Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #263

X-Men: Legacy #263

X-Men: Legacy #263

Lost Tribes - conclusion

Postacie
Zapowiedź

• Finał historii z klasycznym wrogiem X-Men - Exodusem.
• W walce do drużyny Wolverine'a dołącza młodzież Cyclopsa, co przyniesie straszne skutki.

Cytat

Rogue: "We didn't say there'd never come a time when kids would have to fight. But if you accept that's your purpose in life -- if you spend your childhood preparin' for it -- you lose something. You end up like..."
Pixie: "Like Magneto? Like Wolverine? Like you? We're a bit okay with that. Sihal novarum chinoth!"

Streszczenie

Zespół Hope Summers, wspierany przez Dust i Surge, przybył X-Men na odsiecz. Exodus jest rozczarowany, że mutanci wezwali dzieci do walki z nim. Wolverine zarzuca to samo Rogue. Anna-Marie próbuje przemówić Hope do rozsądku, ale dziewczyna odpowiada, że nie są dziećmi - jak uczniowie Instytutu - tylko żołnierzami. Rogue prosi więc Pixie o zabranie młodzieży z powrotem na Utopię, ale Megan przypomina, że nie podlegają już jej rozkazom.

Frenzy i Gambit proponują, by skorzystać z obecności młodych mutantów - sami nie pokonają Exodusa. Wolverine niechętnie przyznaje im rację. Hope kopiuje moce Benneta i staje z nim do walki, jednak średniowieczny mutant bez trudu powala ją na ziemię. Podobnie kończy się kolejny atak Wolverine'a. Następny cios zadaje Rogue, której ponownie udaje się ukraść część mocy Exodusa. To wystarcza, by skoordynowane ataki starszych i młodszych X-Men zdekoncentrowały go. Wykorzystuje to Marvel Girl, telepatycznie uniemożliwiając mu korzystanie ze swoich mocy przez najbliższe kilka godzin. Przed utratą przytomności Bennet chełpi się, że swoimi czynami udowodnili, że ma rację - dopiero zjednoczeni mogli go pokonać.

Logan zaczyna się zastanawiać, co z nim zrobić, ale Hope nie daje mu czasu do namysłu - tylko Utopia ma więzienie, z którego Exodus nie będzie mógł uciec. Rogue przyznaje jej rację, po czym zwraca się do reszty młodych mutantów. Mówi, że w Instytucie zawsze będzie dla nich miejsce - bezpieczne miejsce. Surge pyta ją, jak może tak mówić, skoro w poprzednim Instytucie zginęło czterdziestu pięciu uczniów. Dust dodaje, że początkowo chciała wrócić do Westchester [co może wyjaśniać, dlaczego pojawiła się w kilku komiksach o szkole Wolverine'a - przyp. Krzycer], ale zdała sobie sprawę z tego, że zawsze będą zmuszeni walczyć. To nie musi być złe - o ile zaakceptują to, a nie będą się okłamywać, że mają jakiś wybór. Hope kończy dyskusję, mówiąc, że czyny Rogue i Wolverine'a to potwierdzają - dopiero co posłali ich do walki, bo nie mieli innego wyboru. Anna-Marie podejmuje jeszcze jedną próbę przekonania ich, ale Pixie tłumaczy, że nie przeszkadza im to, że wyrosną na kogoś takiego jak Wolverine lub ona. Następnie teleportuje swoją grupę i schwytanego Exodusa na Utopię. Przybity Logan nakazuje powrót do Instytutu.

W Westchester Rogue chce wyjaśnić Wolverine'owi, co nią kierowało, kiedy ostrzegła Utopię wbrew jego rozkazom. Logan mówi, że nie ma o czym rozmawiać. Wie, że Anna-Marie równie dobrze radzi sobie w walce, co z uczniami. Wie, że może na niej polegać - ale dziś nauczył się, że nie może jej ufać. Od teraz będzie to brał pod uwagę. Gambit próbuje bronić swojej byłej, ale mutantka go powstrzymuje, mówiąc, że Wolverine ma rację.

Rogue obserwuje uczniów opuszczających schron. Dołącza do niej Marvel Girl. Zapewnia ją, że wszyscy są po jej stronie. Od siebie dodaje, że rozumie jej motywy, ale podejrzewa, że - mimo wszystko - po części kierowała nią nadzieja, że w grupie która przybędzie z Utopii będzie Magneto. Wyjaśnia, że w trakcie rozłąki to normalna reakcja - ale ponieważ odpowiadają za losy połowy ostatnich mutantów na planecie nie mogą sobie pozwolić na luksus normalnych reakcji. Dlatego Rogue powinna jak najszybciej dojść do tego, co właściwie jest pomiędzy nią a Ericiem.

Opuszczając schron, Anole mówi Trance, że nie miała się czego obawiać. Wizje Blindfold nie zawsze się spełniają - przepowiedziała, że Exodus przyniesie im zniszczenie, i co? Nic. Ale idąca za nim Ruth zaprzecza. Mówi, że to jeszcze nie koniec.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

X-Men: Legacy #263 X-Men: Legacy #263 X-Men: Legacy #263 X-Men: Legacy #263 X-Men: Legacy #263 X-Men: Legacy #263

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.