Avalon » Serie komiksowe » Captain America » Captain America #401

Captain America #401

Captain America #401

"Operation: Galactic Storm: Aftermath" – Part 1: "Murder After The Storm"

Postacie
Streszczenie

Kapitan Ameryka mówi zgromadzonym licznie Avengers, aby ten, kto jest za tym, by przestał pełnić funkcję głównodowodzącego dwóch zespołów, niech podniesie rękę i powie "ja". Black Knight mówi mu, iż nikt spośród tu zgromadzonych tego nie zrobi. Iron Man dodaje, że większością głosów nie zostaną podjęte działania dyscyplinarne wobec oddziału Avengers odpowiedzialnego za likwidację Supreme Inteligence, choć Kapitan tego chciał. Stark mówi Rogersowi, iż nikt nie chce przejąć jego roli, ale też wielu z nich nie podziela jego "właściwych działań" w trakcie zakończonej właśnie wojny. Hawkeye proponuje, by zakończyli tę odprawę i jeśli zajdzie potrzeba dokończenia dyskusji o "Galaktycznej Burzy", to spotkają się po odpoczynku, na który wszyscy zasłużyli. Kapitan zgadza się, ale informuje ich, iż dziś wieczorem odbędzie się spotkanie o etyce superbohatera i prosi, by przybyli. Następnie rusza ku wyjściu z pomieszczenia, a jego towarzysze dostrzegają napięcie i zdenerwowanie przyjaciela. W tym momencie pojawia się Quasar, który prosi Kapitana o rozmowę.

Chwilę później Quasar informuje Kapitana Amerykę, iż musi zawiesić działalność w Avengers. Chce bardziej oddać się swej roli jako Obrońca Universum, którą otrzymał, zakładając Quantum-Bands. Czuje, że gdyby bardziej oddał się tej misji, wojna Kree-Shi’Ar mogła potoczyć się inaczej. Teraz chce wyruszyć do Imperium Kree, by zobaczyć, czy może jakoś pomóc tym, którzy ocaleli. Kapitan mówi mu na pożegnanie, iż ciężko będzie go zastąpić, ale rozumie jego decyzję. Dodaje, że gdy tylko będzie w pobliżu, zawsze jest mile widziany.

Centrum komunikacyjne Avengers. Na widok Kapitana rzuca się na niego rozemocjonowana Margaret "Peggy" Carter. Po chwil przeprasza go za swoje zachowanie. Na pytanie o nieobecność U.S.Agenta i Falcona na odprawie, kobieta informuje go, iż mężczyźni wyruszyli przed trzema dniami na poszukiwanie Demolition Mana, otrzymali bowiem informację od Flag-Smashera, którą musieli sprawdzić. Kapitan chce jak najszybciej wyruszyć i prosi o wezwanie swojego pilota Johna Jameson, by ten był gotowy do startu. Kobieta odpowiada mu, iż Jameson nie kontaktował się z nią, odkąd Avengers wyruszyli w kosmos. Prawdopodobnie poszukuje Diamondback, która zaginęła bez wieści ponad trzy tygodnie temu. Rogers jest załamany tym, jak bardzo świat się zmienił, gdy opuścił Ziemię.

Tymczasem Crossbones wyprowadza bardzo osłabioną z głodu Diamondback z opuszczanej stacji metra w Nowym Jorku. Mówi jej, iż wybiorą się teraz na wycieczkę. Złoczyńca kradnie samochód i po chwili wyruszają w podróż.

Na wieczornym seminarium zorganizowanym przez Kapitana pojawiają się jedynie Black Widow, Scarlet Witch oraz Hawkeye. Trójka Avengers zdaje sobie sprawę, że brak pozostałych towarzyszy jeszcze bardziej przygnębi Kapitana. Mają rację, albowiem Rogers, widząc tylko ich, dziękuje za przybycie, po czym wychodzi, mówiąc, że to seminarium było bezsensownym pomysłem. Nawet przybycie Thora nie zmieniło jego zdania.

Po pewnym czasie w kuchni Hawkeye i Black Widow rozmawiają o zaistniałej sytuacji. Kobieta prosi go, by zabrał Kapitana w jakieś przyjemne miejsce na męską rozmowę, by poprawić bohaterowi humor. Clint zgadza się z pomysłem koleżanki. Krótko po tej rozmowie wchodzi do pokoju Kapitana i udaje mu się namówić go na wypad do baru.
 
