Avalon » Serie komiksowe » Avengers: X-Sanction » Avengers: X-Sanction #3

Avengers: X-Sanction #3

Postacie
Zapowiedź

• Cable vs. Red Hulk - stawką jest przyszłość!

Streszczenie

Port w Nowym Jorku. Na statku Blaquesmitha Red Hulk mierzy do leżącego na podłodze Cable'a z broni Summersa. Gdy bohater ma dość dywagacji pociąga za spust. W tym momencie zostaje trafiony promieniem energii z metalowego kija Gambita, którego użył Blaquesmith by ratować towarzysza. Wściekły Red Hulk zaczyna ostrzeliwać przyjaciela Cable'a, który skutecznie skacząc, unika trafienia.

Odległa przyszłość. Cable i Blaquesmith docierają do ruin Avengers Mansion. Summers odpiera zarzuty przyjaciela, iż jego plan zabije ich obu. Mówi, że Avengers sami na siebie sprowadzili zagrożenie. Po chwili wchodzą do jednego z pomieszczeń siedziby Mścicieli. W środku znajdują: trzy fotele zaprojektowane przez Magneto by je wykorzystać przeciwko X-Men; Zbroję Iron Mana połączoną z technologią Sentinels; Szkielet Wolverine'a w specjalnej zbiorniku; kij Gambita ulepszony technologią Starka oraz maszynę do podróży w czasie Doctora Dooma. Wszystko w otoczeniu kilku Sentinels. Cable wie, że Avengers przygotowywali się na wojnę z X-Men. Wykorzystają teraz te wszystkie urządzenia do wojny z Avengers, skoro tak bardzo jej chcą.

Współczesność. Red Hulk w końcu łapie Blaquesmitha i mocno ściska. Aby go wyzwolić z uścisku, Cable atakuje ostatkiem sił umysł bohatera. Po chwili podnosi upuszczoną przez niego broń i zaczyna go ostrzeliwać tak intensywnie, że Red Hulk wypada przez ścianę statku.

Współczesność. Jakieś 12 godzin temu. Cable jest trochę zdziwiony gdy widzi frachtowiec Blaquesmitha, ponieważ pamięta, że został zniszczony. Po chwili prosi przyjaciela by ten pomógł mu wnosić na pokład skrzynie, które sprowadzili z przyszłości. Słyszy od niego wyrzuty, że robi to wszystko dla Hope, ponieważ chce w ten sposób zapobiec losowi jaki spotkał w końcu jego syna Tylera. Te działania nie przywrócą mu życia. Cable mówi ze zdecydowaniem w głosie, że chroniąc swoją córkę, będzie miał pewność, iż nigdy więcej nie straci dziecka. Blaquesmith nagle znika.

Współczesność. Wściekły Red Hulk wraca do środka statku i atakuje Cable'a kotwicą. Niszczy zbroję Iron Mana, którą miał na sobie Summers. Osłabionego przeciwnika Red Hulk zaczyna dusić łańcuchem kotwicy. Obiecuje mu, że z ochotą zapewni mu śmierć, skoro porwał się na taką misję samobójczą, ale najpierw powie mu jak uwolnić bezpiecznie Avengers. Wykrzykując, iż wszystko co robi, robi dla niej, Cable wykorzystuje ostatnią deskę ratunku. Wyzwala techno-organiczny wirus spod swojej kontroli i aplikuje go Red Hulkowi. Heros jest zszokowany i nie może się ruszać. Cable zaczyna odczuwać, że wirus zaczyna się cofać, ponieważ odzyskuje normalny wygląd prawej dłoni. Gdy podnosi broń by dobić wijącego się z bólu Red Hulka, zatrzymuje go głos Hope, która przybyła razem z Cyclopsem i Blaquesmithem.

Po chwili wahania zaskoczona Hope rzuca się na szyję swojego taty. Mówi mu, że Blaquesmith powiedział im co on robi i dodaje, że musi przestać. Podobnie reaguje jego tata Cyclops, mówiąc, iż stracił nad sobą kontrolę. To nie jest sposób na rozwiązywanie problemów. Gdy podchodzi do unieruchomionych Avengers by ich uwolnić, słyszy od Nathana by ich nie ruszał bo są podłączeni do ładunków wybuchowych. Dodaje, że jeśli będzie musiał, to do niego strzeli. Sytuacja zaczyna się zaostrzać. Mężczyźni zaczynają zbliżać się do siebie. Gdy wydaje się, iż w końcu padnie cios, między nimi staje Hope. Wyrzuca im, że oni myślą, iż wiedzą co jest dla niej dobre. Mówi im, że nie jest już małą dziewczynką i to ona decyduje co się z nią stanie.

W tym momencie przez dziurę w statku wpadają Wolverine i Spider-Man. Logan mówi, że decyzja nie należy do Hope. Wyzwolą Avengers, nawet jeśli to znaczy, że zabiją Cable'a. Spider-Man niekoniecznie się z nim zgadza.

Cable zdaje sobie sprawę, że jego misja została poważnie zagrożona. Hope nie powinno tu być, ponieważ nie ma jak zapewnić jej bezpieczeństwa.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers: X-Sanction #3 Avengers: X-Sanction #3 Avengers: X-Sanction #3 Avengers: X-Sanction #3 Avengers: X-Sanction #3 Avengers: X-Sanction #3 Avengers: X-Sanction #3 Avengers: X-Sanction #3 Avengers: X-Sanction #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.