Avalon » Serie komiksowe » Iron Man » Iron Man #278

Iron Man #278

Iron Man #278

"Operation: Galactic Storm" – Part 6: "Decisions In A Vacuum"

Postacie
Streszczenie

Quinjet-1 wychodzi z nadprzestrzeni w Imperium Kree. Avengers widzą na swojej drodze ogromną stację kosmiczną. Kapitan Ameryka odnajduje miejsce, w którym mogą zacumować. Po krótkiej podróży, odnajdują z pomocą Iron Mana wejście. Stark zdaje sobie sprawę, iż jego połączenie się z systemem stacji aktywowało zapewne alarmy. Ma rację, albowiem o przybyciu do Imperium Kree, oprócz władz, dowiaduje się również Supreme Intelligence. Postanawia on wykorzystać sytuację do własnych celów. Wysyła na stację swojego agenta, którego naukowcy właśnie ulepszyli: Shatteraksa.

Avengers starają się rozeznać w sytuacji. Brak przeciwników w środku stacji wzbudza podejrzenia. Iron Man odnajduje dobre miejsce, by podłączyć się do systemów stacji. Gdy Stark sprawdza system, pozostali Avengers zostają zaatakowani przez żołnierzy Shi'ar. Mściciele podejmują wyzwanie, by dać czas Starkowi na zdobycie potrzebnych im informacji. Ku zaskoczeniu Avengers przeciwnicy ulegają dezintegracji, gdy odniosą porażkę. Nawet Sersi wyczuwa, iż coś jest nie tak, gdy próba przeobrażenia przeciwników w zwierzęta, jest nieskuteczna. Iron Man w końcu łamie zabezpieczenia systemu. Nim zdoła wydobyć informacje, odkrywa nagranie, z którego wynika, iż zaraz będą mieli towarzystwo. Stark wylatuje na zewnątrz stacji, nie informując Kapitana Ameryki, który jest na niego zdenerwowany za to, co się dzieje.

Przed stację przybywa Shatterax. Rozpoznaje ziemski statek i informuje o tym swojego przełożonego. Po krótkiej chwili dochodzi do starcia Iron Mana z przeciwnikiem. Gdy wydaje się, że Stark ma szansę, jego zbroja zostaje potężnie przeciążona przez energię, którą jego przeciwnik na niego skierował. Iron Man orientuje się, że do stacji przybywają właśnie statki Kree. Nie może jednak poinformować o tym pozostałych Avengers, ponieważ jego sygnał nie może przebić się przez powłokę stacji. Analizując sytuację widzi tylko jedno rozwiązanie. Otwierając wszystkie kanały komunikacyjne zwraca się do przybyłych Kree.

W środku stacji Avengers pokonują ostatnich żołnierzy Shi'ar. Po chwili od zewnątrz otwierają się drzwi pomieszczenia, w którym przebywają. Ku ich zaskoczeniu, widzą Iron Mana w kajdanach, który tłumaczy im, iż w imieniu Avengers ogłosił ich poddanie wobec Kree. Towarzyszy mu Shatterax oraz żołnierze Kree w dużej liczbie. Kapitan Ameryka jest wściekły, że Iron Man podjął sam decyzję. Ten odpowiada, że to była realna ocena sytuacji. Inaczej już dawno byli by martwi. Avengers, pod silną eskortą, wyprowadzani są w nieznanym kierunku.

Korekta: Hotaru

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Iron Man #278

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.