Avalon » Serie komiksowe » Captain America » Captain America #399

Captain America #399

Captain America #399

"Operation: Galactic Storm" – Part 8: "Twenty Million Light Years From Earth"

Postacie
Streszczenie

Hala. Kapitan Ameryka i pozostała szóstka Avengers są wyprowadzani ze statku pod czujnym okiem Shatteraxa i żołnierzy Kree. Odpowiadając Kapitanowi na jego zarzuty o skuteczność ich poddania się, Iron Man odpowiada, że przynajmniej zostali dostarczeni tam, gdzie chcieli. Kapitan jest pod wrażeniem ogromu kosmicznego portu, w którym się znaleźli. Po krótkiej chwili pojawia się Ronan The Accuser, żądając od Shatteraxa przekazania więźniów w jego ręce, ponieważ znajdują się w miejscu, gdzie kończy się władza wojska, a zaczyna cywilna, czyli jego. Mężczyzna po krótkiej rozmowie oddaje więźniów w ręce Ronana. Nie wie jednak, że zanim Avengers zostały założone kajdany, Sersi, na polecenie Kapitana, przemieniła Mścicieli w Accuserów. Zaskoczony całą sytuacją Ronan, który w tym momencie widział białe światło, pyta swoich współpracowników, skąd tu się wzięli. W odpowiedzi słyszy, iż Ziemianie musieli się teleportować i zamienić z nimi miejscami. Tak naprawdę mówiła to Sersi, co bardzo zadziwiło również Kapitana, który nie wiedział, że kobieta zna język Kree.

Ronan nakazuje wszystkim Accuserom obecnym w mieście rozpocząć poszukiwania zbiegów. Tymczasem Avengers wykorzystują sytuację i oddalają się w kierunku centrum miasta. Widzą, iż jako Accuserzy budzą strach wśród mieszkańców. W końcu wchodzą do toalety jednego z budynków. Po jej dokładnym sprawdzeniu rozpoczyna się narada. Iron Man żada natychmiastowego przywrócenia normalnego wyglądu. Jest wzburzony do tego stopnia, iż mówi do Kapitana Ameryki, że on jest jedynym obecnym w tym miejscu założycielem Avengers i nie musi słuchać poleceń Kapitana jako dowódcy tego zespołu. Stark postanawia z powietrza odnaleźć budynek rządowy, by sprowadzić pozostałych Avengers w to miejsce i porozmawiać z władzami Imperium Kree o ich działaniach w ziemskim układzie słonecznym. Wyrusza z nim Goliath, który, w pomniejszonej formie, zasiada na jego zbroi.

Głęboko w podziemiach Hali dochodzi do spotkania Ultimusa, Shatteraxa oraz Koratha the Pursuera z osobą, która ich tu zaprosiła. Jest to Supremor - specjalny robot  o twarzy Supreme Inteligence, będący nosicielem dla tej istoty. Mówi do zgromadzonych, iż z ich pomocą Supreme Inteligence ponownie będzie władał Kree.

Tymczasem Avengers, po cywilnemu, przemierzają Halę w oczekiwaniu na wiadomości od Iron Mana. Mściciele widzą w powietrzu ogromny ekran, na którym pojawiają się ich twarze. Domyślają się, że w to jest tutejsza wersja plakatów osób najbardziej poszukiwanych. Po chwili Iron Man informuje towarzyszy, iż zlokalizował budynek rządowy. Dodaje, że poczeka na nich godzinę, po czym wkracza do akcji - sam, jeśli nie zdążą do niego dotrzeć. Dzięki pomysłowości Sersi i Crysta, która odwraca uwagę poprzez wytworzenie ognistego płomienia z ziemi, Avengers przechwytują latającą platformę, na której znajdują się ekrany z ich podobiznami. Za jej pomocą chcą podlecieć w pobliże budynku opisanego przez Irona Mana. Na ich nieszczęście w kierunku platformy poleciał Korath the Pursuer, który, dzięki swoim cybernetycznym udoskonaleniom, bez problemu ich odnalazł, analizując odmienne fale mózgowe Ziemian od Kree. Rozpoczyna od zaatakowania najbardziej niebezpiecznych członków Avengers, których wskazują mu jego skanery. Po wyeliminowaniu Sersi oraz Crystal walkę podejmuje Kapitan Ameryka. Wykorzystując przeciwko Korathowi jego własną broń, skutecznie powoduje jego ucieczkę. Po powrocie do środka platformy, Kapitan mówi do Black Knighta, iż mają już dość duże opóźnienie. Muszą szybko dotrzeć do Iron Mana, nim ten wpadnie w tarapaty.


Korekta: Aruna

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Captain America #399

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.