Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #347

Avengers #347

Avengers #347

"Operation: Galactic Storm" – Part 19: "Empire's End"

Postacie
Streszczenie

Quasar przemieszcza się przez Imperium Kree w poszukiwaniu Nega-Bomb. Nagle dociera do niego fala uderzeniowa białego światła, która oznacza, iż w pobliżu Hali zdetonowano ten ładunek! Bohater ma bardzo mało czasu na reakcję obronną.

Przez całe Imperium Kree przetacza się wielka fala białego światła. Wszystko, co staje na jej drodze, jest niszczone. Od budynków na planetach, przez statki kosmiczne, kończąc na wielu miliardach mieszkańców Imperium Kree. Ci, którzy ocaleli to - niespotykane w skali - ludobójstwo, zastanawiają się, co uczyniła ich rasa, że spotkał ich tak okrutny los.

Daleko poza granicami Imperium Kree, znajduje się stacja nasłuchowa Shi'ar. Nawet tak daleko od epicentrum, widać białe światło wybuchu Nega-Bomb. Jeden z żołnierzy raportuje dowódcy, iż detonacja bomby nie zniszczyła żadnej z planet - zgodnie z planem. Natomiast miasta leżą w gruzach, a ich mieszkańcy są martwi. Dowódca przesyła raport do cesarzowej Lilandry, że Imperium Kree przestało istnieć.

Quasar odzyskał właśnie przytomność. Tylko dzięki swojej szybkości, zdołał podnieść pole siłowe i przetrwać. Jest w szoku, iż Nega-Bomb została aktywowana. Teraz musi odnaleźć Avengers i sprawdzić czy żyją. Po chwili udaje mu się zlokalizować ciała Iron Mana, Herculesa, Black Knighta, Crystal, Sersi oraz Goliatha. Bohater jest załamany widokiem martwych przyjaciół.

Gruzowisko, gdzie przedtem była stolica Kree – Hala. Wśród zwłok przemieszcza się Deathbird - zszokowana, iż jej siostra zdetonowała bombę. Zastanawia się, czy tylko ona przeżyła. Nagle widzi ciało Kapitana Ameryki.

Quasar przemieszcza się przez zniszczone Imperium Kree z ciałami Avengers w specjalnej energetycznej kuli. Nagle zaskakuje go Thor, który bardzo cieszy się na widok przyjaciela. Jednak jego dobry humor szybko znika, na widok martwych Avengers. Po chwili nadlatuje statek z Living Lightningiem, Captain Marvel, Starfoxem oraz Scarlet Witch na pokładzie. Informują przyjaciela, iż Vision i Wonder Man byli na pokładzie Nega-Bomb i nie wiadomo czy przeżyli. Quasar i Avengers udają się do epicentrum eksplozji. Znajdują tam ciała przyjaciół. Po zabraniu ich na pokład statku odkrywają, iż ci przeżyli. Wszystko dzięki próżni, powstałej w centrum eksplozji.

Tymczasem Starfox klęczy przed ciałem Sersi i pozostałych martwych Avengers. Czuje, że coś mu umyka. Nagle przypomina sobie zabawę, w którą bawili się Eternals, gdy byli dziećmi. Dotyka Sersi i po chwili następuje przepływ energii, skutkujący przywróceniem przyjaciół do życia. Okazuje się, że w ostatniej chwili Sersi zmieniła strukturę molekularną ich ciał, co zabezpieczyło Avengers przed skutkami wybuchu i przebywania w kosmosie w takim stanie. Odwrócić proces mógł tylko inny Eternal, który znał zabawy z dzieciństwa. Po krótkiej debacie, Avengers wyruszają  sprawdzić, czy jest szansa na to, że Kapitan Ameryka przeżył wybuch Nega-Bomb w stolicy Kree.

Hala. Deathbird sprawdza czy Kapitan Ameryka, znaleziony w ruinach budynku rządowego, przetrwał. Jest zaskoczona, iż ten ziemski bohater przeżył zagładę Kree. Po chwili całuje go w usta z nadzieją, że będzie razem z nim rządzić tym martwym światem. W tym momencie Kapitan budzi się i chwytając kobietę za rękę, domaga się wyjaśnień. Na wielkich ekranach pojawia się twarz Supreme Intelligence, który mówi, by Avenger nie zadawał pytania pionkowi, takiemu samemu jak on. Wszystko co musi wiedzieć to fakt, iż genetyczna stagnacja Kree właśnie się skończyła i przeznaczenie jego Imperium zostało zapewnione.

