Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #446

Thor #446

Thor #446

"Operation: Galactic Storm" – Part 14: "Now Strikes The Starforce!"

Postacie
Streszczenie

Stolica Shi'ar. Avengers są prowadzeni pod eskortą Imperial Guard na rozmowę z Lilandrą Neramani. Przedstawiają jej motywy swojego działania i ich obecność w tym miejscu. Jednak obecny przy rozmowie Araki stara się udowodnić, iż ci Ziemianie są odpowiedzialni za atak na jedną z placówek Shi'ar oraz sabotaż Nega-Portalu. Jakby tego było mało, Smasher przypomina o losie Guardiana, jaki zgotował mu Thor. Po chwili dochodzi do wielkiej przepychanki, której centralnym punktem jest Thor. Widząc całe zamieszanie, władczyni Shi'ar nakazuje natychmiast zakończyć tę audencję. Captain Marvel jest zdenerwowana na Thora, że ten tak łatwo dał się wyprowadzić z równowagi.

Tymczasem do powierzchni planety teleportują się Supremor, Ultimus, Korath the Pursuer oraz Ronan. Ich jedynym zadaniem jest wykonanie kary śmierci na Lilandrze Neramani. Członkowie Starforce rozbiegają się we wszystkie strony, by szybko wykonać zadanie.

W innym miejscu Lilandra rozmawia z Arakim o tym, co usłyszała od Ziemian i o możliwym skutku odpalenia Nega-Bomby w Imperium Kree. Zastanawia się nad rozpoczęciem negocjacji pokojowych. Słyszący te słowa, Araki wyciąga ukryty sztylet. Przed jego użyciem powstrzymuje go pojawienie się Earthquake’a, który składa cesarzowej raport z odprowadzenia Avengers do ich kwater.

Przebywający w swych kwaterach, Avengers słyszą odgłosy walki. Zdają sobie sprawę, że ktoś zaatakował Shi'ar. Postanawiają pomóc, by szybciej zakończyć zagrażający Ziemi konflikt.

Tymczasem w odległym rejonie Imperium Shi'ar Nega-Bomb zaczyna się gwałtownie ruszać. Vision postanawia sprawdzić, co się dzieje na zewnątrz. Odkrywa, iż jakiś statek podczepił Nega-Bombę do siebie i rozpoczyna podróż. Ku zdziwieniu Visiona na pokładzie statku dostrzega Skrullów.

Walka Imperial Guard oraz Avengers ze Starforce jest coraz bardziej brutalna. Wspólne działanie Thora i Smashera daje im zwycięstwo w walce z Ronanem, który był kompletnie zaskoczony możliwościami Thora. Inni członkowie Starforce również dostają wielkie lanie. Całą sytuację obserwuje na ekranach Lilandra. Przebywający w pobliżu tej sali Starfox widzi uciekającego po cichu Arakiego, zastanawiając się, co on planuje. W tym momencie do sali z ekranami wdziera się Ultimus. Łatwo pokonuje straże Lilandry oraz Earthquake’a, który rzucił się na ratunek cesarzowej. Nim złoczyńca zdołał wykonać wyrok śmierci na Lilandrze, został zaatakowany przez Starfoxa. Dochodzi do krótkiej walki, w której zwycięzcą wydaje się być Ultimus. Nie docenił jednak Lilandry, która strzela mu w plecy z ogromnego karabinu energetycznego.  Kobieta jest bardzo wdzięczna Starfoxowi za to, co zrobił. Stwierdza, że mężczyzna zainspirował ją do podjęcia ważnej decyzji - wyda rozkaz natychmiastowego zawrócenia Nega-Bomby i rozpoczęcia negocjacji z Kree.

W tej właśnie chwili statek Skrulli, do którego podczepiona jest Nega-Bomba, rozpoczyna przechodzenie przez pierwsze gwiezdne wrota. Dowódca statku nakazuje jak najszybsze dotarcie do Imperium Kree, by detonować Nega-Bombę.


Korekta: Aruna

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Thor #446

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.