Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #264

X-Men: Legacy #264

X-Men: Legacy #264

This man... This bomb!

Postacie
Zapowiedź

• Występują Mimic oraz Weapon Omega!
• Weapon Omega jest bombą zegarową, gotową do wybuchu. Właśnie pojawił się u drzwi Jean Grey School For Higher Learning. Jak X-Men go rozbroją, zanim eksploduje?

Cytat

Chamber: "Wish I could give advice that'd work for all of you. Trouble is, we're all different. S'why we're here, innit? What I can offer is a place to speak your mind without worryin' about bein' laughed at by the spandex prom kings an' queens. Right. Who wants to start?"
Rockslide: "Why do I still get horny when I don't have junk?"
Chamber: "Straight into the deep end it is."

Streszczenie

Cannonball i korzystająca z jego mocy Rogue patrolują przestrzeń powietrzną nad Instytutem. Anna Marie przyznaje, że Wolverine w dalszym ciągu zachowuje się, jakby jej nie ufał. Według Sama to problem Logana, a nie jej - gdyby chcieli żyć w ryzach wojskowej dyscypliny zostaliby na Utopii. Dziewczyna kontynuuje zwierzenia - czuje się samotna, tęskni za Nightcrawlerem, zazdrości Guthriemu licznej rodziny. Sam kontruje, że w takim tłumie trzeba się postarać, by się wybić, i że nikt inny spośród X-Men nie osiągnął tyle, co Rogue - jeśli chodzi o opanowanie swoich mocy ale i inne rzeczy.

Rozmowę przerywa błysk światła na niebie. Mutanci lecą w tamtą stronę, przekonani, że ktoś wystrzelił w ich kierunku pocisk, jednak okazuje się, że to ludzie. Łapią ich w ostatniej chwili. Na pomoc spieszą Iceman i Beast. Odkrywają, że nowoprzybyli to Mimic i Weapon Omega. Calvin prosi ich, by pomogli Michaelowi. Jego moc go zabija. Po eksperymentach Normana Osborna Pointer uzależnił się od wysysania energii mutantów. Mimic próbował mu pomóc zerwać z nałogiem, pozwalając mu żywić się swoją mocą.

Iceman uważa, że nie powinni pomagać byłym "X-Manom" Osborna, zwłaszcza, że pomogli złapać i torturować Beasta. Mimic wyjaśnia, że chcieli zrobić coś porządnego ze swoim życiem a Osborn ich wykorzystał. Rogue oczywiście opowiada się za tym, by dać im drugą szansę. Bobby stwierdza, że jeśli Hank się zgadza to on nie ma nic do gadania.

McCoy się zgadza, ale doradza ostrożność. Teoretyzuje, że problemy Michaela wzięły się stąd, że karmił się mocą Mimica - który nie jest mutantem. Nie wiadomo, jak zareaguje, mając w pobliżu tylu mutantów. Jak na zawołanie Weapon Omega zaczyna szaleć.

W jednej ze szkolnych sal Chamber prowadzi zajęcia mające pomóc uczniom poradzić sobie z fizycznymi mutacjami. Po prowokacyjnym pytaniu Rockslide'a stwierdza, że u jego podstaw leży obawa, czy ktokolwiek zechce ich pokochać. Zapewnia młodych, że wszystko jest możliwe. Ostatecznie to od nich zależy, czy ich życiowa szklanka będzie w połowie pusta czy w połowie pełna.

Zajęcia zostają zakłócone, gdy Wepon Omega przebija ścianę, ale Starsmore wyrzuca go na zewnątrz wystrzałem energii.

Ataki X-men tylko doładowują Pointera. Dopiero telepatyczna interwencja Marvel Girl uspokaja go i pozwala mu się opanować. Michael zapewnia, że chwilowo ma nad sobą kontrolę. Beast mówi, że ma w laboratorium pomieszczenie, które odetnie go od energii zgromadzonych w Instytucie mutantów. Tam będzie można go przebadać.

Aby nie narażać Pointera na przebywanie w obecności zbyt wielu mutantów, Beast prosi Mimica by skopiował telepatię Rachel i użył jej do uspokojenia Michaela na czas badań. Niestety, wyniki są niepomyślne. Energia Mimica, którą żywił się Pointer, w kontaktcie z zaabsorbowaną energią mutantów sprawiła, że Weapon Omega wkrótce wyrzuci z siebie całą energię w pojedynczej eksplozji, która zabije jego i wszystkich dookoła.

X-Men zastanawiają się co robić. Rachel zarządza ewakuację uczniów. Pointer prosi, by dali mu umrzeć, ale Rogue policzkuje go a następnie mówi mu, by się nie poddawał. Tłumaczy, że sama chciała się kiedyś zabić, bo nie mogła nikogo dotknąć. Ale zawsze ktoś w nią wierzył, aż w końcu zapanowała nad swoją mocą.

Podczas tej przemowy Calvin wpada na pewien pomysł. Sugeruje, że skopiuje moc Rogue i wspólnie wchłoną część energii rozsadzającej Pointera. Michael się sprzeciwia, Beast mówi, że to ryzykowne, ale może się udać. Rogue prosi Pointera, by pozwolił im spróbować.

Iceman wzmacnia warstwami lodu jeden z podziemnych schronów, na wypadek, gdyby operacja się nie powiodła. Gambit próbuje pożegnać się z Rogue, ale ta mu nie pozwala, więc Remy mówi tylko, że zawsze będzie na nią czekał. Wszyscy poza Michaelem, Anną i Calvinem opuszczają schron. Nadchodzi chwila prawdy. Podczas transferu energii pomieszczenie zostaje zalane światłem.

Kiedy jest już po wszystkim wraca Beast. Niestety, jego urządzenia wykazują, że energia nie została podzielona, tylko zwielokrotniona. Zamiast jednej żywej bomby będą się musieli uporać z trzema.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

X-Men: Legacy #264 X-Men: Legacy #264 X-Men: Legacy #264 X-Men: Legacy #264

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.