Avalon » Serie komiksowe » Wolverine » Wolverine #302

Wolverine #302

Wolverine #302

"Back in Japan" Part 3

Postacie
Zapowiedź

• Logan, Yukio i Amiko atakują sekretną bazę w jaskini The Hand, aby ocalić Silver Samuraja.
• Wielki finał wojny pomiędzy The Hand i Yakuzą.
• The Puppetmaster w końcu się ujawnia.
• Koniec zmieni na zawsze zmieni postrzeganie Japonii przez Wolverine'a.

Cytat

Sabretooth: "Being brought back from the dead has made you feisty. I like that."
Mystique: "He killed me. Nobody's ever killed me before."
Sabretooth: "Sooner or later, we all kill each other, babe. No reason to take it personal."

Streszczenie

W jednej chwili Logan, wraz z Yukio, atakuje jaskinię-kryjówkę Hand, w następnej trafia na plażę oblewaną przez lodowato zimną i czerwoną od krwi wodę. Gdy patrzy w niebo, widzi jedynie sklepienie gigantycznej jaskini. W następnej chwili nad nim zjawia się Diabeł, wyjaśniając, że takie właśnie działanie mają wody Morza Atrofii – zatopionym w nich ludziom wydaje się, że przechytrzyli go i wydostali się z Piekła, tylko po to, by zostać następnie wyrzuconymi na brzeg i zrozumieć, że tak naprawdę nigdzie nie uciekli. Wolverine nie wierzy, że wszystko, co przeżył, było złudzeniem, demon przyznaje więc, że część zdarzyła się naprawdę – i wskazuje na wyłaniających się z wody Mongrels, dzieci mutanta.

W jaskiniach Hand Yukio próbuje wybudzić Logana, otaczający ją Ninja Umysłu oznajmiają jednak, że mutant znalazł się pod działaniem gazu i jest pod ich pełną kontrolą. Zauważają, że kobieta sama musi być ninją, skoro jest odporna na ich dekokt, dlatego postanawiają zabić ją w tradycyjny sposób. Yukio używa zasłony dymnej, by zniknąć im z oczu, pozostawiając jedynie swój wózek, który następnie eksploduje. Kobieta stwierdza, że cały plan poszedł w diabły, ale pociesza się faktem, że Amiko jest bezpieczna.

Tę jednak, potajemnie wkradającą się do jaskiń za swoimi opiekunami, obserwuje za pomocą kamer Azuma Goda. Będący razem z nim w pomieszczeniu Shingen próbuje mu grozić. Ten nic sobie z tego nie robi i zadaje pytanie – czy Silver Samurai chce zostać jednym z najbogatszych i najpotężniejszych ludzi w kraju, czy woli obserwować, jak jego dziewczyna zostaje przerobiona na krwawą miazgę?

Amiko zauważa sunący w jej stronę gaz. Zdając sobie sprawę z tego, że została wykryta, każe się pokazać napastnikom. Wtedy przed nią pojawia się gigantyczny smok – ten sam, który zabił jej matkę. Niewiele myśląc, dziewczyna rzuca się na niego.

W "Piekle" Logan pozwala swoim dzieciom rozerwać się na strzępy, nie mogąc zmusić się do podniesienia na nie ręki. Zaczyna się zastanawiać, czy rzeczywiście ostatnie miesiące swego życia spędził w Piekle. Nie jest jednak w stanie się skupić – a to dlatego, że w prawdziwym świecie Mystique ładuje w jego mózg jedną kulkę za drugą. Następnie postanawia się przygotować na wypadek, gdyby mutantowi udało się uwolnić z iluzji. Gdy Sabretooth stwierdza, że nie musi tego robić, ta odpiera, że według mnichów z Hand zmartwychwstanie jedynie wzmocniło jej zdolności – a to jest dobra okazja, żeby to sprawdzić.

