Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #679

Amazing Spider-Man #679

Amazing Spider-Man #679

"I Killed Tomorrow" Part 2: "A Date With Predestiny"

Postacie
Zapowiedź

• Gdy czas ucieka, Spider-Man decyduje się na ostatni skok, by uratować... czas?
• Czy Spidey wygra wyścig z przyszłością?

Streszczenie

Madison Square Park. 15:10. Spider-Man przygotowuje się na wybuch. Ten nie następuje. Po chwili Peter domyśla się dlaczego - zegarek z przyszłości zatrzymał się na 3:10 rano. To oznacza, że ma jeszcze dwanaście godzin, by zapobiec katastrofie.

Horizon Labs. Słysząc o dodatkowych dwunastu godzinach Grady załamuje się i próbuje wycofać z współpracy z Spider-Manem. Scrap sądzi, że jego pomoc nic nie wnosi. Aby to udowodnić przechodzi przez drzwi czasu. Kiedy jednak pojawia się w przyszłości zauważa ciało Spidera. Spanikowany wraca do laboratorium. Teraz wie, że jeśli nie pomoże ścianołazowi, ten umrze.

Spidey prosi Grady'ego, aby wskazał mu kolejny cel, wprost z jutrzejszej gazety. Okazuje się jednak, iż nie ma tam już wzmianki o jakimś wyczynie herosa. Nagle zmysł pająka daje znać o niebezpieczeństwie.

Poniżej odbywa się Parada Dumy Symkarian. W limuzynie, na czele pochodu, jadą Silver Sablinova i burmistrz Jameson. Silver Sable znika z widoku, by chwilę później pojawić się w zaułku. Symkarianka próbuje zapobiec podłożeniu bomby przez Anarchista. Spider-Man włącza się do walki i pokonuje Flag Smashera, a następnie, dzięki pajęczemu zmysłowi, rozbraja bombę.

W zaułku pojawia się burmistrz. Każe utajnić całe zajście. Sable dziękuje pajęczakowi za pomoc, robi to pocałunkiem.

Peter zastanawia się dlaczego informacja o nieudanym zamachu nie znalazła się w gazecie. Udaje się do Robbiego Robertsona i prosi go, by w jutrzejszej gazecie opisał wszystkie jego dzisiejsze wyczyny. Wtedy pojawia się Madame Web i tłumaczy Peterowi jak bezcelowe jest to działanie - nie zmieni to zawartości gazety, kttórą ma Scraps. Parker odchodzi, madame Web znika, a Robertson nie ma pojęcia, co właśnie się wydarzyło.

Spidey dwoi się i troi pomagając mieszkańcom Nowego Jorku. Niestety żadne z zagrożeń, które eliminuje, nie ma wpływu na katastrofę, jaka pojawiła się za drzwiami czasu. Wtedy dzwoni M.J. Chwilę później Peter zjawia się w barze na spotkanie z nią. Parker ma nadzieje, że podczas tej rozmowy dowie się czegoś, co pozwoli mu zmienić bieg wydarzeń. Chwilę później wybiega podekscytowany.

Horizon Labs. Parker wbiega do laboratorium i każe Grady'emu zamknąć drzwi czasu.Tłumaczy, że to one, otwarte, spowodują wybuch. Kiedy Peter przeszedł przez wrota nie mógł sprawdzić obliczeń Grady'ego, dlatego wyrwały one dziurę w czasie i nastąpił wybuch. A kiedy Peter wrócił z podróży do jutra, to nie zamknęli wrót i ciągle oglądali przyszłość w której Peter nie sprawdził obliczeń. Dlatego zamkniecie wrót zapobiegnie wybuchowi. I faktycznie o 3:10 nic się nie dzieje. Z ręki Petera znika zegarek z przyszłości.

Grady i Peter wychodzą z Horizon Labs. Po drodze mijają Maxa. Mężczyzna przychodzi do pracy, kładzie gazetę na stół i odwraca się zrobić sobie kawę. W tym momencie pojawia się Grady z wczoraj i zabiera gazetę.

Koniec (albo i nie, jeśli wolicie  sięgnąć po poprzedni numer).

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #679 Amazing Spider-Man #679

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.