Avalon » Serie komiksowe » Captain America » Captain America #398

Captain America #398

Captain America #398

"Operation: Galactic Storm" – Part 1: "It Came From Outer Space"

Postacie
Streszczenie

Rick Jones ma przerażający sen. Widzi w nim mieszkańców planety Hala, którzy wpatrując się w niebo, bardzo się czegoś boją. Nagle oślepia ich białe światło, po którego zaniku zaczynają padać na ziemię martwi. Rick zauważa kogoś, kto ocalał. Jest to Kapitan Ameryka, który skrywa twarz w dłoniach na widok tylu ofiar. Niespodziewanie głowa Kapitana rozpada się i w jej miejscu pojawia się głowa Supreme Intelligence. W tym momencie Jones budzi się zlany potem. Zastanawia się, co ten sen oznacza. Konsultuje się z Delphi, która potrafi czytać w myślach. Kobieta radzi mężczyźnie by ten skontaktował się z Kapitanem Ameryką i opowiedział mu o swoim śnie, skoro był jego bohaterem.

Kapitan Ameryka rozmawia z Margaret "Peggy" Carter, która do późna pracuje w siedzibie Avengers. Nagle łączy się z nimi Rick Jones, który po chwili opowiada Kapitanowi o swoim śnie. Po godzinie Kapitan Ameryka jest już w drodze do miasteczka Benson. Pilotem jego samolotu jest John Jameson.

Miasteczko Benson. W barze Kapitan i Rick rozmawiają o ich wspólnej przeszłości i o możliwym znaczeniu snu młodzieńca. Nagle zostają zaatakowani przez wielkiego zielonego robota. Choć Kapitan go nie rozpoznaje, myśląc, że jest to twór Kree, jest to tak naprawdę Warstar działający dla Shi'ar. Dochodzi do krótkiej, lecz intensywnej walki Kapitana z robotem. Tymczasem Rick na polecenie Kapitana ucieka jego latającym skuterem. W trakcie walki Kapitan skutecznie wyłącza mniejszego robota, co skutkuje wstrzymaniem działań jego dużego kolegi, którego jest częścią.

Gdy Rick unosi się w powietrze zostaje telepatycznie obezwładniony. Jego ruchami steruje teraz Oracle, która wprowadza skuter w promień ściągający ich statku. Pytana przez swoich towarzyszy, co z pozostawionym na powierzchni Warstarem, Oracle odpowiada, by teraz się nim nie przejmować. Muszą pilnie wydobyć od Jonesa informacje o ich następnym celu. Dopiero gdy zdobędą potrzebny im komponent, będą mogli zdecydować o losie Warstara.

Hala. W jednym z najtajniejszych laboratoriów znajduje się robot, którego głowa przypomina wyglądem głowę Supreme Intelligence. Nagle robot zostaje aktywowany przez byłego władcę Kree. Nazywa go Supremorem, który stanie się członkiem nowego Kree Starforce. Według Supreme Intelligence Imperium Kree potrzebuje obrońców bardziej niż kiedykolwiek, ponieważ niebawem los ich dumnej rasy ulegnie zmianie na zawsze.

Korekta: Hotaru

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Captain America #398

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.