Avalon » Serie komiksowe » Captain America » Captain America #400

Captain America #400

Captain America #400

"Operation: Galactic Storm" – Part 15: "Murder By Decree!"

Postacie
Streszczenie

Hala. Kapitan Ameryka przedziera się przez walące się ściany budynku rządowego Kree. W pewnym momencie zostaje pogrzebany pod stertą gruzu.

Orbita planety Hala. Avengers w składzie: Iron Man , Hercules, Black Knight, Crystal, Goliath i Sersi lecą statkiem w kierunku gwiezdnych wrót, by powstrzymać dotarcie do Imperium Kree Nega-Bomby. Iron Man informuje pozostałych Mścicieli, zaniepokojonych losem Kapitana, iż jak tylko będzie mógł, skontaktuje się z Quasarem, by ten przybył wydobyć Kapitana Amerykę z niewoli. Teraz muszą ocalić Imperium Kree.

Kapitan Ameryka zaczyna odzyskiwać przytomność, nie wiedząc gdzie jest i jak się tam znalazł. Odtwarza w myślach wydarzenia od momentu wyprowadzenia z celi do stanięcia przed Supreme Inteligence, otoczonego setkami zbiorników z martwymi Kree, będącymi częścią jego umysłu. W chwili, gdy władca Kree ogłaszał wyrok na Kapitanie, doszło do wybuchu, skutkującego zawaleniem się budynku. Teraz Kapitan zastanawia się co ma robić. Nagle z ciemności wyłania się oponent, którym jest King Cobra. Rogers czuje, że coś jest nie tak, ponieważ przeciwnik ten nie powinien tu być. Podejmuje jednak walkę, gdyż otrzymywane ciosy wydają się realne. Dopiero gdy znikąd pojawiają się Red Skull, Crossbones, Flag-Smasher, Viper, oraz Batroc, Steve zaczyna rozumieć, iż mimo bólu od ciosów przeciwników, muszą to być twory Supreme Inteligence. W końcu udaje mu się pokonać przeciwników, ci znikają - ale wówczas pojawia się Supreme Inteligence. Złoczyńca tłumaczy, że chciał dołączyć bohatera do swojego umysłu, a mogło to nastąpić tylko po jego śmierci. Jednak dążenia Kapitana Ameryki do wolności i niezależności oraz jego waleczność skutecznie powstrzymują ten proces. Jednym ruchem swojej macki Supreme Inteligence odrzuca przeciwnika w ciemny kąt, mówiąc przy tym, że ten powinien zastanowić się nad tym, jak odrzucił możliwość bycia częścią jego nieśmiertelnej inteligencji, przez krótki czas jaki mu pozostał. Kapitan nie rozumie słów oponenta, choć wie, że ten cios go nie zabije.

Statek Skrullów z podczepioną Nega-Bombą przeszedł przez gwiezdne wrota, które sprowadziły go w pobliże ziemskiego Słońca. Kapitan statku wydaje rozkaz przejścia przez kolejne wrota, prowadzące do Imperium Kree, gdzie zostanie zdetonowana Nega-Bomba, czego skutkiem będzie  śmierć 500 miliardów przedstawicieli tej cywilizacji.

Korekta: Morganka

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Captain America #400

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.