Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #7

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #7

Postacie
Zapowiedź

• Świat dowiaduje się o nowym Spider-Manie.
• Scorpion przybywa do Nowego Jorku.
• Wuj Aaron odkrywa sekret dotyczący Milesa.

Cytat

Omega Red: "Oh no!! Not another one!!"
Spider-Man: "I was thinking the exact same thing."

Streszczenie

W swoim pokoju, oglądając DVD z zapisem walki Petera Parkera z Doktorem Octopusem, Miles ćwiczy ruchy Spider-Mana. Przerywa mu mama, zapytuje, co chce na obiad. Zmieszany chłopak odpowiada, że cokolwiek. Tłumaczy też zdziwionej mamie, że jest spocony, bo ćwiczył.

Przy stole tata Milesa czyta gazetę z dużym zdjęciem nowego Spider-Mana. Jest oburzony i zastanawia się na głos, czy nie powinni wyprowadzić się z Nowego Jorku. Mama chłopca broni superbohaterów – podoba jej się, że dzięki nim świat jest tak nieprzewidywalny. Doskonale też pamięta o poświęceniu pewnego nastolatka, na którego pogrzebie stawiło się całe miasto.

Po obiedzie Miles zakłada kostium i idzie poćwiczyć. Żałuje, że nie może zapytać o radę Petera Parkera. Chciałby wiedzieć, jak prał swój kostium i co robił, żeby jego maska nie śmierdziała. Chce też sprawdzić, jak wysoko może skoczyć, jak jest silny i szybki, jak może panować nad swym kamuflażem. Zaczyna od wspinania się na jeden z wyższych wysokościowców. Po pewnym czasie dostaje jednak lęku wysokości i zaczyna żałować, że wzorem Parkera nie potrafi tworzyć sieci.

Przemyślenia przerywa mu eksplozja kilka przecznic dalej. Skacze więc z balkonu i czym prędzej udaje się na miejsce zdarzenia. Tam odnajduje rumowisko. W jego głowie zaczyna nieprzyjemnie brzęczeć i choć chłopak nie wie jeszcze, co to oznacza, udaje mu się uniknąć zmiażdżenia. To Omega Red, zdenerwowany, że natrafił na kolejnego Pajęczaka.

Warsztat Tinkerera. Prowler przystawia broń do głowy wynalazcy. Złodziej jest zły, że kurtka wypaliła tylko dwa razy (patrz: Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #6), na co Tinkerer odpowiada, że ten model miał wypalić tylko raz, o czym dobrze wiedział. Prowler zmienia temat i zapytuje o nowego Spider-Mana. Naukowiec jednak nie wie, co to za jeden – na pewno nie korzysta z jego wynalazków. Żartuje, że może Osborn wrócił do świata żywych. Prowler nie widzi związku, a wtedy Tinkerer tłumaczy, że plotki głoszą, iż to Osborn stworzył pierwszego Spider-Mana, a dokładniej – zmutowany pająk z jego laboratorium. Ta wiadomość intryguje złodzieja. Kiedy zyskuje potwierdzenie, że taki pająk mógł być oznaczony numerem do łatwiejszej identyfikacji podczas eksperymentów, Prowler zabija wynalazcę.

Tymczasem Miles walczy z Omega Red. Chłopak próbuje wyjaśnić przestępcy, że nie jest osobą, za którą go bierze, ale Red wie swoje. Wymieniają kilka ciosów i wreszcie nowy Spider-Man odnosi pierwsze zwycięstwo nad superzłoczyńcą, rażąc go jadem.

Zaraz potem Miles spotyka się z Ganke. Opowiada przyjacielowi o tym, co przed chwilą zaszło. Ich rozmowę przerywa jednak pojawienie się wujka Aarona.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #7 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #7 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #7 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #7 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #7 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #7 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.