Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 » Avengers vol. 4 #22

Avengers vol. 4 #22

Postacie
Zapowiedź

• Norman próbuje odzyskać Avengers!

Streszczenie

Biały Dom. Prezydent wraz ze swym Gabinetem ogląda transmisję z przemowy Osborna. Po jej zakończeniu pyta, czy to, co powiedział łotr, jest prawdą, pozostali więc przyznają, że tak – przynajmniej z pewnego punktu widzenia. Zauważają, że pozwalają Avengers na wiele, byle tylko zwalczali zagrożenia, ale to powoduje, że oni sami też pozwalają sobie na wiele. Dodają też, że aresztowali Normana za przestępstwa, które Mściciele tacy jak Iron Man również popełniali. Do tego słowa Osborna trafiają na podatny grunt, wielu bowiem obywateli zaczyna myśleć tak samo. Nagle dowiadują się, że Osborn wkroczył do akcji.

Tajna baza H.A.M.M.E.R.. Madame Hydra budzi związanego Captaina Americę, po czym stwierdza, że już lata temu mówiła mu, że ten dzień kiedyś nadejdzie. Oznajmia, że jego drużyna zastała pokonana, a Osborn wyruszył z własnym zespołem, by pokonać Avengers Luke'a Cage'a. Zapewnia, że następnie przyjdzie kolej na uczniów z Avengers Academy. Gdy Steve pyta, czemu nadal żyje, Viper oznajmia, że gdyby go zabili, zostałby męczennikiem. A tak, będzie musiał odpowiedzieć za swoje zbrodnie. Rogers nie ma pojęcia, o co jej chodzi, kobieta wyjaśnia więc, że chodzi o zbrodnie wojenne przeciw mieszkańcom tego kraju, jak i całego świata. Zgaduje, że wielokrotnie bohater dochodził do wniosku, że lepiej byłoby mu zginąć podczas II Wojny Światowej, zamiast próbować nadal być symbolem, gdy tak naprawdę w ogóle nie pasuje do tego świata i jedynie niszczy wszystko to, czego się dotknie – Avengers, Amerykę, nawet Bucky'ego. Słysząc imię swojego przyjaciela, Steve wściekły próbuje rzucić się na Viper, ta jednak powala go i pozbawia przytomności.

Gdzie indziej doktor Washington przemawia do uwięzionego w polu energii Iron Mana, próbując go przekonać, by oddał im swoją zbroję, ku irytacji stojącej obok doktor Rappaccini, która po prostu chce zerwać pancerz z jego ciała, niewiele robiąc sobie z zagrożenia dla zdrowia i życia ich "pacjenta". Tony początkowo daje jej pewne wskazówki, po chwili jednak okazuje się, że była to zawoalowana sugestia, by kobieta poszła do diabła. Niechętnie, Washington poraża Starka energią.

Jeszcze gdzie indziej Madame Hydra odwiedza swoją "córkę", Spider-Woman. Głośno zastanawia się, jak wyglądałaby sytuacja, gdyby Jessica się do niej przyłączyła, po czym, oznajmiwszy, że odmienią oblicze świata, dodaje, że nigdy nie jest za późno, by podążyć za swym przeznaczeniem.

W jeszcze innym miejscu dwóch agentów H.A.M.M.E.R. maszeruje przez organicznie wyglądającą jaskinię, podczas, gdy połączony z nimi radiowo przełożony każe im pobrać próbki. Nagle jednak narośl pochłania jednego z nich, a drugi zostaje zaatakowany przez gigantyczne czerwone kule. Ledwo udaje mu się przed nimi uciec, po czym, wyleciawszy z nosa Red Hulka, oznajmia, że stwór, nawet nieprzytomny, nie przestaje się bronić.

New Jersey. Quake wywołuje niewielkie trzęsienie ziemi pod jednym z domków. Gdy jego mieszkaniec, przerażony, wybiega, Daisy zatrzymuje go, po czym, oznajmiając, że doskonale wie, że to on podłożył holograficzny odbiornik pod Avengers Mansion, zaczyna go okładać i każe się zaprowadzić do Osborna.

Vision zbliża się do Avengers Mansion, próbując skontaktować się z Jarvisem i prosząc go o wezwanie posiłków – nie tylko pozostałych Avengers, ale również X-Men oraz Fantastic Four. Gdy ląduje przed rezydencją, zauważa przemawiającego przed kamerami Osborna, który go wita. Zapewnia, że nie jest tylko kolejnym hologramem, co udowadnia, ściskając dłoń syntezoida, a gdy ten oznajmia, że jest aresztowany, Norman najpierw go paraliżuje, a następnie przerzuca przez drzwi rezydencji. Zwróciwszy się do kamer oznajmia, że nadszedł czas na zmiany i że ma nadzieję, że się do niego przyłączą. Oglądający to prezydent oznajmia, że pora skontaktować się z Osbornem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #22 Avengers vol. 4 #22 Avengers vol. 4 #22 Avengers vol. 4 #22 Avengers vol. 4 #22 Avengers vol. 4 #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.