Avalon » Serie komiksowe » Wonder Man » Wonder Man #9

Wonder Man #9

Wonder Man #9

"Operation: Galactic Storm" – Part 18: "Big Decisions"

Postacie
Streszczenie

Imperium Kree. Na pokładzie Nega-Bomb, Vision i Wonder Man rozmawiają o wyłączeniu tej bomby. Androida dziwi determinacja towarzysza. Niespodziewanie dwójka Avengers zostaje zaatakowana przez Skrullów. Nie są oni jednak wielkim zagrożeniem i zostają szybko pokonani. Simon odkrywa kolejny tunel, który prowadzi głębiej, do środka Nega-Bomb. W trakcie drogi Vision niespodziewanie mówi do towarzysza, iż nie mogą wyłączyć bomby. Simon próbuje mu wyjaśnić, że zginie miliardy istnień i ich przyjaciele. Vision natomiast w chłodny, logiczny sposób tłumaczy, że konflikt Kree z Shi'ar zagraża wszystkim, łącznie z Ziemią. Dlatego działania Shi'ar muszą zakończyć się sukcesem, dla dobra innych ras w kosmosie. Słysząc te słowa Wonder Man jest wściekły i mówi, że nie będzie odpowiedzialny za ludobójstwo. W odpowiedzi słyszy, iż logika musi przezwyciężyć emocje, po czym, zaskoczony, otrzymuje cios w szczękę.

Dowódca statku Skrullów cieszy się ze sposobu, w jaki przechytrzył Quasara. Nieco żałuje pozostawienia w rękach wroga Super-Skrulla, jednak jest to dopuszczalna strata, dla dobra Imperium Skrullów. Podwładni informują go, iż stracili kontakt ze skautami, których wysłał w celu odnalezienia dwójki Avengers. Nakazuje posłać cały oddział, by szybko ich zlikwidowali.

Imperium Shi'ar. Thor, Scarlet Witch, Living Lightning, Captain Marvel oraz Starfox biegną do swojego statku. Otrzymali właśnie od Quasara wiadomość, iż Skrulle kontrolują Nega-Bomb i właśnie dostali się do Imperium Kree z tym niebezpiecznym ładunkiem. Avengers żegnają się z Lilandrą Neramani, po czym ruszają ratować przyjaciół i Imperium Kree.

Imperium Kree. Iron Man, Hercules, Black Knight, Crystal, Goliath oraz Sersi docierają do miejsca, w którym znajduje się Nega-Bomb. Patrząc na jej ogrom, zastanawiają się, jak mają powstrzymać wybuch.

Na pokładzie Nega-Bomb trwa walka i wymiana poglądów Visiona i Wonder Mana. Żaden nie daje za wygraną i w końcu Vision fazuje rękę przez ciało oponenta. Simon doświadcza dziwnego uczucia, objawiającego się wizją śmierci, której był naprawdę blisko przed laty. Nie może pozwolić, by teraz powtórzyło się tamto wydarzenie. Siłą woli skutecznie odzyskuje przytomność. Vision jest zaskoczony, że jego manewr spowodował spięcie we własnych obwodach. Walka nabiera tempa i skutkuje przebiciem się Avengers do miejsca, gdzie znajduje się serce Nega-Bomb. Mściciele widzą przed sobą kulę niszczycielskiej energii, pochodzącej z Negative Zone. Gdy wydaje się, że Vision w końcu pojął, dlaczego Wonder Man chce powstrzymać wybuch i pragnie pozwolić mu działać, zostają zaatakowani przez oddział Skrullów. Rozpoczyna się walka Wonder Mana z argesorami, podczas gdy Vision otrzymał zadanie rozbrojenia bomby.

Iron Man i jego oddział Avengers rozpoczęli atak na statek Skrullów. Równocześnie, do tego miejsca przybyli Avengers, pod dowództwem Captain Marvel.

Tymczasem, na pokładzie statku, jeden ze Skrullów pyta dowódcę, czy mają detonować bombę. Ten odpowiada, że nie jest szalony i ma rodzinę, do której chce wrócić. Zdetonują ją dopiero gdy będą daleko. Jednak nagle odnotowane zostają na czujnikach skoki energii ze środka Nega-Bomb. Ku przerażeniu wszystkich Skrullów oraz obecnych w tym miejscu Avengers, dochodzi do eksplozji Nega-Bomb!

Korekta: Morganka

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Wonder Man #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.