W "Piekle" Logan postanawia sprawdzić, czy naprawdę nigdy nie udało mu się uciec i sięga pamięcią kilka dni wstecz, gdy razem z Rachel Grey zaczął pracować nad ufortyfikowaniem swego umysłu. Telepatka stwierdziła, że wygląda ono jak pobojowisko i że pełno w nim furtek i tylnych wejść jeszcze z czasów Weapon X. Doszła do wniosku, że zabezpieczenie go przed niechcianymi atakami może zająć lata, dlatego priorytetem byłoby znalezienie sposobu, by zwalczyć nieproszonych gości, gdy już się tam dostaną. Na to Wolverine odparł, że nie będzie to problemem – jeśli chodzi o jego umysł, obawiać się trzeba nie tylko obcych, ale też mieszkańców. Teraz, w "Piekle" Logan znika, a zamiast niego z Morza Atrofii wynurza się Berserker, który rzuca się na Mongrels. A w prawdziwym świecie Wolverine wpada w szał i zaczyna szatkować ninja.

Gdzie indziej Amiko szybko traci przewagę w walce ze smokiem. Zrezygnowana, postanawia poddać się i dać pożreć. Gdy potwór się do niej zbliża, zaczyna słyszeć bicie jego serc i dochodzi do wniosku, że coś jest nie tak. Znalezionym u boku kamieniem uderza w łapę smoka, odkrywając dzięki temu, że "smok" był tylko grupą ninja w przebraniu, którzy oszukali ją dzięki halucynogennemu gazowi. Nagle na miejscu zjawia się Silver Samurai, znowu w swej zbroi, i porywa dziewczynę, stwierdzając, że muszą uciekać.

Tymczasem, ninja otaczają Godę, informując, że Wolverine wycina ich w pień i pytają, co powinni zrobić. Ten odpiera, że mają zostać zmasakrowani, po czym zakłada plecak odrzutowy i odlatuje razem z Sabretoothem.

Wyrżnąwszy atakujących go wojowników, Logan stwierdza, że Shingen uciekł razem z Amiko, po czym, napędzany adrenaliną, rzuca się na Yukio – bynajmniej nie po to, by ją zaatakować.

Teren twierdzy klanu Yashida. Gdy Amiko żąda wyjaśnień, Shingen stwierdza, że ma dosyć ukrywania się i najwyższa pora stawić czoła przeznaczeniu. Przebijając się do skarbca oświadcza, że bogactwa klanu – i sam klan – należą teraz do niego. Azuma Goda, który właśnie się zjawił razem z Sabretoothem, poprawia go jednak – należą do nich.

W jaskiniach Hand Yukio poszukuje Logana, jadąc na znaleźnym koniu. Jest zdziwiona, że wyczuwa w powietrzu coś poza walką. Gdzie indziej, druga Yukio odchodzi, przeglądając zdjęcia, które potajemnie zrobiła, gdy kochała się z Loganem. Zmieniając się z powrotem w Mystique i stwierdzając, że w istocie jej zdolności zostały wzmocnione na tyle, by oszukać Wolverine'a, zapewnia, że to dopiero początek.

W Ameryce Wilson Fisk dowiaduje się o działaniach Gody i każe go stracić. Gdy jego rozmówca zauważa, że jeśli wyślą przeciw niemu i jego ninja swoich wojowników, ryzykują wojną domową, Fisk każe wynająć zabójcę. I tym zabójcą okazuje się Lord Deathstrike.

Na terenie twierdzy klanu Yashida Amiko policzkuje Shingena i ucieka, a Sabretooth radzi chłopakowi ją zostawić – znajdą się inne dziewczyny. Goda stwierdza jednak, że na razie muszą się skupić na czym innym – japoński oddział Hand oficjalnie przestał istnieć. Hand nie żyje, niech żyje Hand!

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine #302 Wolverine #302 Wolverine #302 Wolverine #302 Wolverine #302 Wolverine #302

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.