Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #48

Hulk vol. 2 #48

Hulk vol. 2 #48

"Red Sky at Morning" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Red Hulk i Red She-Hulk w walce, na którą czekaliście.

Cytat

Machine Man: "I am rethinking... the wisdom of attacking her home station... in the middle of the ocean where retreat is impossible!"
Red Hulk: "That was... GGHH... the part of the plan I... HNN... liked!"

Streszczenie

Jacob wspomina dawne czasy, gdy jeszcze pracował dla Omnisapient. Został przydzielony do najgenialniejszej – i najpiękniejszej – naukowiec, która działała dla korporacji. Miał wtedy nieśmiałą nadzieję, że doktor Parul Kurinji zobaczy, jak dobrze ze sobą współpracują i że przerodzi się to w coś więcej. Nic takiego się jednak nie stało, a teraz mężczyzna rozumie, że nie było w tym jego winy – po prostu Zero/One, nawet, gdy była człowiekiem, nie miała większego pojęcia o relacjach międzyludzkich.

A teraz jest więziony przez nią na pływającej wyspie na Pacyfiku, zbudowanej z porwanych okrętów, których załogi zostały zmienione w techno-zombie. A co gorsza, jego jedyna nadzieja, Red Hulk, zamiast sprowadzić na pomoc całą Marynarkę Wojenną, przybył w towarzystwie jednego bojowego androida. Teraz obaj muszą walczyć z gigantycznymi morskimi potworami i Black Fogiem. Podczas, gdy Machine Man zostaje opleciony przez mechanicznego węża zabójcy, który atakiem sonicznym zakłóca pracę jego systemów, Rulk zostaje unieruchomiony przez jedno z monstrów, które wgryzło się w jego rękę i nie zamierza puścić. Do tego bezradnego przeciwnika przebija mieczem Black Fog.

Całą walkę obserwuje z pokładu statku Annie, próbując przekonać Red She-Hulk, by pomogła swemu ojcu. Ta jednak odpiera, że to Betty martwi się o Rossa, a ona zamierza jedynie rozkoszować się widokami.

Tymczasem Rulkowi udaje się rzucić potworem w ten sposób, że ten zostaje rozcięty przez Black Foga, po czym, uwolniwszy się, miażdży głowę węża, z którym Aaron miał tyle problemów. Następnie próbuje zatopić wyspę, okazuje się jednak, że polimer, którym jest ona pokryta, został zaprojektowany z myślą o czymś takim i cała moc jego uderzenia trafia do oceanu. Nagle bohaterów atakują kolejne potwory, a Black Fog odcina Aaronowi ręce, ku przerażeniu Jacoba, który uważał robota za swoją ostatnią deskę ratunku.

Z Machine Manem wyłączonym z akcji, techno-zombie i Black Fog koncentrują się na Czerwonym, a natchniona tym widokiem Zero/One również postanawia się dołączyć do walki. Nagle jednak ląduje na niej Red She-Hulk, która ma dość obserwowania. Chwilowo powala techno-istotę, po czym wraz z ojcem zabiera się za potwory.

Tymczasem Jacob pomaga Aaronowi się poskładać i wręcza mu CD, w którym robot znajduje pewne przydatne informacje. Nagle Czerwoną Rodzinkę atakuje Zero/One i jej armia techno-zombie, ci jednak nagle padają bez życia. Zero/One szybko odkrywa, że stoi za tym nadający sygnał blokujący Machine Mana. Nim zdąży cokolwiek zrobić, Stack wyjaśnia, że głównym jego celem nie było wyłączenie jej szturmowców, lecz odebranie kontroli nad jej zabójcą. W tej chwili przed swą niedawną panią staje Black Fog, grożąc jej mieczem. Stwierdza, że pokazała mu ból, jakiego jeszcze nigdy nie znał i prezentuje jej coś podobnego, za pomocą swego cyber-węża zakłócając działanie techno-tkanki, z której jest zbudowana. Stwierdza, że kobieta ofiarowała mu wolność, teraz więc są kwita i znika.

Otoczona, Zero/One postanawia dokonać odwrotu i, razem z przerażonym Jacobem, przenosi się na swój statek, gotowa zacząć wszystko od nowa gdzie indziej. Rulk jest wściekły, że tak jej, jak i Black Fogowi udało się uciec, Annie pociesza go stwierdzając, że z jej punktu widzenia misja nadal okazała się sukcesem – chociażby dlatego, że Red She-Hulk w końcu zmieniła się z powrotem w Betty.

Autor: S_O

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #48 Hulk vol. 2 #48 Hulk vol. 2 #48 Hulk vol. 2 #48 Hulk vol. 2 #48 Hulk vol. 2 #48

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.