Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #603

Fantastic Four #603

Fantastic Four #603

"Forever" - Part 4

Postacie
Zapowiedź

• Galactus kontra Celestiale.
• Powrót Future Foundation.
• Ostatni Bastion Fantastycznej Czwórki.

Cytat

Celestianin: "REMOVE YOURSELF. THE RENEGATE/INTERLOPER/ANARCHIST MUST EXPIRE/CEASE/DIE."
Invisible Woman: "You go to Hell."

Streszczenie

Galactus każe szalonym Celestianom wrócić do ich Wszechświata. Ci stwierdzają, że nie ma on nic wspólnego z tym, po co tu przybyli. Pożeracz zgadza się, ujawnia jednak, że doskonale wie, czemu bogowie tu są, ci więc atakują go, a Galan nie pozostaje im dłużny.

Walkę obserwują Kree, którzy radzą Supreme Intelligence, by dokonać odwrotu – promieniowanie, którym "krwawią" bóstwa, jest dla nich zbyt niebezpieczne. Supremor zgadza się i pozostałości Armady zawracają w kierunku Imperium, a w pościg za nimi rusza Attilan ze świeżo naprawionymi silnikami. Tymczasem na pokładzie "Zarazy", flagowego statku Fali Anihilacji, Czwórka otrzymuje połączenie od Valerii, która domyśla się, że Celestianie i Galactus już przybyli. Wyjaśnia, że wie o wszystkim od dziadka i dodaje, że kosmiczne bóstwa przybyły zabić Reeda, by ukarać go za jego krótkie członkostwo w Radzie. Ujawnia, że jeden z alternatywnych Reedów dał jej klucz do Słonecznego Kowadła, gigantycznej broni, która być może pokona Celestian.

Tymczasem Galactusowi udaje się zabić jednego z Celestian, pozostali trzej wykorzystują jednak jego szczątki, by stworzyć jednego, gigantycznego Mega-Celestianina. Górujący nad Pożeraczem przeciwnik strzela w niego potężną wiązką energii, która zabija Galana i rzuca jego ciałem na Ziemię.

Wkrótce. "Zaraza" ląduje przy gigantycznym centrum operacyjnym Kowadła. Podczas, gdy Franklin wita się ze swoim znowu żywym wujkiem Johnnym, Reed podchodzi do ojca, pytając, co się właściwie dzieje. Ten odpiera, że nie ma czasu na wyjaśnienia – muszą uzbroić urządzenie, nim przybędą Celestianie.

Niedługo później. Gdy Light Brigade otwiera na rozkaz Johnny'ego portal do Strefy Negatywnej, Kowadło zaczyna się ładować, wykorzystując tak energie Strefy, jak i naturalne dynamo Starej Atlantydy, starożytne urządzenia na Niebieskiej Strefie Księżyca i urządzenie High Evolutionary'ego w Wiecznym Mieście. Gdy Mega-Celestianin pojawia się na miejscu, Kowadło wystrzeliwuje potężną wiązkę, która rozrywa pancerz giganta, pozostawiając jednak trzech Celestian praktycznie niedraśniętych. Reed przygotowuje się do kolejnej salwy, jego ojciec oznajmia jednak, że nawet w najlepszych okolicznościach nie udałoby mu się wystrzelić więcej, niż raz. Gdy jedno z bóstw przygotowuje się do kontrataku, Sue osłania rodzinę i przyjaciół polem siłowym, a Johnny wylatuje naprzeciw istotom, zamierzając powalić je mocą Novy wzmocnioną jeszcze Cosmic Control Rod. Okazuje się jednak, że rana, jaką zadał jednemu z nich, szybko się goi, a on sam zostaje powalony.

Tymczasem w centrali Reed dochodzi do wniosku, że Kowadło jest już bezużyteczne, Val prosi więc brata, by coś zrobił. Franklin odpiera, że jeszcze nie może. Nagle wszyscy trzej Celestianie atakują naraz, druzgocząc pole siłowe i powalając wszystkich herosów. Gdy jeden z nich sięga po nieprzytomnego Reeda, jego ręka zostaje przebita przez niewidzialny taran – Sue nie zamierza bowiem poświęcić swojego męża. Osłaniając jego i siebie przed atakami, kobieta przypomina sobie przepowiednię, jaką zostawiła jej dorosła Valeria – Będzie się wydawało, że wkrótce wszystko się rozpadnie i tylko ona będzie w stanie utrzymać ich razem. Będzie musiała być jednak silniejsza niż kiedykolwiek, a gdy pomyśli, że nie da rady, niech spojrzy w niebo i przypomni sobie o ich poświęceniu. Nagle na niebie pojawia się oślepiający błysk – to jej dorosłe dzieci właśnie zjawiły się na pomoc.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four #603 Fantastic Four #603 Fantastic Four #603 Fantastic Four #603 Fantastic Four #603

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.