Chadilar. Cesarzowa Lilandra otrzymuje od swoich doradców raport z detonacji Nega-Bomb. Informują ją, iż Imperium Kree zostało całkowicie pokonane, a wojna wygrana. Kobieta odwraca się od nich, ukrywajć łzy. Mówi, że nawet szlachetne zwycięstwo może mieć gorzki smak. Prosi, by zostawili ją przez chwilę samą.

Hala. Supreme Intelligence wyjaśnia Kapitanowi Ameryce, że wszystko poszło zgodnie z jego planem. Zginęło wiele miliardów Kree, praktycznie 98% populacji Imperium. Jednak to poświęcenie było warte swojej ceny. 2% Kree, którzy ocaleli, będą teraz podwalinami pod całkiem nowe imperium. Ich struktura genetyczna musiała szybko dostosować się do promieniowania, wynikłego z eksplozji. Dzięki temu, Kree uciekli z ewolucyjnego ślepego zaułka i teraz rozpoczyna się ponowna droga ku szczytowi. Słowa te bardzo zdenerwowały Kapitana oraz Deathbird i kobieta rzuca kamieniem w jeden z ekranów. Supreme Intelligence kontynuując swoją przemowę wyjawia, iż to on wymyślił Nega-Bomb i sposób jej stworzenia. Nie mógł jednak być bezpośrednio odpowiedzialny za jej budowę, albowiem Kree nie pojęli by jego planu. W związku z tym sięgnął daleko do umysłu cesarzowej Lilandry i zasiał w nim pomysł na Nega-Bomb. Następnie skutecznie podsycał wojenne napięcia między Kree i Shi'ar, aż do wydarzeń dnia dzisiejszego. Deathbird jest wzburzona sposobem wykorzystania jej rodaków, a zwłaszcza jej samej. Supreme Intelligence kończy, mówiąc, iż dziś Kree mogą zanikać z kart historii, ale jego wizja jest wieczna i zapewni  rasie ewolucję, którą mieli osiągnąć. Wówczas wszechświat będzie drżeć przed Kree. Kapitan Ameryka informuje kobietę, że dyskusje są bezcelowe i lepiej zostawić go z tym co zrobił sumieniu, jeśli go posiada.

Na zewnątrz ruin budynku rządowego, w którym przebywają Kapitan, Supreme Intelligence oraz Deathbird, ląduje statek z przybyłymi na miejsce Avengers. Są zszokowani ogromem zniszczeń, a jeszcze niedawno było tu ogromne miasto. Przytłaczają ich również, obecne wszędzie, ciała martwych Kree. Zwłaszcza Wanda nie może poradzić sobie z tym, co widzi - tyle bezsensownej śmieci, kobiet, dzieci i mężczyzn. W tym momencie pojawiają się Dr. Minerva oraz Captain Atlas, ostarżający Avengers o pomoc w zniszczeniu Imperium Kree. Rozpoczyna się krótka walka, którą przerywa pojawienie się Deathbird i Kapitana Ameryki. Kobieta wyjaśnia Kree, iż to ich przywódca jest odpowiedzialny za ludobójstwo, zaś Kapitan dodaje, że Dr Minerva wiedziała o wszystkim i pomagała. Ta nie zaprzecza, wyjaśniając przy tym, że potomkowie ocalałych, będą początkiem nowego narodu Kree, którego wszyscy będą się bali. Captain Atlas jest na nią wściekły i oskarża o zdradę Kree. Nie mogąc pogodzić się z tym co się stało, mężczyzna aktywuje w swoim kostiumie autodestrukcję. Prosi Avengers, by Supreme Intelligence zapłacił za zbrodnię, której się dopuścił. Dr. Minerva rzuca się na swojego towarzysza, po czym znikają w żółtym świetle wybuchu.

