Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #345

Avengers #345

Avengers #345

"Operation: Galactic Storm" – Part 5: "Storm Gatherings"

Postacie
Streszczenie

Okolice Słońca. Przed chwilą doszło do kolejnego potężnego rozbłysku słonecznego, który zniszczył stację kosmiczną Starcore. Na miejsce przybyła właśnie czwórka Avengers: Thor, Quasar, Sersi oraz Vision. Thor jest bardzo zadowolony, że udało mu się z pomocą Mjolnira sprowadzić ich dokładnie do tego miejsca. Bohaterowie rozpoczynają poszukiwania kapsuły ratunkowej, do której uciekli w ostatniej chwili naukowcy. Quasar bez trudu lokalizuje miejsce, w którym znajduje się kapsuła.

Avengers Mansion. Kapitan Ameryka prowadzi telekonferencję z Hawkeyem odnośnie akcji ratunkowej oraz o związku rozbłysków słonecznych z wydarzeniami, w których brali ostatnio udział. Kapitan stwierdza, że dwa kosmiczne imperia prowadzą najwyraźniej konflikt w ich układzie słonecznym, nie zważając na to, co ich skoki w nadprzestrzeń robią Słońcu. Hawkeye kończy rozmowę mówiąc, iż jego zespół za dwie godziny będzie w Nowym Jorku.

Quasar odnajduje kapsułę ratunkową naukowców. Vision przenika do środka by sprawdzić czy żyją. Na szczęście nikt nie jest ranny. Nim Avengers zdołali podjąć rozmowę z naukowcami o przyczynach rozbłysków, na zewnątrz dochodzi do dziwnych zakłóceń, skutkujących wstrząsem kapsuły. Bohaterowie są świadkami kształtowania się dwóch wirów, które są przygotowaniem do dokonania skoku w nadprzestrzeń, z wykorzystaniem okolic Słońca jako punktu przesiadkowego. Z pierwszego tunelu wiru wyłania się setka statków kosmicznych Shi'ar. Na pokładzie statku dowodzenia żołnierze rozmawiają między sobą o tym, iż ich władczyni Lilandra chce, by jak najkrócej przebywać w pobliżu Ziemi i szykują się do skoku w drugi wir prowadzący w nadprzestrzeń. Nagle wykrywają oznaki życia w pobliżu Słońca. Głównodowodzący uznaje te istoty za szpiegów Kree i nakazuje natychmiastową likwidację. Mimo sprzeciwów podwładnych, rozpoczyna się atak na Avengers, gdy reszta statków skacze w nadprzestrzeń.

W tym czasie na dachu Avengers Mansion ląduje samolot z zespołem Hawkeye'a. Crystal, która jest w komitecie powitalnym, zastanawia się w rozmowie z Black Knightem, czy bardziej jest zdenerwowana zagrożeniem z kosmosu czy spotkaniem z siostrą jej męża. Mężczyzna w swoim stylu odpowiada, że wolałby walczyć w kosmosie, niż potykać się ze zdenerwowaną Scarlet Witch.


Thor, Quasar, Sersi oraz Vision odpierają kolejne ataki ze statków Shi'ar. Nie rozumieją, skąd tak brutalny atak. Po pewnym czasie udaje im się zlokalizować statek dowództwa i solidnie go uszkodzić dzięki Mjolnirowi. Żołnierze poszukują na pokładzie swojego dowódcy, który wydał rozkaz ataku. Okazuje się, że nie jest zwykłym wojakiem. Ukryty w cieniu przybiera swoją normalną formę, czyli Hobgoblina, członka Imperial Guard. Gdy wydaje się, że żołnierze zostaną wyssani w kosmos, zostają uratowani przez pole ochronne Quasara, który z pozostałymi Avengers dostał się do środka. Bohaterowie żądają wyjaśnień, jednak nawet pod groźbą śmierci od wściekłej Sersi, nic im nie wyjawiają.

