Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #680

Amazing Spider-Man #680

Postacie
Zapowiedź

• Ponieważ bardzo tego chcieliście... Spider-Man w kosmosie.
• Uwięziony ponad 22 tysiące mil nad Ziemią Spidey musi ratować Johna Jamesona przed machinacjami Doktora Octopusa.
• Występ gościnny: ktoś specjalny..., tajemniczy..., że nie można go ujawnić do czasu przyszłego numeru.

Streszczenie

Laboratoria Horizon. Naukowcy nadzorują pracę stacji kosmicznej Apogee 1. Trwają tam prace nad projektami pozwalającymi na planowanie podróży na Marsa. Jednym z pracowników stacji jest John Jameson. Max Modell zaprosił właśnie jego ojca – Jonaha, żeby mógł porozmawiać z synem. Rozmowa nagle urywa się i już nie można skontaktować się ze stacją.

Obecny przy tym Parker od razu udaje się do Baxter Building – tam najbliżej znajduje się statek kosmiczny. Na miejscu okazuje się, że z całej rodziny obecny jest Johnny. Chwilę później dwójka bohaterów wsiada do statku i szykuje się do misji ratunkowej.

W tej samej chwili Max próbuje pocieszyć Jamesona. Ten odtrąca go. Jak mówi właśnie zdał sobie sprawę, że Laboratoria Horizon są niebezpieczne i on nigdy o tym nie zapomni.

Apogee 1. Spidey i Torch nie znajdują nikogo z załogi. Nagle zostają zaatakowani przez pajęczopodobne octoboty, Bohaterowie zaczynają przegrywać – robotów są setki, a Johnny nie może zmienić się w Pochodnie, by nie zużyć całego tlenu na stacji, zaś sieciowody Spidera w stanie nieważkości nie działają. Ratunek przychodzi w ostatniej chwili. Pojawia się John Jameson. Z pomocą swojej broni obezwładnia octoboty i wyswobadza bohaterów,

Podwodna baza Sinister Six. Mysterio powiadamia Octaviusa o chwilowym wyłączeniu octobotów. Ten każe kontynuować ich misję i na wszelki wypadek zniszczyć Apogee 1 za dwadzieścia minut.

Stacja kosmiczna. John wyposaża Torcha i Spidera w pasy pozwalające poruszać się im w stanie nieważkości. Przy okazji wyjaśnia, iż jego broń obezwładnia octoboty tylko chwilowo. Po chwili rozjaśnia się też los reszty pracowników stacji, kiedy ci się pojawiają. Przebywający poza nią John miał szczęście i nie został bezwładną marionetką urządzeń Octaviusa - jednym z zombie octobotów.

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #680 Amazing Spider-Man #680 Amazing Spider-Man #680 Amazing Spider-Man #680 Amazing Spider-Man #680 Amazing Spider-Man #680

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.