Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #170

Thunderbolts #170

Postacie
Zapowiedź

• Thunderbolts vs. dwór Króla Artura - zwycięzca zgarnia wszystko!
• Fixer odkrywa straszną tajemnicę!
• Wątki do wydarzenia roku u Thunderbolts!

Streszczenie

Drużyna siedzi w lochach Merlina i zastanawia się, co robić. Ani magia ani brutalna siła nie jest w stanie zerwać kajdan. Nagle przed nimi zaczyna lewitować klucz. To oznacza, że na miejscu przybył Ghost. W tym samym czasie do lochów schodzi powoli Black Knight. Ghost po uwolnieniu przyjaciół prowadzi ich na gorę tajnymi schodami Merlina. Szybko znajdują się w prywatnych pokojach czarnoksiężnika. Troll odnajduje tam swój topór, Satana legendarną kryształową kulę, a Fixer dziwny teleskop. Dzięki niemu widzi jak Merlin i Arthur próbują wejść do ich wieży. Na szczęście próbują sforsować drzwi, które są tylko hologramem. Sprawa zaczyna się komplikować, kiedy król chce je otworzyć swoim mieczem. Excalibur morze przeciąć wszystko i może uszkodzić jakieś ważne urządzenia w wieży. Moonstone rusza przez okno, aby ich powstrzymać. Nie wie, że tam czeka na nią ogromny smok, który częstuje ją wiązką ognia. W tym samym czasie Black Knight wypada z lochów i ogłasza alarm.

Teraz akcja znacznie przyspiesza. Trzeba jednocześnie zając się smokiem i powstrzymać króla. Tego pierwszego próbuje uderzyć Hyde, ale uprzeda go Troll, która radośnie wyskakuje przez okno, aby zmierzyć się z potworem. Satana przez przypadek używa czarów na kryształowej kuli. Merlin wyczuwa to i powstrzymuje swojego władcę. Moonstone spada przez dach, wpada do komnat królowej, która właśnie przyjmuje w alkowie Lancelota. Rycerz zaczyna się wymądrzać, więc Karla po prostu go wyrzuca przez okno. Reszta grupy wypada na dziedziniec i rozpoczyna walkę o swoje życie. Boomerang stara się o jakąś dywersję. Okazują się nią uwolnione w lochów potwory, które wydostają się na dziedziniec. Jednak zamiast uciekać, zaczynają walczyć z rycerzami. Drużyna postanawia szybko ewakuować się do wieży. Najpierw muszą jednak odnaleźć Troll. Ta ich wyprzedza. Leci na smoku, którego właśnie ujarzmiła.

Na miejscu spotykają Merlina. Ten nie ma zamiaru z nimi walczyć. Dzięki połączeniu przez kulę z Sataną wie o nich wszystko i poznał przyszłość. Nie mają się jednak o co martwić. Nie ma zamiaru jej zmieniać. Wie, że to co ma się zdarzyć jest nieuniknione i głupotą było by z tym walczyć. Satana pokazuje mu swój czar, dzięki któremu podróżują w czasie. Merlin dostrzega jego defekt. Sugeruje, że powinni użyć jeszcze jednego magicznego artefaktu z ich czasu. Najlepiej użyć kamienia, który daje moc Moonstone.

Kiedy na miejsce dociera Arthur wieża właśnie znika. Merlin uspokaja go, że wszystko jest już pod kontrolą. Ci przybysze już nigdy nie zagrożą jego królestwu.

Drużyna znów przenosi się w przyszłość. Nagle znajdują się po środku Nowego Jorku. Już witają się z gąską i wierzą, że trafili do właściwego czasu. Wątpliwości może budzić jednak pojawienie się Thunderbolts w ich pierwszym, oryginalnym składzie.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #170 Thunderbolts #170 Thunderbolts #170 Thunderbolts #170 Thunderbolts #170 Thunderbolts #170

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.