Black Knight przestawia swój świetlny miecz w tryb zabijania i szykuje się do wykonania wyroku. Kapitan Ameryka jest przeciwny, co - w obliczu zbrodni jakiej dopuścił się Supreme Intelligence - dziwi Iron Mana. Rozpoczyna się krótka debata wśród Avengers, czy powinni wykonać wyrok oraz czy ich przeciwnik jest zaawansowanym komputerem czy może istotą żywą. Za likwidacją Supreme Intelligence opowiadają się: Iron Man, Hercules, Black Knight, Thor, Vision, Scarlet Witch oraz Wonder Man. Pozostali są zdecydowanie przeciwni. Kapitan Ameryka nie powstrzymuje towarzyszy przed wykonaniem misji, mimo swojej negatywnej opinii w tym temacie.

Po przybyciu na miejsce zespołu Iron Mana, przemawia do nich Supreme Intelligence, pobrawszy  z ich umysłów pobiera informacje o przeciwnikach, których się obawiają. Po chwili tworzy ich konstrukcje, a te rzucają się na bohaterów. Nie są one jednak żadnym zagrożeniem i szybko zostają pokonane. Mściciele atakują pełną mocą ekrany, przedstawiające Supreme Intelligence. Za nimi znajdują wielki komputer, którego częścią jest szklana kula, zawierające elementy organiczne w kształcie mózgu oraz cybernetyczne części. Ostatnim system obronnym są duże zielone macki, z którymi Avengers szybko sobie radzą. Black Knight skacze na szklaną kulę i przebija ją z wielką siłą swoim energetycznym mieczem, nastawionym na zabijanie. Nagle z przebitego pojemnika wystrzeliwuje skoncentrowana wiązka energii, będąca esencją Supreme Intelligence, która niszczy do reszty budynek rządowy Kree. Avengers oddalają się z tego miejsca, ale będą o nim pamiętać przez resztę swojego życia. Mściciele nie zauważyli jednak, iż z ruin wystrzeliła w kosmos mała wiązka światła.

Zespół Iron Mana powraca do pozostałych Avengers, którzy nie mogą uwierzyć, iż ich koledzy wykonali swój plan. W tym momencie na powierzchni planety ląduje statek, na pokładzie którego jest Lilandra Neramani ze swoimi doradcami i Imperial Guard oraz członkowie Starforce. Kobieta ogłasza, iż od dnia dzisiejszego Imperium Kree należy do Shi'ar. Dodatkowo wyznacza swoją siostrę, Deathbird, na władczynię podbitego imperium, w jej imieniu. Ochraniać ją będą członkowie Starforce podlegli bezpośrednio Lilandrze.

Lilandra przemawia po chwili do Avengers - obiecuje nie wykorzystywać gwiezdnych wrót, które zagrażały Ziemi - ta planeta będzie bezpieczna. Mówi również do Kapitana Ameryki, że żyją w Universum, które zostało bezpowrotnie zmienione, za co przyjdzie Shi'ar zapłacić. Muszą zmierzyć się z konsekwencjami czynów sami i prosi Avengers o zostawienie ich, aby mogli zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem. Kapitan zgadza się z kobietą, iż teraz pewne rzeczy nigdy nie będą już takie same.

Epilog. W kosmosie pewien statek, na pokładzie którego znajduje się Skrull oraz jego towarzysz, wykrywają wiązkę światła wystrzeloną z planety Hala. Przechwytują ją dokładnie w miejscu, w którym mieli tego dokonać. Skrull jest pod wrażeniem rozmiarów danych, które zapełniają ich komputer. Jego towarzysz mówi, iż jest to wiedza setek lat, dlatego taka ogromna. Mężczyźni wykonują kolejne - zaplanowane - polecenia i umieszczają na ekranie komputerów czyjąś twarz. Po chwili słychać głos Supreme Intelligence, zadowolonego, że przetrwał i jego podwładni byli punktualni, a więc zgodnie z planem. Każe zabrać się do umówionego miejsca, gdzie będzie mógł czekać na owoce wydarzeń tego dnia. Jego plan przebiegł perfekcyjnie i teraz może cierpliwie kontynuować swoje dzieło.

Korekta: Morganka

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #347

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.