Avalon » Serie komiksowe » Generation Hope » Generation Hope #16

Generation Hope #16

Postacie
Zapowiedź

• Zero pokazuje swoje prawdziwe oblicze.
• Bitwa szaleje na Utopi!

Streszczenie

Wczesnym rankiem Cyclops odnajduje Hope nad brzegiem Utopii. Zauważa, że nadal czyta ona akta Sebastiana Shawa i stwierdza, że teraz pewnie już wie, dlaczego zareagował tak, a nie inaczej na jego widok. Dodaje, że jeśli dziewczyna jest pewna, że stał się on nowym człowiekiem i mu ufa, nie ma nic przeciwko, żeby dołączył on do jej drużyny.

Nieco później. Również czytającą Laurie nawiedza Kenji. Jak się okazuje, przybył on porozmawiać z nią na temat buntu przeciw Hope. Gdy dziewczyna nie jest pewna, czy powinni o tym dyskutować, Japończyk przenosi siebie i ją na płaszczyznę astralną, gdzie oboje wracają do ludzkiego wyglądu. Kenji wyjaśnia, że zrobił to, by podkreślić, że Hope, mimo swoich ogromnych mocy, nadal nie przywróciła im normalnej aparycji. Argumentacja nie trafia do Laurie, która oznajmia, że nie zamierza udawać, że jest zwyczajna, po czym, już w prawdziwym świecie, stwierdza, że wiele się zmieniło. Wtedy Uedo oznajmia, że nie zmieniło się nic – Hope nadal utrzymuje ich na psychicznej smyczy, wykorzystując ich jak pionki. Z tym dziewczyna się zgadza – przez cały czas słyszy w swej głowie głos Hope, kształtujący ją na podobieństwo mesjasza, i nienawidzi tego. Kenji zapewnia więc, że na tym się nie skończy – jeśli aktywacje X-Genu będą nadal przebiegać tak, jak dotychczas, wkrótce Hope zbierze całą armię poddanych i będzie dowodzić ogromną potęgą – a nie uważa on, że można jej z czymś takim zaufać.

Tymczasem. Celeste i Irma Cuckoo uwięziły Teona w świecie wyobraźni, gdzie każde jego życzenie zostaje spełnione, i obecnie oblewają go zimną wodą, mając nadzieję, że choć trochę zmniejszy to jego chuć. Gdy odkrywa to Phoebe, z miejsca krytykuje swoje siostry, które uznają, że to sprawka Hope. Przypominają, że Emma ostrzegała je przed niebezpieczeństwem związanym z młodą panną Summers, a gdy Phoebe sugeruje, że po prostu są zazdrosne, Irma wybucha gniewem. Powstrzymuje ją jednak Celeste i razem z nią dochodzi do wniosku, że muszą się zająć samozwańczym mesjaszem.

Hope odwiedza w areszcie Sebastiana Shawa. Upewnia się, że był dobrze traktowany i pyta, czy przypomniał sobie cokolwiek ze swego starego życia, ten jednak zaprzecza i pyta, czy gdyby to ona odkryła coś na jego temat, powiedziałaby mu. Dziewczyna zapewnia, że tak, szybko jednak zmienia temat i wypuszcza go, ostrzegając jednak, że jego wolność nadal będzie ograniczona – nie wolno mu, na przykład, nawet zbliżać się do morza. Na razie proponuje, żeby poszli coś zjeść.

Pixie odwiedza Gabriela, będąc pod wrażeniem, jaki porządek panuje w jego pokoju, chłopak przyznaje więc, że wykorzystał swe moce, by schować wszystkie śmieci do szafy. Megan zauważa, że poprzedniego dnia Gabe wyraźnie podkreślił, że korzystanie z mocy go zabija, ten odpiera więc, że nie chce po prostu marnować swoich mocy – i swego życia – na rzeczy, które nie są ważne. Gdy dziewczyna zauważa, że właśnie coś takiego zrobił, żeby robić na niej wrażenie, Gabe całuje ją, dodając, że chodziło o rzeczy, które nie są ważne. Gdy Megan się opiera, Velocidad zauważa, że jest jednym z niewielu chłopaków w jej wieku, którzy zostali na wyspie, a gdy ta sugeruje, że mogą się jej podobać starsi, Gabriel proponuje, że się dla niej zestarzeje. Słysząc to, Pixie w końcu się mu poddaje.

Kenji wychodzi z gabinetu Emmy, dziękując za poświęcony mu czas. Ta odpiera, że cała przyjemność była po jej stronie, po czym pyta, czy pracuje on nad jakimś nowym dziełem sztuki. Chłopak stwierdza, że w istocie ma w planach arcydzieło i odchodzi, mijając przy tym Hope. Ta nie jest pewna, czy chce wiedzieć, o czym ta dwójka rozmawiała, Emma zauważa jednak, że bardziej powinna się martwić Shawem, którego miała cały czas obserwować. Dziewczyna odpiera więc, że w tej właśnie chwili się on myje i pyta, czy Emma zamierza go zabić, czy się do niego dołączyć. Ta, żachnąwszy się, stwierdza, że Hope zasłużyła na to, co na nią czeka.

Grupka mutantów pod wodzą Dragoness dyskutuje nad tym, co powinni zrobić. Nagle ucichają, zauważywszy przechodzącą nieopodal Hope. Random ma dość bezczynności i rusza na nią, gotów walczyć, Erg powstrzymuje go więc, nie chcąc powtórki z poprzedniego starcia. Jak na zawołanie na miejscu zjawia się Kenji, który stwierdza, że również nie spodobało mu się bycie kontrolowanym przez tak zwanego "przyjaciela".

Emma rozmawia ze Scottem na temat Hope – po swojej dyskusji z Kenjim bardziej niż kiedykolwiek uważa, że muszą podjąć wobec niej odpowiednie kroki, zwłaszcza, że może ona być awatarem Phoenix. Cyclops nie zamierza tego słuchać, kobieta więc jest zmuszona go sparaliżować.

Hope i Kenji przechadzają się korytarzem. Dziewczyna pyta, czemu wszyscy są do niej tak wrogo nastawieni, chłopak odpiera więc, że wykorzystując ich dla swoich korzyści, zwróciła przeciw sobie wielu ludzi. Nagle iluzja zaczyna znikać, a Hope zauważa, że nie ma z nimi Marthy, która nie może funkcjonować niepodłączona do Kenjiego. Ten jednak zapewnia, że No-Girl jest bezpieczna, po czym atakuje mesjasza, ujawniając, że już od jakiegoś czasu potrafił rozdzielać swe ciało i kontrolować je na odległość. Przypomina, że Hope zrobiła coś podobnego, gdy po raz pierwszy ze sobą walczyli [patrz Generation Hope #3 – przyp. S_O]. Następnie zaczyna krytykować unieruchomioną Hope, stwierdzając, że chociaż chce być mesjaszem mutantów, tak naprawdę żaden z nich jej nie obchodzi. Gdy dziewczyna żąda, by wrócić do świata rzeczywistego, Kenji spełnia jej życzenie, ujawniając, że i tam jest uwięziona, a do tego otoczona przez żądnych jej krwi mutantów. Uedo oznajmia zaś, że jeśli chce ona być ich mesjaszem, najpierw musi za nich umrzeć.

Autor: S_O

Galeria numeru

Generation Hope #16 Generation Hope #16 Generation Hope #16 Generation Hope #16 Generation Hope #16 Generation Hope #16 Generation Hope #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.