Avalon » Serie komiksowe » Iron Man » Iron Man #279

Iron Man #279

Iron Man #279

"Operation: Galactic Storm" – Part 13: "Bad Judgment"

Postacie
Streszczenie

Hala. Iron Man i Goliath, ukryci przed otaczającymi ich mieszkańcami miasta dzięki urządzeniu maskującemu Starka, obserwują na wielkich ekranach wydarzenia, do jakich doszło w ostatnich godzinach. Widzą informację o zamach dokonanym przez Deathbird  i o oskarżeniach wobec Avengers o współpracę z Shi’Ar przy jego przeprowadzeniu. Po krótkiej rozmowie w jednej z bocznych uliczek, Stark wysyła Goliatha z urządzeniem własnej produkcji, które zlokalizuje Deathbird. Jej zeznania oczyszczą Avengers, podczas gdy Iron Man postara się uwolnić Avegers. Kiedyjego towarzysz wyrusza na poszukiwania, Stark przeprowadza diagnostykę zbroi. Widzi, że nie jest dobrze, jednak najważniejsi są jego towarzysze, których po chwili lokalizuje.

Iron Man dociera w pobliże bardzo dobrze chronionego budynku, gdzie znajdują się Avengers. Postanawia zaatakować go frontalnie.

Kapitan Ameryka jest pierwszym, którego Acusserzy prowadzą na rozprawę. Bohater stwierdza, iż niewinni nie muszą się niczego obawiać w obliczu prawdziwej sprawiedliwości.

Tymczasem w podziemiach stolicy Kree byli władcy tego Imperium, Ael-Dann i Dar-Benn, stają się jednością z Supreme Inteligence, co bardzo cieszy tego władcę.

Frontalny atak Iron Mana rozpoczyna się potężnym wybuchem. Po chwili na miejscu pojawia się Ronan, który rusza do ataku.

W kanałach planety Hala Goliath odnajduje Deathbird. Po krótkiej walce - i zwiększeniu wzrostu - skutecznie wymusza na kobiecie współpracę przy oczyszczeniu dobrego imienia Avengers.

Walka Iron Mana i Ronana nabiera tempa. W pewnym momencie bohater orientuje się, iż energia zbroi jest na wyczerpaniu. Zdaje sobie sprawę, że może zrobić tylko jedno.


Tymczasem Golaith  i Deathbird docierają tunelami do miejsca, w którym przetrzymywani są Avengers.


Iron Man decyduje się aktywować procedurę autodestrukcji, by w ten sposób zabrać ze sobą jak największą liczbę przeciwników, w tym Ronana. W tym momencie Avengers - z pomocą Goliatha, który przybrał postać olbrzyma - przedzierają się przez ściany budynków. Po chwili rozpoczyna się wielka bitwa. W tym czasie Iron Man anuluje proces autodestrukcji. Na polecenie Starka Goliath rozwala do końca mury cytadeli, dzięki czemu jego towarzysze zdołali skryć się w tunelach.

Iron Man otrzymuje wiadomość od towarzyszy, iż Kapitan Ameryka został zabrany z celi tuż przed akcją ratunkową, natomiast Deathbird znikła zaraz po wydostaniu bohaterów z cel. Goliath mówi do Starka, iż kobieta opowiedziała mu o tym, co zrobi Shi’Ar, jeśli ona nie powróci z raportem w krótkim odstępie czasu: odpalą bombę, która zniszczy Kree. Iron Man rozkazuje, by zespół wyruszył w kierunku kosmicznych wrót w celu zapobiegnięcia dostania się bomby do Kree. Jedynie Goliath chce ratować Kapitana Amerykę, ale zostaje porażony prądem przez Iron Mana, który po chwili przerzuca  przez ramię i wszyscy wyruszają, by zapobiec katastrofie.

Wiele lat świetlnych dalej. Statek Skrullów odnajduje na obrzeżach Imperium Shi’Ar tajemniczy obiekt, który bardzo ich intryguje. Jest to pojazd przenoszący Nega–Bomb z Visionem i Wonder Manem na pokładzie.


Korekta: Aruna

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Iron Man #279

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.