Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #445

Thor #445

Thor #445

"Operation: Galactic Storm" – Part 7: "The War And The Warrior!"

Postacie
Streszczenie

Quinjet-2 wychodzi z nadprzestrzeni na terytorium Shi'ar. Przez chwilę statek Avengers przechodzi przez turbulencje. Vision lokalizuje źródło na powierzchni pobliskiej planety, która jest atakowana przez statek Kree. Żołnierze Shi'ar wysyłają sygnał alarmowy w kierunku ich ojczystej planety. Po pewnym czasie dociera on do uszu Gladiatora, który robi porządki z asteroidami, zagrażającymi planetom Shi'ar. Systemy obronne w końcu namierzają statek Kree, a dowódca wciska guzik aktywujący pełną moc dział. Statek spada na powierzchnię planety.

Obserwujący całą sytuację Avengers decydują, iż Living Lightning oraz Captain Marvel sprawdzą, czy ktoś ocalał z katastrofy. Pozostali przygotują się na nadejście wezwanego na pomoc Gladiatora, którego wykrywają czujniki statku. Po krótkiej debacie wszyscy patrzą na Thora, jako idealnego przeciwnika dla Gladiatora. Ten jest bardzo zaskoczony ich sugestią. Nie chcąc czekać, i widząc wahanie Thora, do akcji rusza Wonder Man.

Mężczyzna próbuje rozmawiać z Gladiatorem, jednak ten widzi w nim tylko sługusa Kree i zaczyna go okładać. Skutkuje to tym, iż bohater zostaje dosłownie wbity głęboko pod powierzchnię planety. Widząc heroiczną postawę Wonder Mana, Thor zbiera się w końcu w sobie i rusza z furią na przeciwnika. Dochodzi do tytanicznej walki, w której żaden z przeciwników nie powstrzymuje ciosów. Thor próbuje nawiązać rozmowę, jednak Gladiator ucina ją szybko, stwierdzając, że dla niego liczy się tylko pokonanie przeciwników zagrażających Shi'ar. Pod wpływem ich bezpośredniego starcia dochodzi do zapadnięcia się pod nimi ziemi. Wygląda na to, że zwycięsko ze starcia wyszedł Gladiator, który wystrzeliwuje Thora w powietrze potężnym ciosem i szykuje się do permanentnego zakończenia walki.

Living Lightning oraz Captain Marvel docierają do wraku statku Kree. W środku nie znajdują żadnych ciał, a jedynie kupki prochów. Nagle widzą Skrulla który ostatnim tchnieniem aktywuje autodestrukcję statku. Bohaterom udaje się uciec. Zastanawiają się, co Skrull robił na pokładzie statku ich śmiertelnych wrogów Kree. Living Lightning wyrusza poinformować Avengers o tym odkryciu, a Captain Marvel rusza do stacji Shi'ar, by zbadać co się dzieje. Po dotarciu na miejsce udaje jej się zanalizować frekwencję sygnału ratunkowego, który dalej jest emitowany. Dzięki temu Avengers będą mogli wytyczyć kurs do stolicy Shi'ar.

Tymczasem walka Thora i Gladiatora nabiera jeszcze większego tempa. Widząc delikatną przewagę przeciwnika, bohater decyduje się wykorzystać lecącego w pobliżu Living Lightninga i dzięki kontroli Mjolnira nad elementami burzy, w tym piorunów, może zaatakować przeciwnika z zaskoczenia. Gdy widzi, iż Gladiator ledwo stoi na nogach, atakuje go z furią Mjolnirem. Dopiero przybycie Visiona i Wonder Mana zapobiega prawdopodobnej śmierci Gladiatora z rąk Thora. Wiedząc, że przeciwnik odzyska niebawem przytomność, Thor decyduje się pozbyć się go w jedyny sposób, jaki przychodzi mu do głowy. Zabiera go ze sobą w kosmos i rzuca w kierunku kosmicznych wrót Shi'ar, po czym z pomocą Mjolonira doprowadza do ich eksplozji.

Avengers spotykają się na swoim statku, którym wyruszają w kierunku stolicy Shi'ar, dzięki danym zebranym przez Captain Marvel. Mają za złe Thorowi, że zniszczył ich jedyną drogę powrotu do domu. Ten odpowiada, że nie było innego wyjścia, by zabezpieczyć ich układ słoneczny przed pewną destrukcją z rąk Gladiatora, który zrobi wszystko, by chronić Shi'ar. Nagle odzywają się wszystkie systemy alarmowe statku. Vision oznajmia pozostałym Avengers, iż zostali otoczeni przez ogromną liczbę statków Shi'ar.

Korekta: Hotaru

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Thor #445

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.