Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #346

Avengers #346

Avengers #346

"Operation: Galactic Storm" – Part 12: "Assassination"

Postacie
Streszczenie

Captain America, Hercules, Black Knight, Crystal oraz Sersi są już bardzo blisko głównego budynku rządowego Kree. Dzięki zdolnościom latania Sersi, Avengers zmierzają do celu podróży. Wszystkie ich ruchy śledzi Supreme Inteligence, który jest bardzo zadowolony z realizacji swojego planu.

Tymczasem w środku budynku władcy rasy Kree, Ael-Dann oraz Dar-Benn, domagają się natychmiastowych wyjaśnień od Ronana, dlaczego ziemscy herosi dalej są na wolności. Ronan zapewnia ich, że dzięki specjalnym czujnikom genetycznym odnalezienie Mścicieli jest kwestią czasu. Jego władcy mają nadzieję, że ma rację, ponieważ wkraczają w delikatną fazę wojny z Kree i nic nie może im przeszkodzić. Supreme Inteligence ponownie jest bardzo rad z tego, jak rozwija się sytuacja. Teraz czeka jedynie na ostatniego gracza w jego planie, by ostatecznie zakończyć grę.

Port lotniczy planety Hala. Przemytnik, znany jako K’Qill Vor Don, czeka na zapłatę od zakapturzonej postaci, którą przemycił na powierzchnię planety. Zapłatą za transport jest jego śmierć, którą zadaje mu nożem w plecy Deathbird. Ostatni gracz planu Supreme Inteligence właśnie wkroczył do gry.

Supreme Inteligence wzywa do siebie członków Starforce, którymi są Supremor, Ultimus, Korath the Pursuer, Captain Atlas, Dr. Minerva oraz Shatterax. Są oni katalizatorem planu, który w końcu może wcielić w życie. Po chwili pokazuje im nadlatujących Avengers. Przekonuje ich, iż celem herosów jest zamordowanie władców Imperium Kree, którymi są Ael-Dann oraz Dar-Benn, na polecenie Shi’Ar. Zespół wyrusza, by powstrzymać zamachowców.

Po dotarciu do budynku rządowego Avengers zostają zaatakowani przez członków Starforce. Po krótkiej, acz intensywnej walce Black Knight mówi do Kapitana Ameryki, iż mają mało czasu, nim przeciwnicy ich pokonają. Sugeruje, iż włączy swój energetyczny miecz w tryb zabijania. Kapitan stanowczo sprzeciwia się temu pomysłowi. Dodaje, że dzień, w którym zaakceptuje takie działanie, będzie jego ostatnim w Avengers. Mężczyźni ruszają do boju ramię w ramię.

Tymczasem Ael-Dann oraz Dar-Benn zostają poinformowani o walce. Decydują się udać do miejsca, w którym trwa, by pokazać Avengers, jaka jest kara za łamanie prawa Kree. Każdy ich ruch, pozostając w cieniu, obserwuje Deathbird.

Avengers zostają otoczeni przez członków Starforce. Gdy walka ustaje, ich oczom ukazują się stojący powyżej na platformie Ael-Dann oraz Dar-Benn. Władcy Kree nie są zadowoleni, że nie wiedzą nic o działaniach grupy Starforce. Aby ukrócić poszerzające się dziury w ochronie, nakazują eliminację zarówno Avengers, jak i Starforce. W tym momencie obie grupy zostają umieszczone pod polem energetycznym, które aktywowała Deathbird. Choć członkowie zespołów próbują się przez nie przebić, nic to nie daje. Supreme Inteligence triumfalnym tonem komentuje ostatni etap swego planu, którym jest brutalny atak Deathbird na władców Kree, Ael-Danna oraz Dar-Benna, która, po zamordowaniu ich na oczach Avengers oraz Starforce, odlatuje w nieznanym kierunku. Na miejsce dociera Ronan. Jest przerażony tym, co zastał.

W tym momencie wszyscy zgromadzeni widzą na wielkich ekranach twarz Supreme Inteligence, który ogłasza, że ponownie przejmuje władzę, a władczyni Shi’Ar zapłaci za to, czego dopuściła się jej siostra Deathbird, działająca na zlecenie władczyni. W całym Imperium Kree słychać radość wynikającą ze słów Supreme Inteligence. Wysyła on część członków Starforce, pod dowództwem Ronana, do stolicy Shi’Ar, by dostarczyli mu głowę Lilandry. Captain Atlas i Dr. Minerva mają tu pozostać, by strzec Avengers, których jutro spotka śmierć w męczarniach na oczach całego Imperium Kree.

Jakiś czas później. Supreme Inteligence zastanawia się nad tym, czego dokonał. Myśli przy tym o wszystkich Kree, którzy, ciesząc się z tego, co ma się wydarzyć, nie zdają sobie sprawy, iż nadchodzi dzień upadku Imperium Kree.


Korekta: Aruna

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #346

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.