Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #262

X-Men: Legacy #262

X-Men: Legacy #262

Lost Tribes - part 2

Postacie
Zapowiedź

• Wolverine i jego X-Men walczą z klasycznym x-złoczyńcą: Exodusem!
• Pierwszy raz od czasu Schism, członek drużyny Cyclopsa spotka się z drużyną Wolverine'a i będzie to miało eksplodujące skutki.

Cytat

Exodus: "My power is much greater than you know."
Iceman: "Yeah? Mine too. We're just not all so obnoxious about it."

Streszczenie

Exodus leci w kierunku Utopii. Zamierza zabić Cyclopsa - jest przekonany, że to Scott doprowadził do podziału X-Men.

Wolverine wraz z zespołem Rogue chcą powstrzymać Benneta. Rogue mówi, że powinni zaalarmować Utopię, ale Logan sprzeciwia się jej. Nie chce ryzykować życiem młodych mutantów, których - według niego - Summers posłałby do walki. Przypomina, że Exodus nie może się teleportować - Anna Marie ukradła mu tę moc i może go dogonić. Rogue wyjaśnia, że to na nic - zużyła moce pożyczone od Kid Gladiatora w poprzednim starciu i nie dała by rady Exodusowi. Wolverine postanawia skorzystać z Blackbirda.

X-Men pakują się do samolotu. Rogue nigdzie nie widać. Wolverine startuje bez niej. W tym czasie Rogue nawiązuje połączenie z Utopią po czym teleportuje się na pokład Blackbirda. Wydaje polecenia pozostałym - plan sprowadza się do strącenia Benneta z nieba i pokonania go - po czym pożycza trochę mocy Cannonballa.

Blackbird dogania Exodusa. Skoordynowane ataki X-Men wbijają go w glebę, jednak Bennet szybko się zbiera i unieruchamia mutantów telekinezą. Rozprasza go atak Icemana, który wykorzystał wodę z pobliskiego strumienia i przyjął gigantyczną, lodową postać. Bobby prosi lewitującą nad polem bitwy Rachel o przyłączenie się do walki, ale Marvel Girl zapewnia go, że robi to od samego początku - związała Exodusa psychiczną walką, by uniemożliwić mu powalenie X-Men telepatycznym atakiem.

Mimo to Bennet pokonuje kolejnych mutantów. Na chwilę zajmuje go atak Frenzy. Rogue zbiera Wolverine'a z ziemi i przyznaje się, że nagrała ostrzeżenie, które miało z drobnym opóźnieniem dotrzeć na Utopię, na wypadek, gdyby nie powstrzymali Exodusa na czas. Logan oskarża ją, że jej uczucia do Magneto komplikują misję.

Exodus pokonuje Frenzy. X-Men ponawiają atak. Wolverine mówi, że muszą odwrócić jego uwagę by dać przewagę Rachel. Zanim mogą to zrobić, Bennet telekinezą miota wolverine'a i Rogue w Marvel Girl, przerywając jej koncentrację. Pozbawia mutantów woli walki. Mówi, że jeśli X-Men z Utopii stawią mu podobny opór, nie zdoła zabić Cyclopsa bez dodatkowych ofiar. Dlatego zmusi grupę Wolverine'a do walki po jego stronie - a po śmierci Cyclopsa stanie się obiektem nienawiści, która na nowo zjednoczy X-Men.

Pranie mózgów przerywa odgłos towarzyszący teleportacji i kilka ataków wymierzonych w Exodusa. Rogue pyta Wolverine'a, co teraz sądzi o jej "zdradzie". Ale nos Logana podpowiada mu, że sytuacja tylko się pogorszyła. Anna Marie leci by dołączyć do starcia - i zszokowana patrzy na odsiecz, w skład której wchodzą Pixie, Dust, Surge, Transonic, Primal, Velocidad i Zero. Przewodząca im Hope Summers zapewnia Rogue, że wszystko będzie dobrze.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

X-Men: Legacy #262 X-Men: Legacy #262 X-Men: Legacy #262 X-Men: Legacy #262 X-Men: Legacy #262 X-Men: Legacy #262

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.