Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 2 » Uncanny X-Men vol. 2 #9

Uncanny X-Men vol. 2 #9

Postacie
Zapowiedź

• Ucieczka z więzienia!
• Gościnnie The Avengers!

Cytat

Unit, robiąc wiwisekcję na przytomnym mężczyźnie: "I'm sorry, I couldn't turn off your pain receptors, but it would reduce the value of the data."

Streszczenie

Utopia, podwodny karcer. To tutaj Magik spędza swoje dni, kiedy nie jest w terenie z Extinction Team. Z bombą przytwierdzoną do ciała, gotową wybuchnąć, gdy dziewczyna użyje czarów. Danger, odpowiedzialna za jej pilnowanie, zastanawia się, czy Cyclops postępuje słusznie więżąc Illyanę, bo przecież zbrodnie, za które została ukarana, popełniła kiedy jeszcze nie miała duszy. Colossus wydaje się z nią zgadzać.

Na podwórzu skąpo odziana Emma rozprawia się z wyglądającymi jak Sinister dronami ćwiczebnymi. Jej rehabilitacja przebiega dobrze. Namora zastanawia jednak, w jakim stanie psychicznym jest Frost. Przecież utrata ramienia to tragedia dla dumnej i pięknej kobiety. Kobieta docenia jego troskę, chociaż jej nie potrzebuje.

Peak, siedziba S.W.O.R.D. na ziemskiej orbicie. Uwięziony w celi o najwyższym standardzie Unit zastanawia się nad niemożliwie małym prawdopodobieństwem wystąpienia okoliczności, które doprowadziłyby do oddzielenia skrzydła więziennego od reszty stacji i jego upadku w atmosferę. Jednak "niemożliwie małe" to nie "niemożliwe". Następuje wybuch i skrzydło spada na Ziemię.

Utopia. Peter chce porozmawiać ze Scottem i Emmą o Illyanie. Przerywa im Abigail Brand. Ma pilną misję dla Extinction Team.

Nevada. Zespół Cyclopsa zaczyna wyłapywać złoczyńców. Obserwującą wszystko z orbity Brand interesuje tylko jedno – gdzie jest Unit?

Kanada. Myśliwy z synem podbiegają do miejsca upadku spadającej gwiazdy. Okazuje się być nią Unit. Mężczyzna zaczyna strzelać, ale szybko zostaje obezwładniony. Robot przejmuje kontrole nad ludźmi. Rozkazuje dziecku odwrócić się i zakryć uszy. Ma zamiar nauczyć się czegoś o ludziach.

Nevada. X-Men czekają na podanie im kolejnego celu. Na miejsce przybywają Avengers. Mają dość siły rażenia, ale nie mogą być we wszystkich miejscach naraz. Cyclops i Captain America uzgadniają, że połączą siły, a Magik będzie ich transportować tam, gdzie będą potrzebni.

Magneto i Spider-Man, Hope i Spider-Woman, Danger i Protector, Iron Man, Hulk, Colossus i Emma Frost wychwytują kolejnych zbiegów.

Tymczasem Unit przeprowadza wiwisekcję na cały czas przytomnym mężczyźnie. Kiedy kończy zwraca swą uwagę ku dziecku. Każe mu przypomnieć sobie coś przyjemnego, po czym go zabija. Poznał już ludzi, następnym przystankiem są mutanci.

Cerebra. Celeste właśnie zauważyła sygnał nowego mutanta. W Kanadzie. Mówi o tym Hope. Cyclops daje dziewczynie zielone światło, by ze swoim zespołem udała się w to miejsce. Pixie, Velocidad, Transonic i Primal przybywają po Hope...

...i ze swoją przywódczynią teleportują się do Kanady. Unit już na nich czekał. Przejmuje nad nimi kontrolę. Rozkazuje Pixie odteleportować wszystkich prócz Hope osiem mil na północ i zasnąć. Dzięki temu będzie mógł zająć się Summersówną na osobności.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 2 #9 Uncanny X-Men vol. 2 #9 Uncanny X-Men vol. 2 #9 Uncanny X-Men vol. 2 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.