W drodze do New Jersey Crossbones rozmawia z Diamondback. Kobieta mówi mu, iż powiedziała wszystko, co wie o Kapitanie Ameryce: co lubi jeść i jaki nosi rozmiar ubrań. Nic nowego mu już nie wyjawi. Złoczyńca odpowiada, że jest jeszcze wiele informacji, które kobieta może mu zdradzić. Po zatrzymaniu samochodu na stacji benzynowej mężczyzna zmusza kobietę, by zadzwoniła do Kapitana. Ma mu powiedzieć, że wybiera się z koleżanką na kilka tygodni na narty. Wiadomość odbiera Margaret "Peggy" Carter. Gdy chce zadzwonić do Kapitana, powstrzymuje ją Black Widow, która nie chce przerywać męskiego wieczoru Kapitana i Hawkeye’a. Obiecuje, że sprawdzi miejsce, z którego dzwoniła kobieta i wtedy podejmą dalsze działania.

Rogers i Barton rozmawiają przy piwie o wydarzeniach ostatnich dni. Steve zwierza się przyjacielowi, że zaczyna tracić wiarę w inspirowanie Avengers do działania. Clint przekonuje przyjaciela, że musi odpocząć trochę od pracy i zająć się własnymi potrzebami, w przeciwnym razie pochłonie go praca i nikogo już nie zainspiruje do działania. W tym momencie do baru wchodzi Tony Stark, co bardzo dziwi dwójkę Avengers. Stark prosi Clinta, by zostawił ich samych. Ten odchodzi do pobliskiego stołu bilardowego, by pograć. Iron Man i Kapitan Ameryka przeprowadzają długą, ale szczerą rozmowę o wydarzeniach z ostatnich kilkunastu miesięcy, które prawie zniszczyły ich przyjaźń. Stark, komentując wydarzenia z ich kosmicznej wyprawy, mówi Rogersowi, że naprawdę uważa, iż konwencjonalne standardy moralne są nieskuteczne w trakcie wojny. Kapitan odpowiada, że decyzja, jaką podjął zespół Starka, nie należała do nich. Supreme Inteligence powinien stanąć przed sądem za zbrodnie wojenne.

Tymczasem Crossbones i Diamondback docierają do celu swej podróży. Jest nim schron przeciwatomowy, w którym Magneto umieścił jakiś czas temu Red Skulla, a Crossbones pomógł mu wydostać się z tej pułapki. Złoczyńca obiecuje kobiecie, że spędzą w tym miejscu sporo czasu i zaprzyjaźnią się, bez dwóch zdań.

Stark mówi Rogersowi, że podziwia go za trzymanie się zasad w tym szalonym świecie. Prosi równocześnie o przebaczenie za to, co zrobił w kosmosie. Kapitan odpowiada, iż on sam jest pełen wad i jest mu przykro, że różnice ideologiczne tak bardzo nadwyrężyły ich przyjaźń. Proponuje, by odstawić w niepamięć ich nieporozumienia. Mężczyźni podają sobie dłonie na porozumienie. Stark wychodzi po chwili z baru. Rogers podchodzi do Clinta i mówi, że mogą już wracać do Avengers Mansion.

Avengers Mansion. Po dotarciu na miejsce Kapitan i Clint spotykają przybyłych właśnie Falcona i U.S.Agenta, którzy sprowadzili ze sobą Demolition Mana. Widać, że mężczyzna nie jest w zbyt dobrej formie psychicznej. Rozradowany Rogers wita starego przyjaciela, którego dawno nie widział i myślał, że nie żyje. Hawkeye cieszy się, że Kapitan w końcu odzyskał humor. Rogers podchodzi następnie do U.S.Agenta i serdecznie dziękuje mu za sprowadzenie przyjaciela, mówiąc przy tym, iż będzie mu za to winien przysługę. Kapitan Ameryka w myślach stwierdza, iż być może wszystko się dla niego jeszcze ułoży. Na pewno z pomocą przyjaciół da radę.


Korekta: Aruna

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Captain America #401

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.