Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #21

New Avengers vol. 2 #21

Postacie
Zapowiedź

• New Avengers vs. Dark Avengers!
• Jeden ze Mścicieli odchodzi pokonany.
• Ragnarok!

Streszczenie

Przed Avengers Mansion pikietuje tłum ludzi, domagając się, by bohaterowie brali odpowiedzialność za swoje czyny albo po prostu wynieśli się z miasta. Nagle protestujący zauważają otwierające się drzwi, przez które wychodzą Jessica Jones ze swą córką i Squirrel Girl. Nie są pewni, czy patrzą na kogoś z zespołu, Jess więc potwierdza i stwierdza, że rozumie ich wściekłość, umie jednak rozpoznać, gdy jest ona skierowana w złą stronę. Pyta, czy naprawdę są wściekli na ludzi, którzy poświęcają swoje życia, by ich bronić... i wtedy na jej głowie ląduje butelka. Szybko protest zmienia się w prawdziwe pandemonium, a sprawę pogarszają jeszcze wiewiórki, wezwane przez Doreen, by pozwolić jej i Jess na ucieczkę.

Miami. New Avengers nie są pewni, czy wiszący nad nimi Ragnarok to w istocie Thor, Wolverine jednak jest pewien, że nie mają do czynienia z prawdziwym bogiem piorunów i rzuca się na niego. W tej samej chwili, w której w budynek, na którym stoją Mściciele, uderza grom. Podczas, gdy Logan tnie i dźga klona, Spider-Man ratuje pozostałych bohaterów przed upadkiem, po czym, na rozkaz Cage'a, rzuca go prosto na Clora. Luke'owi udaje się zadać kilka potężnych ciosów, cyborg jednak szybko zyskuje przewagę, powala go i atakuje Pająka, który unika jego ciosów i rzuca w stronę przeciwnika Iron Fista.

Z daleka walkę obserwuje Osborn wraz ze swoją drużyną. Trickshot proponuje, by wykorzystać sytuację i zabić Avengers, Norman jednak tego zabrania – jak tłumaczy Skaar, w tej chwili to oni są bohaterami, którzy zostali zaatakowani przez Mścicieli za to, że uratowali miasto. Jeśli zaczną ich ścigać, publika obróci się przeciw nim. Nagle łotrzy zauważają, że pojazd Avengers startuje i udaje się na miejsce bitwy.

Podczas, gdy Mockingbird sprowadza prowadzony autopilotem statek, Spidey, Daredevil i Strange tłumaczą Cage'owi, że Osborn wykorzystał ich, by poprawić swój wizerunek – teraz bowiem wygląda na to, że zaatakowali go za to, że uratował miasto. Dlatego muszą znikać.

Dark Avengers zauważają zbliżający się ku nim minicarrier, przygotowują się więc do walki. Pojazd jednak nie ląduje, zostaje z niego jedynie wyrzucony całkowicie zmiażdżony Clor.

Wracając do rezydencji, Avengers dochodzą do wniosku, że muszą się rozmówić z Victorią Hand. Gdy docierają do Avengers Mansion, odkrywają, że została ona otoczona przez uzbrojony po zęby oddział policji, działający z upoważnienia samego rządu.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #21 New Avengers vol. 2 #21 New Avengers vol. 2 #21 New Avengers vol. 2 #21 New Avengers vol. 2 #21 New Avengers vol. 2 #21 New Avengers vol. 2 #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.