa przewagę w walce z Loganem. Cyclops mówi do Hope, że jego syn musi być powstrzymany. W tym momencie z dziewczyną nawiązuje telepatyczny kontakt Blaquesmith. Tłumaczy jej, że po to ją sprowadził by przeciwdziałać upartemu w swym planie Cable'owi. Dodaje, że została wyszkolona przez ojca i tylko ona jest w stanie bezpiecznie rozbroić ładunki wybuchowe, aby uratować Avengers. Po pewnej chwili dziewczynie udaje się zatrzymać licznik, który był bliski zera. W tym momecie Falcon wydostaje się ze zbiornika, w którym był przetrzymywany, pałając żądzą zemsty. Rzuca się od tyłu na Cable'a, odrywając go od walki z Loganem.

Cyclops wyzwala Starka i Rogersa z foteli. Red Hulk w tym czasie stara się zdenerwować na tyle, by wypalić z siebie techno-organiczny wirus. Po chwili udaje mu się ten zabieg. Avengers dają Cable'owi ostatnią szansę na poddanie się. Falcon powstrzymuje Logana przed atakiem. Nathan krzyczy, że to nie on jest tu złoczyńcą. Po tych słowach Kapitan i koledzy ruszają do ataku. Red Hulk stwierdza po wymierzeniu Cable'owi ciosu, że wygląda na to, iż on sam siebie zabija. Po Nathan pada na podłogę bez ruchu, a techno-organiczny wirus ogarnia jego ciało ostatecznie.

Cyclops mówi do Kapitana Ameryki, że jego syn nie jest już zagrożeniem, i zabiera go do domu. W odpowiedzi słyszy, że wbrew temu co mówił Cable, Avengers nie mają nic do Hope czy X-Men. Zgadza się by Summers zabrał syna pod jednym warunkiem. Statek jak i cała broń tu zgromadzona należy do Mścicieli. Po chwili zastanowienia Cyclops zgadza się na taką umowę.

Utopia. Hope odwiedza salę, w której leży nieprzytomny Cable. Z zewnątrz obserwuje ich Cyclops. W sali obecny już jest Blaquesmith. Dziewczyna pyta, dlaczego zdradził przyjaciela. Ten odpowiada, że należy do małego grona osób, które kochają i podziwiają Nathana. Czyny, których się dopuścił nie miały na celu ochrony Hope, ale również Cable'a. Ta mówi, że w takim stanie jak teraz jej tata jest stracony dla nich. Blaquesmith stwierdza, że zarówno on jak i Cable, doskonale wiedzą co dają jej zdolności.

Po chwili wahania Hope dotyka ramienia Nathana. Techno-organiczny wirus próbuje ją opanować. Dziewczyna przez ułamek sekundy wspomina chwilę, gdy założyła metalowe bransolety i powiedziała tacie, iż chce być jak on. Nagle potęga Hope objawia się w formie ognistego ptaka w kształcie Feniksa. Blaquesmith jak i Cyclops są pod ogromnym wrażeniem. Dziewczyna powraca do swojego normalnego wyglądu i stwierdza, że to koniec. Leżący na łóżku Cable jest pozbawiony jakiegokolwiek elementu techno-organicznego wirusa w swoim ciele. Telepatycznie kontaktuje się z nią. Ta szybko przerywa rozmowę by tata oszczędzał siły i się kurował. Tłumaczy, że zlikwidowała całkowicie wirusa, który od dzieciństwa się w nim rozprzestrzeniał. Dodaje, iż on kiedyś obiecał, że nigdy jej nie opuści. Teraz była jej kolej by go obroniła.

Plan astralny. Projekcja odległej przyszłości. Cyclops odbywa rozmowę z Cable'em. Ten tłumaczy tacie, iż dalej się kuruje, a to jest wygląd świata, jeśli Hope nie wypełni swojego przeznaczenia. Mówi również, iż widział to co on: Hope jest Phoenix. Cyclops potwierdza i równocześnie mówi, że zawsze wierzył w niego jak i Hope. Zdaje sobie sprawę z tego, że jest ona mesjaszem mutantów. Jednak Phoenix Force jest sporą niewiadomą, która kosztowała ich już dużo. Cable prosi ojca by, gdy dojdzie do nieuniknionej wojny z Avengers, obiecał zrobić wszystko co będzie konieczne i podejmie właściwe decyzje bez względu na koszty. Cyclops obiecuje, że spełni prośbę syna.

Uśmiechnięty Cable mówi, że będzie do dyspozycji taty, gdy będzie go potrzebował. Już wkrótce, w nieodległej przyszłości.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers: X-Sanction #4 Avengers: X-Sanction #4 Avengers: X-Sanction #4 Avengers: X-Sanction #4 Avengers: X-Sanction #4 Avengers: X-Sanction #4 Avengers: X-Sanction #4 Avengers: X-Sanction #4 Avengers: X-Sanction #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.