Avalon » Serie komiksowe » Wonder Man » Wonder Man #8

Wonder Man #8

Wonder Man #8

"Operation: Galactic Storm" – Part 11: "Death Adrift"

Postacie
Streszczenie

Planeta położona w pobliżu stolicy Shi’Ar. Avengers w składzie: Thor, Vision, Scarlet Witch, Wonder Man, Living Lightning, Captain Marvel, Starfox spoglądają z przerażeniem na ogromną konstrukcję, przypominającą statek kosmiczny. Zostali tu sprowadzeni przez żołnierzy Shi’Ar, by spotkać się z Lilandrą Neramani. Przybyli akurat w momencie, gdy cesarzowa wydaje polecenie, by Starjammers wsiedli na swój statek i rozpoczęli transport Nega-Portalu. Sprzeciwia się temu Corsair - nie chce narażać planety, z której pochodzi, transportując tak wielką machinę wojenną przez gwiezdne wrota w pobliżu Ziemi. Dodaje przy tym, że muszą być inne sposoby na zakończenie tej wojny. Rozmowie przysłuchują się Avengers. Wonder Man mówi Visionowi, że Corsair ma rację - taka broń zniszczy jakiekolwiek rozmowy pokojowe, nie mówiąc o pewnej śmierci milionów istnień. Lilalndra pyta pozostałych Starjammers, czy wykonają misję. Ci ze smutkiem odpowiadają, iż do nich nie należy polityczne debatowanie, ale wykonanie zadania. Lilandra nakazuje im zabrać Nega-Portal, podczepiony wiązką energii do ich statku, do Imperium Kree przez gwiezdne wrota w odległej części Imperium Shi’ar. Jest to spowodowane tym, iż Thor zniszczył najbliższe wrota podczas walki z Gladiatorem.

Wonder Man nie może pogodzić się z tym, co się dzieje. Chwyta zaskoczonego Visiona i po chwili razem lecą w kierunku Nega-Portalu, by po dostaniu się do środka znaleźć sposób na rozbrojenie tego urządzenia. Simon doskonale zdaje sobie sprawę, że to jest gigantyczna bomba. Tymczasem Strarjammers dostają wiadomość, iż Vision i Wonder Man znajdują się zapewne wewnątrz Nega-Portalu. Raza dokonuje skanu i po chwili lokalizuje gapowiczów. Starjammers teleportują się do środka Nega-Portalu i po chwili rozpoczyna się walka. W pewnym momencie dwójce Avengers udaje się zmusić przeciwników, by ich wysłuchali. Wonder Man wyjaśnia im, iż znajdują się we wnętrzu gigantycznej bomby, czerpiącej moc z Negative Zone, której użycie zagraża całemu Imperium Kree i jego wszystkim mieszkańcom. Starjammers dają się przekonać, iż są wykorzystywani przez Lilandrę, by ta miała czyste ręce po wybuchu bomby. Nagle statek Starjammers zaczyna przyspieszać w kierunku gwiezdnych wrót. Okazuje się, że przed wyruszeniem na pokład Nega-Portalu, Hepzibah zabezpieczyła się na ewentualność porażki i tak zaprogramowała silniki, by w odpowiednim momencie przyspieszyły. Starjammers szybko przenoszą się na pokład statku, zostawiając dwójkę Avengers na pokładzie latającej bomby. Udaje im się w ostatniej chwili uwolnić wielki pojazd z promienia energetycznego, po czym wpadają do gwiezdnych wrót.

Vision i Wonder Man są zgodni, że udało im się powstrzymać dostarczenie bomby do Imperium Kree. Teraz jednak szybują bez kontroli na pokładzie gigantycznej broni masowej zagłady na skraju Imperium Shi’Ar, bez możliwości powrotu do domu.


Korekta: Aruna

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Wonder Man #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.