Avalon » Serie komiksowe » Quasar » Quasar #35

Quasar #35

Quasar #35

"Operation: Galactic Storm: Aftermath" – Part 2: "Empire Of Dust"

Postacie
Streszczenie

Quasar żegna się z Kapitanem Ameryką i odlatuje, by przygotować się do podróży w kosmos. W trakcie lotu rozmyśla nad wydarzeniami ostatnich dni. Zdaje sobie sprawę, że musi w pełni podjąć się roli obrońcy uniwersum, by zapobiec konfliktom takim jak wojna Kree–Shi’Ar. Rozmyślania przerywa mu widok karetki na sygnale, która utknęła  w korku. Po chwili udaje mu się bezpiecznie przenieść ją pod wejście do szpitala. Lekarze z karetki są mu wdzięczni za pomoc.

Gdy Quasar dociera do swojego mieszkania, by zabrać kilka najpotrzebniejszych rzeczy, spotyka swojego współlokatora, którym jest Makkari, przedstawiciel rasy Eternals. Po krótkiej rozmowie Wendell daje się namówić, by przyjaciel towarzyszył mu w jego podróży do Imperium Kree. Tuż przed wyruszeniem spotykają Her, która również zabiera się z nimi w tę podróż.

Hala. Quasar dociera z przyjaciółmi do stolicy Kree. Wszędzie widać zwłoki i ogrom zniszczeń. Wendell zabiera towarzyszy do budynku rządowego, gdzie powinien znajdować się zbiornik ze zwłokami Supreme Inteligence. Bohater jest wyraźnie zaskoczony tym, iż zbiornik jest pusty. Złoczyńca nie powinien móc istnieć poza zbiornikiem. Quasar zastanawia się, co mogło się z nim stać. Wówczas jego Quantum-Bands ostrzegają go o przybyciu pewnych osób. Są to Ultimus, Korath the Pursuer, Shatterax oraz Deathbird. Gdy kobieta żąda, by się poddali, i nie słucha wyjaśnień Quasara, jej zespół rozpoczyna ostrzał. Quasar nie widzi innego wyjścia, jak oddalenie się dzięki Nega-Bands na orbitę planety. Wyjaśnia przyjaciołom, iż nie miał nastroju na kolejną galaktyczną bijatykę. Jest wiele planet w Imperium Kree, gdzie mogą pomóc. Gdy prosi Epocha o lokalizację najbliższej planety, która powinna być zamieszkana, otrzymuje jej lokalizację, a także informację o obecności wielkiego statku pełnego życia niedaleko.

Jest to statek Mourning Star, należący do sekty Mourners. Na pokładzie statku przybyłych bohaterów wita znajomy Quasara, którym jest Fath. Obecność tej sekty nie dziwi Quasara, pamiętającego, co wydarzyło się w tym rejonie kosmosu. Bohaterowie dostają zaproszenie do udziału w nabożeństwie ku czci zmarłych Kree. Na miejscu jeden z członków sekty, Wayopex, próbuje połączyć się z duszami Kree, które powinny odejść do miejsca ostatecznego spoczynku, i powiedzieć im, iż właśnie trwa nabożeństwo ku ich pamięci. Ku przerażeniu zgromadzonych Wayopex przerywa trans i wykrzykuje, iż oni nie są martwi! Quasar prosi o wyjaśnienia, jednak Fath prosi go o czas, aż sprawdzą co się dzieje. Równocześnie Quasar prosi Epoch, by sprawdziła, czy jest możliwe, by Kree jednak przeżyli ludobójstwo, które ich spotkało.

Fath wraca do Quasara z niepokojącymi wiadomościami. Okazuje się, iż dusze zmarłych Kree nie udały się do miejsca ostatecznego spoczynku, ponieważ coś je powstrzymało. Fath prosi Quasara o pomoc w zapewnieniu spokoju tym duszom, na który zasługują. Bohater obiecuje się tym zająć i w tym momencie otrzymuje od Epoch wiadomość o ogromnym zakłóceniu energetycznym niedaleko statku. Wraz z dwójką przyjaciół dociera do wskazanego miejsca. Tam bohaterowie widzą przez chwilę trzy słońca, co jest rzeczą nieprawdopodobną - nie mogło w ten sposób zaistnieć w kosmosie, jak to ma miejsce tu i teraz. Gdy bohaterowie zbliżają się, by zbadać dokładnie, z czym mają do czynienia, ich oczom ukazuje się gigantyczna złota postać.


Korekta: Aruna

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Quasar #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.