Avengers Mansion. Kapitan jest bardzo zdenerwowany, gdy słyszy o groźbach, które skierowała Sersi pod adresem Shi'ar. Wśród Avengers dochodzi do rozdźwięku w kwestii słuszności takiego działania. Oliwy do ognia dodał Hank Pym, który poinformował Kapitana, że pomniejszył żołnierzy Shi'ar ze statku oraz Kapitana Atlasa, Dr. Minervę, po czym zamknął ich w specjalnym zbiorniku. Kapitan mówi mu, że tak postępował ich przeciwnik, Collector, i nie chce, by Avengers byli z czymś takim kojarzeni. Wasp odpowiada mu, że zasugerował to Iron Man i nie widzi w tym nic złego, bo i tak nie mieli ich gdzie przetrzymywać. Debatę przerywa głos rozsądku Black Widow, która mówi, że muszą teraz zająć się kosmicznym zagrożeniem dla Ziemi, a nie kłótniami.

Po uspokojeniu się zgromadzonych Avengers, Vision tłumaczy, iż skoki w nadprzestrzeń, których dokonują obie strony konfliktu w pobliżu ziemskiego Słońca, powodują powstanie potężnych rozbłysków słonecznych. Jeśli ich nie powstrzymają, Słońce może w krótkim czasie stać się novą i całe życie w układzie słonecznym przestanie istnieć. Kapitan Ameryka przedstawia zgromadzonym podział na trzy zespoły, których dokonał wspólnie z Iron Manem oraz Black Widow. Do Imperium Kree wyruszą: U.S.Agent, Iron Man, Hercules, Crystal, Black Knight, Sersi oraz on sam. Do Imperium Shi'ar wybiorą się Thor, Wonder Man, Vision, Scarlet Witch, Captain Marvel, Starfox oraz Living Lightning. Na Ziemi, by jej bronić, pozostaną She-Hulk, Falcon, Mockingbird, Spider-Woman, Hank Pym, Wasp, Gilgamesh oraz Hawkeye. Ta ostatnia decyzja zdenerwowała Clinta. Opuszcza zebranie, komentując pod nosem wytłumaczenie Kapitana. W pewnym momencie spotyka Hanka na swojej drodze, który rozumie zdenerwowanie bohatera. Aby mu pomóc, rzuca w jego ręce fiolkę zawierającą pewną substancję. Hawkeye wie, co to jest i dziękuje przyjacielowi za pomoc.

Gdy Kapitan Ameryka opowiada Avengers o sytuacji politycznej w Imperium Kree, gdzie w chwili obecnej rządzi dwójka generałów chcących jedynie zdobywać nowe tereny, do sali wchodzi Clint Barton jako Goliath. Mówi do dowódcy, że podczas ostatniej walki z Kree właśnie jako ten bohater występował i pora teraz również na ten manewr. Kapitan wie, że musi teraz odbyć poważną rozmowę U.S.Agentem o zamianie przynależności do zespołów. Po jej zakończeniu, John Walker zdenerwowany wychodzi.

Trzy godziny później. Quasar przygotowuje się do wysłania w misję Avengers będących na pokładach statków Quinet-1 oraz Quinet-2. Po skutecznym wytworzeniu bezpiecznych dla Słońca tuneli do Imperium Shi'ar oraz Imperium Kree, życzy towarzyszom powodzenia. Ku jego zaskoczeniu, pojawia się przed nim Her, która stwierdza, że przybył mu pomóc.

Planeta Aerie. Stolica Imperium Shi'ar. Lilandra Neramani wysłuchuje raportu jednego z dowódców o skutecznym przemieszczeniu się ich floty. Kree nie wiedzą jeszcze o tych ruchach wojsk. Gdy kobieta zastanawia się w ciszy, co przyniesie ten konflikt, zasilany zemstą, pojawia się jej siostra Deathbird. Ma ona dla siostry ofertę nie do odrzucenia.

Korekta: Hotaru

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #345

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.