Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #634

Journey Into Mystery #634

Journey Into Mystery #634

"The Terrorism Myth" Part 2

Postacie
Zapowiedź

• Daimon Hellstorm pomaga Lokiemu złapać strachy Fear Itself!
• Czy Loki oprze się pokusie zdradzenia wszystkich, by ratować własną skórę?
• Nightmare nadal jest tym złym.

Streszczenie

Loki ucieka przed wściekłymi atakami Daimona. Chowa się za jednym z głazów, gdzie ma zamiar przeczekać. Niestety szybko zostaje odnaleziony i przyparty do muru. Okazuje się to być tylko iluzją. Prawdziwy Loki ucieka ile sił w nogach. Hellstorm dogania go jednak i powala. Oskarża boga o atakowanie niewinnych dzieci w snach. Chłopak próbuje się bronić mówiąc, że nie potrafi nawet czarować, ale jego przeciwnik jest niewzruszony. Nagle na miejscu pojawia się Leah, która ochrania Lokiego swoimi czarami. Walcząc z Daimonem rozpoczyna także przekomarzanie się z bogiem kłamstwa. Słysząc ich sprzeczki Hellstorm zaczyna wierzyć, że to tylko dzieciaki i przerywa walkę. Proponuje, aby znaleźli jakieś miejsce, gdzie mogą się naradzić.

W jaskini Leah Hellstorm pokrótce opowiada swoją historię oraz opisuje ostatnie wydarzenia. Daimon był w stanie wyegzorcyzmować mroczną energię z kilku dzieciaków i umieścić jak w kwarantannie, ale ostatnio się spóźnił i dziecko umarło. Loki mówi, że jego dziś też coś próbowało zaatakować we śnie i proponuje, aby Son of Satan spróbował wyjąć to z jego głowy. Niestety ten zawodzi. Leah proponuje, że powinni wprowadzić się w trans i razem wejść do snu. Po szybkich przygotowaniach wszystko jest gotowe. Loki i Hellstorm łapią się za ręce, aby we śnie nic ich nie rozdzieliło i zasypiają.

Plan okazuje się jednak do niczego, ponieważ we śnie Loki jest sam. Po chwili atakuje go trup Thora. Przed niechybną śmiercią ratuje go pojawienie się Hel-Wolfa. Nie jest jednak bezpieczny na długo ponieważ połyka ich Surtur. W jego żołądku czekają już Disir. Na ratunek przybywa Leah, która czarami odpędza upiory i tworzy drogę ucieczki. Dziewczyna namawia chłopaka, aby skoncentrował się i przeniósł ich ze snu wprost do centrum podświadomości boga. Po chwili stoją przed kolumną ciemnej energii. Dziewczyna chce ją usunąć. Kiedy nazywa Lokiego B.F.F. chłopak domyśla się, że nie jest to jego przyjaciółka. Urywa widmu głowę i zagląda do niej, aby odkryć, kto się za tym kryje.

Okazuje się, że to Nightmare. Po śmierci Serpenta pozostało na świecie sporo jego mocy podsycanej przez strach. Wchłaniając ją, stał by się potężny. Władca koszmarów nie był jednak w stanie nią zawładnąć. Nauczył się przenosić jej kawałeczki do snów dzieci, skąd mógł ją zebrać i później stworzy z niej broń. Aby zmylić Hellstorma stworzył fałszywy ślad prowadzący do Lokiego. Chciał sprawić, aby energia z ciał innych śpiących zbierała się w podświadomości młodego boga skąd zebrał by ją całą. Pod postacią Leah namówił go, aby zaprowadził go do ciemnej energii w jego głowie, skąd miał zamiar ją zabrać, ale Loki go odkrył.

Teraz Nightmare przybiera swoja prawdziwą postać. Chce złapać Lokiego, ale ten zaczyna wołać na pomoc prawdziwą Leah. Ta wbija mu w serce strzykawkę z adrenaliną i chłopak się budzi. Hellstorm domyśla się, że mają do czynienia z Nightmare'em. Loki szybko opisuje plan ich przeciwnika. Z powodu ogromnej ilości adrenaliny w organizmie jest bardzo pobudzony. Póki nie będzie próbował zasnąć jest bezpieczny, ale inni śpiący mogą mieć mniej szczęścia.

Autor: Spell

Galeria numeru

Journey Into Mystery #634 Journey Into Mystery #634 Journey Into Mystery #634 Journey Into Mystery #634 Journey Into Mystery #634 Journey Into Mystery #634 Journey Into Mystery #634

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.