Avalon » Serie komiksowe » Avengers vs. X-Men #0 » Avengers vs. X-Men #0

Avengers vs. X-Men #0

Postacie
Zapowiedź

• Co powrót Scarlet Witch oznacza dla Mesjasza Mutantów - Hope?
• Początek największego eventu w historii Marvela!

Cytat

Vision: "This is not your home anymore. You don't belong here. If that's what you came here to discover... now you know."
Wanda: "Yes... I already knew."

Streszczenie

Kordon samochodów z ambasadorem Wakandy i doktorem Udaku jedzie ulicami Waszyngtonu. Pomimo ochrony Secret Service, zostaje zaatakowany przez M.O.D.O.K.-a i A.I.M., którzy chcą się zemścić na naukowcu za dezercję. Kiedy jednak złoczyńca próbuje zabić ofiarę, działko nie wypala. To sprawka Scarlet Witch, która pojawiła się na miejscu.

Kobieta zaczyna rozprawiać się z napastnikami. W końcu M.O.D.O.K. ją rozpoznaje i podejmuje wyzwanie. Wanda zaczyna się uginać pod naporem sił A.I.M. Wtedy do walki włączają się Ms. Marvel i Spider-Woman. W trakcie walki Wanda ratuje życie Jessici. Po chwili jest po wszystkim.

Scarlet Witch jest na siebie wściekła. Myślała, że sobie poradzi sama, najwidoczniej wyszła z wprawy. Chce odejść, ale Carol nalega, by odwiedziła z nimi Avengers Mansion, nawet jeśli nie chce wrócić do Mścicieli. Jest tak natarczywa, że w końcu Wanda się zgadza.

Avengers Mansion. Kobiety stają przed drzwiami, a Scarlet Witch jest coraz bardziej przekonana, że to był zły pomysł. Mścicielki próbują ją przekonać, że wszyscy ucieszą się na jej widok, ale wtedy przed drzwi przenika Vision i udowadnia, że kłamały.

Syntezoid w ostrych słowach mówi żonie, że chociaż rozumie jej ból, to nigdy nie zrozumie, dlaczego to akurat nim posłużyła się, by dopaść swoich przyjaciół. Nie wybaczy jej tego. Kobieta rozumie to, a ponieważ inni Mściciele, którzy pojawili się za plecami jej męża, zachowują milczenie, ma potwierdzenie tego, co przeczuwała – to nie jest jej dom. Carol zabiera zapłakaną Wandę z posesji.

Vision wraca do środka i roni za żoną jedną łzę.


Utopia. Hope próbuje się wymknąć do San Francisco, ale nakrywa ją Cyclops, którego odrzutowy plecak wcześniej wykradła. Scottowi nie podoba się, że przez ostatni tydzień dziewczyna wykradała się z wyspy by walczyć z przestępczością. Uważa, że to niepotrzebne narażanie się. Dziewczyna zarzuca mu, że więzi ją na Utopii, ale Cyclops odparowuje, że jej zbyt cenna, by ją stracić.

To wkurza Hope jeszcze bardziej. Chce wiedzieć, dlaczego uważają ją za mesjasza. Chce się dowiedzieć o Phoenix. Scott milczy. Dziewczyna jest zdeterminowana poszukać własnych odpowiedzi na pytanie, co się stanie, kiedy Phoenix Force dotrze na Ziemię. Skaner policyjny przy jej pasku ożywa, więc Hope powala Cyclopsa jego własną mocą po czym odlatuje do miasta.

Ląduje na dachu oblężonego przez policję banku, w którym grasują złoczyńcy. Przewodami wentylacyjnymi wkrada się do środka. Napotyka pierwszego napastnika.

Próbujący przedostać się do sejfu złoczyńcy z Serpent Society słyszą dziwny dźwięk. W końcu decydują, że Bushmaster da sobie radę sam i nie przerywają pracy. Jedna z nich idzie jednak po chwili sprawdzić, co u kolegi. Zaraz potem przelatuje przez zamknięte drzwi. Hope wkracza do akcji.

Załatwia kolejną napastniczkę. Potem pożycza zdolności Puff Addera, który jest mutantem i go załatwia. Zaczyna bić się z ostatnim napastnikiem.

Cyclops i Emma Frost pojawiają się chwilę potem. Scott odciąga Hope od nieprzytomnych już złoczyńców. Wciąż zdenerwowana dziewczyna mówi mu, że nie zamierza powtórzyć tego, co stało się z jego żoną – nie oszaleje i nie zabije się. Jest gotowa na przybycie Phoenix Force.

A gdzieś w kosmosie, Phoenix Force nie zamierza dać dziewczynie długo czekać.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers vs. X-Men #0 Avengers vs. X-Men #0 Avengers vs. X-Men #0 Avengers vs. X-Men #0 Avengers vs. X-Men #0 Avengers vs. X-Men #0 Avengers vs. X-Men #0 Avengers vs. X-Men #0

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.