Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #343

Avengers #343

Avengers #343

"First Night"

Postacie
Streszczenie

Dach Avengers Mansion. Jarvis, Thor oraz Vision czekają na przybycie nowego członka Avengers. Po chwili na dachu otwiera się portal, z którego wychodzi Crystal, niosąca na rękach małą Lunę, oraz Lockjaw odpowiedzialny za ich transport. Vision przedstawia kobiecie nowego Thora, który jest pod wrażeniem urody Crystal. Jarvis natomiast cieszy się, że ponownie śmiech dziecka wypełni to miejsce. W tym momencie orientuje się, że popełnił niezręczność. Vision mówi do niego, by się nie przejmował, ponieważ nawiązanie do pseudo-istnienia jego synów bliźniaków, nic dla niego nie znaczy. Nie wiążą go z tym wspomnieniem żadne uczucia. Jednakże, ku jego zdziwieniu, patrząc na Lunę, widzi dwóch małych chłopców. Na dachu pojawia się również opiekunka Luny, którą będzie Marilla. Crystal zapewnia Jarvisa, iż opiekunka nie będzie przeszkadzała mu w pracy. Mężczyzna nie jest tego aż tak pewien.

Gdy trójka Avengers schodzi z dachu, słyszą alarm. Biegną do miejsca, z którego dochodzi. Na miejscu widzą Herculesa oraz Black Knighta walczących z robotami. Po krótkiej i intensywnej walce udaje się bohaterom pokonać przeciwników; głównie dzięki połączeniu sił Thora i Crystal. Okazuje się, że walka była symulacją, przeznaczoną specjalnie dla tej dwójki przez Kapitana Amerykę.

Wieczorem Steve rozmawia z Natashą odnośnie wydarzeń ostatnich miesięcy. Kapitan martwi się, że członkowie Avengers przychodzą i szybko odchodzą. Zespołowi brak stabilizacji. Muszą zrobić coś, by powrócić do czasów świetności, gdy bycie Mścicielem oznaczało znacznie więcej niż teraz.

O świcie dnia następnego Crystal prowadzi video-konferencję z Quicksilverem. Opowiada mu o starciach Jarvisa i Marilli. Po chwili pyta męża o to, czy może się z nim zobaczyć razem z Luną w weekend. Mężczyzna jest wyraźnie podenerwowany. Mówi jej, że walka o uratowanie tego małżeństwa jest słuszna, ale obiecali sobie czas. Jeśli jednak nalega, mogą się spotkać. Rozmowa dobiega końca. Końcówkę rozmowy podsłuchał niechcący Vision. Gdy kobieta próbuje dowiedzieć się od niego, gdzie popełnia błąd w ratowaniu małżeństwa, słyszą alarm. Na ekranie widzą pobitego Human Torcha, który wzywa pomocy Avengers. Zwraca się bezpośrednio do Crystal, by się spieszyli, po czym następuje eksplozja. Vision sprawdza, czy transmisja była prawdziwa z właściwymi kodami. Po otrzymaniu potwierdzenia zaczyna zbierać Avengers, by pomóc Fantastic Four.

Thor, Hercules, Black Knight, Vision oraz Crystal docierają w rejony siedziby Fantastic Four. Po sprawdzeniu terenu Thor jest przekonany, że brak tu śladów walki. Nagle herosi zostają zaatakowani potężnymi wiązkami energetycznymi. Z drobnymi problemami udaje im się wylądować na pobliskim dachu. Po chwili przemawia do nich mężczyzna w towarzystwie pewnej kobiety. Oświadcza, że jest Swordsmanem, którego Avengers zostawili w Hadesie, by tam zmarł. Obiecuje im, iż zapłacą mu za to.

Korekta: Aruna

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #343

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.